Home Biznes CorelDRAW nie tylko dla profesjonalistów

CorelDRAW nie tylko dla profesjonalistów

0
0
4,746
W skrócie
wydajność 93%
możliwości 99%
cena 58%
Podsumowanie
Najnowsza wersja pakietu CorelDRAW Graphics Suite koncentruje się na łatwości udostępniania i współpracy na komputerach PC i Mac, zarówno na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie, jak i smartfonie. Dla grafików i kreatywnych profesjonalistów i okazjonalnych użytkowników CorelDRAW ma wszystko, co jest niezbędne do wydajnej pracy.
83 %
Podsumowanie

Dla tych, którzy nie wiedzą – CorelDRAW istnieje od trzydziestu lat. W tym czasie firma opracowała niesamowitą gamę narzędzi, takich jak na przykład Color Harmony, która umożliwia zmianę odcieni obiektu z jednej grupy kolorów uzupełniających na inną, lub Pointiliser, który pomaga tworzyć mozaiki wektorowe. Jest również wyposażony w intuicyjne narzędzia do edycji wektorów, które umożliwiają zmianę tworzonych krzywych, stosowanie narzędzi smużenia i wirowania itp.

CorelDRAW to jeden z najlepszych programów graficznych, z którego korzystam pomimo, że grafikiem nie jestem. Okazuje się jednak bardzo przydatny przy tworzeniu treści do ulotek, czy infografiki. Nawet jeśli moim zadaniem nie jest stworzenie finalnego produktu w postaci np. broszury o wiele łatwiej jest przedstawić jej zawartość w postaci graficznej. To olbrzymie ułatwienie aby zapanować na treścią i nie przysparzać kłopotów zawodowemu grafikowi, który później musiałby się głowić jak to „upchnąć” w finalnej wersji.

Co więc można zaprojektować w Corelu?

Grafika wektorowa to rodzaj grafiki, w której elementy opisywane są za pomocą wzorów matematycznych, a projektowanie opiera się przede wszystkim na figurach geometrycznych. Przeciwieństwem jest grafika bitmapowa która dotyczy zdjęć.
Corel jest wykorzystywany do projektowania materiałów reklamowych od wizytówek, poprzez ulotki, foldery, plakaty po projekty np. opakowań. Pozwala też tworzyć złożone fotorealistyczne ilustracje, albo projekty np. koszulek czy nadruków na samochody. Równie często jest używany przez projektantów stron internetowych i projektantów UX.

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite od dawna jest ulubionym narzędziem plastyków i specjalistów grafiki użytkowej ze względu na zasób narzędzi o dużych możliwościach, które pozwalają projektować sprawnie, szybko i pewnie. Nowa wersja oferuje jeszcze więcej — podważa dotychczasowe założenia i pozwala na kreatywność niedostępną wcześniej w przypadku grafiki wektorowej. Co powiesz na możliwość tworzenia rysowanych odręcznie i naturalnych kształtów wektorowych z taką łatwością jak za pomocą ołówka i papieru?

CorelDRAW to również bardzo wszechstronny pakiet do rysowania wektorowego, który jest również w stanie obsługiwać i tworzyć dokumenty wielostronicowe. Nie musisz więc używać aplikacji DTP -możesz to wszystko zaprojektować w programie CoreDRAW. Zawiera większość potrzebnych narzędzi do typografii i układu strony, w tym szablony, czy kompatybilność z OpenType itp.

Możesz więc tworzyć nie tylko broszury, czy wizytówki, ale również projektować  czasopisma czy książki. Krótko mówiąc CorelDRAW to oprogramowanie, które bardzo ułatwia tworzenie czegoś więcej niż proste logo.

Odpowiedź na pandemię

Krótko po wydaniu wersji CorelDRAW 2020 doszło do globalnej pandemii, która zmusiła ludzi do pracy w różnych lokalizacjach z natychmiastową potrzebą łatwej współpracy.

Chociaż firma Corel już wcześnie stawiała na funkcje pracy zespołowej, COVID-19 uwypuklił tę potrzebę i ponownie skoncentrował pracę zespołu inżynierów.

W najnowszej wersji pojawiła się aplikacja CorelDRAW.app do projektowania graficznego dostępna za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a teraz także na iPada, która umożliwia współpracę między klientami i współpracownikami w celu gromadzenia opinii w czasie rzeczywistym. Komentarze i uwagi od jednego lub wielu współautorów są natychmiast wyświetlane w pliku projektu CorelDRAW.

Nowy intuicyjny pulpit nawigacyjny upraszcza przechowywanie, organizowanie i udostępnianie plików w chmurze. Działa jako centrum współpracy, zawierając wszystkie rysunki w chmurze i jednym kliknięciem wyświetla podgląd, liczbę komentarzy, członków zespołu i status projektu. Pulpit nawigacyjny umożliwia również udostępnianie projektów bezpośrednio z programu CorelDRAW 2021 bez otwierania każdego pliku.

Aplikacja CorelDRAW.app jest również dostępna w usłudze Microsoft Teams. Użytkownicy mogą logować się na swoje firmowe konto Microsoft 365 i tworzyć nowe projekty podczas spotkania lub poprawiać i przeglądać projekty w czasie rzeczywistym.

Nowe funkcje

W najnowszej aktualizacji pakietu poprawione zostały narzędzia do rysowania, układu i edycji. to Pojawiło się również nowe narzędzie – rysowanie perspektywiczne.

Wprowadzono nowe okno dokowane – inspektor stron, które zawiera listę wszystkich stron w projekcie, ułatwiając zarządzanie i nawigację. Każdy projekt ma skalowalny podgląd miniatur, a zmiana kolejności stron jest łatwa. Jednym kliknięciem można zmienić podgląd jednej strony lub użyć nowego widoku wielu stron. Obiekty można przesuwać, umożliwiając porównywanie projektów obok siebie.

Udoskonalenia istniejących funkcji obejmują możliwość edycji obrazów z większą kontrolą podczas zastępowania kolorów. Nowe, potężne koło kolorów i interaktywna kontrola zakresu sprawiają, że dostosowywanie barwy i nasycenia w obrębie zaznaczenia jest bardziej precyzyjne.

Jeśli jesteś w ruchu, program CorelDRAW jest dostępny jako aplikacja do tworzenia ilustracji wektorowych i projektowania graficznego na iPada lub online za pośrednictwem przeglądarki internetowej CorelDRAW.app.

Wszystkomający

Najnowsza wersja pakietu CorelDRAW Graphics Suite koncentruje się na łatwości udostępniania i współpracy na komputerach PC i Mac, zarówno na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie, jak i smartfonie. Dla grafików i kreatywnych profesjonalistów i okazjonalnych użytkowników CorelDRAW ma wszystko, co jest niezbędne do wydajnej pracy.

Co ważne i coraz rzadsze w obecnych czasach – Corel daje Ci wybór oferując elastyczne opcje zakupu. W zależności od preferencji możesz subskrybować pełen pakiet profesjonalnych aplikacji do projektowania graficznego lub wybrać licencję wieczystą, aby mieć pełne prawo własności do oprogramowania. Brawo!

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Open source – bezpieczniejszy wybór dla biznesu?

Jeszcze kilkanaście lat temu wiele firm obawiało się korzystać z oprogramowania open sourc…