Home Na czasie Domeny (a)polityczne

Domeny (a)polityczne

0
0
112

Domeny typu „MordoTyMoja.pl”, „Wykształciuchy.pl” czy choćby „LubCzasopisma.pl” to tylko niektóre z nich. Chyba nie trzeba nikomu przedstawiać sławetnej „GrupyTrzymającejWładze.pl” czy przypominać choćby hasła „OczywistaOczywistosc.pl”. Internauci coraz częściej rezygnują z rejestrowania typowo biznesowych domen internetowych. W zamian, decydują się na zabawne określenia, będące efektem najsmakowitszych gaf popełnianych przez polityków w publicznych wypowiedziach. Jak łatwo zauważyć, właśnie pod pozorem powagi i podpierając się autorytetem urzędu politycy popełniają najbardziej efektowne wpadki.

Nowy trend w Polsce 

W Polsce trend rejestrowania domen tego typu jest stosunkowo świeży. Wykształcił się w ciągu ostatniego roku, a znaczna część z tych nazw zarejestrowana została całkiem niedawno.

Polscy użytkownicy Internetu bacznie obserwują arenę wydarzeń społeczno-obyczajowych i coraz częściej, na wzór internautów państw bardziej rozwiniętych, rejestrują związane z nimi domeny. Wzniosły język polityki czasami przejmuje cechy języka show–businessu. Powiedzenie przez polityka czegoś zabawnego staje się swoistym wydarzeniem medialnym, a dana postać zyskuje rozgłos. Internauci, dla rozrywki lub z chęci zysku starają się to wykorzystać” – komentuje Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu w firmie NetArt.

1 milion domen w 2007

Rok 2007 obfitował w doniesienia prasowe podające rekordową liczbę ponad 1 mln zarejestrowanych w Polsce domen. Atmosferę podgrzewają opisywane w mediach  sytuacje, w których rejestracja domeny związanej z konkretną sytuacją społeczno-gospodarczą staje się bardzo intratną inwestycją. Do tych czynników należy dodać także brak bariery finansowej, gdyż koszt zakupu domeny z końcówką .pl, to obecnie dosłownie grosze.

Wpływa to niewątpliwie na wyobraźnię internautów. Ponadto, dzięki niskim cenom rejestracji (w nazwa.pl wszystkie domeny kosztują zaledwie 90 groszy), każdy może sobie pozwolić na zakup kilku domen. Konsumenci decydują się na śmiałe eksperymenty i rejestrują nawet najbardziej humorystyczne nazwy. To znak, że Internet staje się już pełnym odzwierciedleniem świata rzeczywistego” – dodaje Daniel Kotyras.

NetArt działa na rynku komercyjnych usług IT od 1997 roku, świadcząc usługi rejestracji domen, utrzymywania hostingu oraz serwerów wirtualnych i dedykowanych. Obecnie Grupa Kapitałowa NetArt to lider polskich dostawców rozwiązań internetowych. Obsługuje ponad 200 tys. Klientów, oraz posiada 30% udział w rynku komercyjnych usług internetowych. Usługi NetArt można nabywać w dwóch serwisach produktowych: nazwa.pl, serwery.pl, oraz w serwisie WWW agencji interaktywnej Interactive interactive.pl. Wśród klientów znajdują się głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, korporacje, a także instytucje i organizacje. NetArt oferuje jedne z najpopularniejszych na rynku rozwiązań hostingowych – serwery Active i ActivePro. W ofercie Grupy znajdują się także bardziej zaawansowane rozwiązania serwerowe, przeznaczone do profesjonalnych zastosowań w Internecie – serwery wirtualne serii Provider oraz serwery dedykowane NetAdmin.

Serwisy WWW

Produkty Serwisów WWW to kompleksowe, gotowe do wdrożenia rozwiązania programistyczne i graficzne, nabywane przez klienta na wyłączność. Ponadto, serwis nazwa.pl świadczy usługi dodatkowe do usługi Serwisu WWW, na które składa się, między innymi, obsługa wdrożenia Serwisu WWW i modyfikacja wybranego projektu zgodnie z życzeniami klienta, system CMS oraz przygotowywanie dodatkowych wersji językowych witryny.

Zaplecze technologiczne

Wysoką jakość usług serwerowych NetArt zapewnia własne Data Center, zlokalizowane w Krakowie. Oparte na własnej infrastrukturze i markowym sprzęcie, zapewnia niezawodność działania bliską 100%. Data Center NetArt to nowoczesny kompleks pozwalający na stabilną i bezpieczną pracę urządzeń telekomunikacyjnych i serwerów.

Wśród najważniejszych cech wyróżniających Data Center jest fakt, iż służy ono wyłącznie obsłudze platform serwerowych NetArt, a dostęp do infrastruktury zgromadzonej w Data Center mają tylko upoważnieni pracownicy NetArt, co stanowi unikalne rozwiązanie w skali firm hostingowych w Pols


ce.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Niemal co piąty Polak nie wie, czy był ofiarą internetowego oszustwa. Kto jest najbardziej narażony na ataki?

Ponad 17% Polaków nie jest pewnych czy padło ofiarą oszustwa w sieci. Aż 40% nie weryfikuj…