Home Po godzinach Douszne słuchawki klasy audiofilskiej

Douszne słuchawki klasy audiofilskiej

0
0
185

Pod koniec kwietnia 2018 odbyła się nietypowa konferencja prasowa marki Creative, przeprowadzona w Centrum Olimpijskim w Warszawie z udziałem Mistrza Polski w Ironman 70.3 Łukasza Kalaszczyńskiego oraz ikony polskiego Triathlonu Jerzego Górskiego, znanego z filmu fabularno biograficznego „Najlepszy”.

"Łukasz

Skąd taka formuła?

Firma Creative sponsoruje Łukasza Kalaszczyńskiego, Mistrza Polski w triathlonie na dystansie Ironman 70.3, celem firmy jest wspieranie polskiego sportu a przez to kształtowanie pozytywnego wizerunku marki Creative w Polsce.

 „Udało się to dzięki dobrej sprzedaży w Polsce sportowego modelu słuchawek Creative Outlier Sports, już od roku promujemy je poprzez sport a głównie triathlon. Osobiście trenuję amatorsko tę dziedzinę i startowałem w Mistrzostwach Świata na Hawajach trzykrotnie. Lubię ten sport i doceniam środowisko triathlonistów, uważam że Polska ma ogromny potencjał bo ma świetnych zawodników, którym trzeba pomóc w doskonaleniu się. Dlatego wraz z moim wspólnikiem Marcinem Kindlerem z PowerSales International, działając jako przedstawiciele Creative na Europę środkowo-wschodnią, udało nam się namówić centralę w Singapurze do zainwestowania w polski triathlon. Naszym celem jest propagowanie tego sportu, aby Polacy stali się czołówką światową. Dla firmy Creative na pewno przełoży się takie działanie również na korzyści sprzedażowe” powiedział Rafał Herman, dyrektor sprzedaży Creative na Polsce

Przypomnijmy, że triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego.

Triathlon rozgrywany jest na różnych dystansach:

  • Olimpijski (standard): 1,5 km pływania / 40 km jazdy rowerem / 10 km biegu
  • 1/4 Ironman: 0,95 km pływania / 45 km jazdy rowerem / 10,55 km biegu[2]
  • Half-Ironman (Ironman 70.3): 1,9 km pływania / 90 km jazdy rowerem / 21 km biegu
  • IRONMAN: 3,8 km pływania / 180 km jazdy rowerem / 42 km biegu

Obecnie zawody Ironman 70.3 to jeden z najdynamiczniej rozwijających się i najbardziej popularnych startów triatlonowych na świecie. W każdym ze startów bierze udział kilkuset zawodników. Wyścigi otwarte są również dla sportowców nieprofesjonalnych lub amatorów. Około 5-10% startujących to zawodnicy profesjonalni, zazwyczaj klasyfikowani są w osobnej kategorii.

Nasz Łukasz Kalaszczyński ma szansę podjąć skuteczną rywalizację na zawodach międzynarodowych zarówno na dystansie 70.3 jak również IRONMAN, do tego potrzebował dobrego patrona. Sam sport staje się coraz bardziej popularny w kraju i obecnie na FB deklaruje zainteresowanie nim już 270.000 osób w różnym wieku, bo to jest sport dla każdego, w każdym wieku, choć wymaga sporych nakładów finansowych.

 „Jestem bardzo zadowolony, że firma o tak długich tradycjach w konstruowaniu i produkcji sprzętu elektronicznego zainteresowała się mną i postanowiła pomóc w osiąganiu zakładanych celów na ten rok. Mam w planie wiele startów na świecie, również eliminacje do Mistrzostw Świata. Postaram się godnie reprezentować Polskę, markę i propagować ten jeszcze mało popularny sport w kraju.” Powiedział Łukasz Kalaszczyński Mistrz Polski na dystansie 70.3.

Jeśli chodzi o sprzęt, to i ile Outlier Sports to znana już konstrukcja na polskim rynku, chociaż pod wpływem uwag od polskich sportowców nadal udoskonalane, głównie dodatkowo uszczelniane aby wytrzymały duże fale potu podczas treningów. Obecna cena tych słuchawek na polskim rynku wynosi 249zł

Zupełnie nowym produktem na polskim rynku, zaprezentowanym na konferencji są słuchawki Aurvana Trio, to Audiofilskie słuchawki dokanałowe z hybrydowym systemem potrójnych przetworników dwa precyzyjnie zrównoważone armaturowe przetworniki dla czystego odtwarzania tonów średnich i wysokich oraz jeden przetwornik z biocelulozy zapewniający dokładny i mocny bas. Aurvana Trio zapewnia izolację akustyczną na poziomie 98% i posiada odczepiany kabel MMCX z wbudowanym mikrofonem i regulacją głośności. Pasmo przenoszenia 5Hz – 40kHz, Długość kabla1,2 m, kabel odczepiany MMCX z mikrofonem oraz przyciskiem kontrolnym, istnieje możliwość zastosowania własnego kabla. Cena tych słuchawek w polskich sklepach, to 999zł. 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Innowacyjna bankowość spółdzielcza. Czy banki nadążają za trendami technologicznymi?

Z badania pt. „European Retail Banking Radar” przeprowadzonego przez Kearney wynika, że 37…