Home Na czasie Dell Inspiron Duo: tablet czy netbook?

Dell Inspiron Duo: tablet czy netbook?

8 min
0
0
181

 

Inspiron duo to najnowszy model w dynamicznie rozwijającym się portfolio produktów mobilnych Dell, w którym znajdziemy także poręcznego, mieszczącego się w kieszeni lub torebce, smartfona Streak 5. Wprowadzając na rynek tablet Inspiron duo, Dell pokazuje swoje zaangażowanie w segment urządzeń mobilnych oraz odpowiada na potrzeby użytkowników żyjących w biegu, umożliwiając im dostęp do sieci, znajomych i rodziny oraz ulubionych treści w wygodny sposób.

1999 złotych

Inspiron duo, wraz z systemem operacyjnym Windows 7 Home Premium oraz dwurdzeniowym procesorem i dyskiem 250GB jest dostępny już od 1999 PLN (z VAT i kosztem dostawy). W sprzedaży będzie również dostępna dedykowana stacja dokująca.

Ekran dotykowy lub klawiatura

W trybie tabletu, kiedy ekran jest obrócony na zewnątrz obudowy, Inspiron duo sprawdza się idealnie, jako urządzenie służące do rozrywki. Innowacyjne oprogramowanie duo Stage pozwala swobodnie korzystać z zasobów muzycznych i filmowych komputera, grać czy korzystać z Internetu. Wygodny w obsłudze 10,1-calowy ekran HD znakomicie nadaje się również do oglądania filmów.
Po odwróceniu ekranu do środka komputera i otworzeniu obudowy możemy korzystać z pełni funkcjonalnej klawiatury, która przydaje się przy pisaniu mejli, korzystania z edytora tekstów, arkusza kalkulacyjnego czy tworzeniu prezentacji. Wbudowana kamera internetowa, zintegrowane Wi-Fi oraz dodatkowe możliwości wyposażenia komputera w łączność Bluetooth czy modem 3G sprawiają, że kontakt ze znajomymi i rodziną staje się jeszcze prostszy. Dla tych, którym rozrywki nigdy za wiele, Dell proponuje dodatkowo stację dokującą Inspiron duo Audio Station z wbudowanym czytnikiem kart pamięci, głośnikami JBL, dwoma portami USB 2.0, portem Ethernet oraz ładowarką. Po podłączeniu do stacji, oprócz ładowania baterii, Inspiron duo może pełnić funkcję budzika, elektronicznej ramki na zdjęcia, czy eleganckiego odtwarzacza muzyki.

„You Can Tell It’s Dell”

Nowa kampania konsumencka Dell pod hasłem “You Can Tell It’s Dell” (“Od razu widać, że to Dell”), ma na celu promowanie bogatego portfolio produktowego firmy, zawierającego wiele propozycji dla użytkowników indywidualnych. Kampania pokazuje korzyści i unikalne doświadczenia płynące z używania produktów Dell.
You Can Tell It’s Dell” jest częścią szerszej akcji “Power to do More”, która zwraca uwagę na zaangażowanie firmy w tworzenie produktów i usług dla wielu segmentów rynku – od korporacji po użytkowników indywidualnych.

„Łączymy różne cechy naszych produktów w nowej, innowacyjnej formie Inspiron duo, co można zobaczyć na na filmie poniżej. Film mający zaledwie 72 godziny został odtworzony 250 tysięcy razy. Naszym celem jest dostarczanie konsumentom jak najlepszych produktów oraz wyjątkowych doświadczeń podczas korzystania z nich. Te dwa aspekty tworzą sedno naszych kampanii marketingowych. Chcemy, aby nasi klienci mogli zobaczyć, usłyszeć i poczuć, jak Dell różni się od innych firm działających w tej branży”-mówi Marcin Babiak.

Specyfikacja Dell Inspiron duo

 • 10.1-calowy, pojemnościowy wyświetlacz HD (1366×768) z funkcją multi-touch i akceleratorem HD dla płynnego odtwarzania materiałów HD; wystarczy obrócić ekran, aby przełączać między trybem dotykowym a klawiatury
 • System Windows 7 Home Premium
 • Oprogramowanie Dell duo Stage
 • Zintegrowana kamera 1.3 megapikseli z mikrofonem
 • 2 porty USB 2.0; jeden port słuchawkowy
 • Dwurdzeniowy procesor Intel Atom N550 (1.5GHz)
 • Dysk twardy 250GB lub 320GB (5400 RPM)
 • Pamięć RAM – 2GB (DIMM DDR3 800 MHz)
 • Opcjonalna stacja dokująca Inspiron duo Audio Station z czytnikiem kart pamięci (7 w 1), głośnikami JBL, 2 dodatkowymi portami USB 2.0, gniazdem Ethernet; stacja ładuje komputer i w tym czasie może działać, jako zegar, ramka na zdjęcia lub odtwarzacz audio.

Interfejs duo Stage

duo Stage, nowy interfejs Dell, sprawia, że korzystanie z tabletu Inspiron duo jest jeszcze przyjemniejsze. Interfejs zapewnia błyskawiczny dostęp do plików muzycznych, zdjęć, filmów, gier oraz innych aplikacji. Na przykład:

 • Dotknięcie ikonki MusicStage otwiera naszą kolekcję muzyczną
 • VideoStage zarządza filmami oraz ściągniętymi programami TV
 • PhotoStage zawiera zintegrowane możliwości łączenia się z mediami społecznościowymi (Facebook, Flickr) umożliwiając zamieszczanie najświeższych zdjęć oraz oglądanie zdjęć znajomych.

Dell Inspiron duo jest już dostępny w sklepie internetowym www.dell.pl. Wkrótce pojawi się też w wybranych sklepach elektronicznych.


 

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Dostęp do Internetu mobilnego w Polsce jest coraz droższy 

Czwarta edycja dorocznego badania Digital Quality of Life wskazuje, że Polska zajmuje 23. …