Home Po godzinach Dom na miarę Jamesa Bonda?

Dom na miarę Jamesa Bonda?

0
0
61

Inteligentny dom to taki, w którym są urządzenia w stanie komunikować się zdalnie i któremu mieszkańcy mogą wydawać różnego rodzaju polecenia. Takie rozwiązanie proponuje teraz firma Maxcom. Dzięki inteligentnym akcesoriom takim jak: włącznik światła, pilot na podczerwień czy inteligentne gniazdko można spokojnie oddać stery w domu, a wszystko zadziała zgodnie z planem, zapisanym w aplikacji Maxcom Home powered by TUYA. 

Idea inteligentnego domu polega przede wszystkim na zwiększeniu jego funkcjonalności i poprawie naszego komfortu życia. Dzięki powiązaniu wielu urządzeń w jeden system sterowany aplikacją z laptopa lub smartfona można kontrolować temperaturę w pomieszczeniach, włączać i wyłączać urządzenia podłączone do gniazdek elektrycznych lub uruchamiać alarm, rolety, TV i muzykę, a przy tym nie trzeba wtedy znajdować się w mieszkaniu. I co ważne, możemy obniżyć rachunki za prąd, bo urządzenia mierzą i monitorują zużycie energii przez poszczególne sprzęty domowe. Nie trzeba nawet ustawiać programu ręcznie, bo urządzenia Maxcom są kompatybilne z asystentami głosowymi Google Home i Amazon Alexa. Najwyższa jakość ich wykonania oraz połączenie nowoczesności z ponadczasową formą podkreślą klasę wnętrza, w którym nawet sam James Bond z pewnością by się odnalazł.

Inteligentne gniazdko WiFi z pomiarem zużycia energii SmartPlug

Bez kucia ścian, zbędnego remontu i bałaganu, gniazdka Maxcom wkłada się  bezpośrednio do swoich domowych, istniejących już gniazdek. Pozwalają one włączać i wyłączać urządzenia elektryczne, ustalać harmonogram i monitorować użycie energii. Unikniemy w ten sposób dodatkowych kosztów i oszczędzimy czas. Co jeszcze zyskamy? Elastyczność. Można zmieniać lokalizację inteligentnego gniazdka i wpinać oraz wypinać kolejne sprzęty do woli.

Inteligentny dwu lub jedno punktowy wyłącznik światła

To nie tylko włącznik światła. Wysokiej jakości powłoka ze szkła hartowanego oraz podświetlenie sprawią, że obok tych inteligentnych włączników nikt nie przejdzie obojętnie. Za pomocą jednego kliknięcia można wyczarować romantyczny nastrój i dopasować oświetlenie do okazji lub potrzeby chwili.

Wielokierunkowy inteligentny pilot na podczerwień

Pilot ten zarządza wszystkimi urządzeniami w otoczeniu, działającymi na podczerwień (IR), takimi jak klimatyzacja czy sprzęt RTV. Można też ustawić dzięki niemu optymalną temperaturę w pracy już od 8.00 i dzięki temu nie dać się zaskoczyć upałom. Pilot steruje też urządzeniami na podczerwień z dowolnego miejsca na świecie.

Włącznik WiFi do zabudowy

Podkreśli charakter wnętrza wykorzystując rozproszone, kameralne światło ozdobne. Rozświetli nim szafę, łóżko czy podłogę. Włącznik WiFi do zabudowy w ścianie czy meblu jest idealnym kompanem tzw. oświetlenia ambientowego. Możemy nim sterować gdziekolwiek się znajdujemy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Trend: nie kupuj auta – wynajmij i używaj

Dla wielu przedsiębiorstw samochód jest niezbędnym narzędziem do prowadzenia działalności,…