Home Maszyneria Dyski do magazynowania Freecom

Dyski do magazynowania Freecom

4 min
0
0
227

2,5 calowe zewnętrzne dyski z serii ToughDrive – Pro White i Pink to najnowsze propozycje firmy Freecom w zakresie mobilnych rozwiązań do magazynowania danych. Oba urządzenia wyposażone w wewnętrzny system anty-wstrząsowy i miękką silikonową obudowę wykazują się sporą wytrzymałością. Producent gwarantuje całkowitą odporność urządzenia na upadek z dwóch metrów.

Oba modele wyróżniają się także cichą i jednocześnie szybką pracą – talerze obracają się z prędkością 5400 obrotów na minutę zapisując dane z maksymalną prędkością 480 Mbit/s (USB 2.0). Dyski posiadają oprogramowanie Acronis True Image, które umożliwia m.in. tworzenie obrazów dyskowych, co ma znaczenie dla zwolenników backupu prywatnych danych. Do zalet nowych dysków Freccoma należy zaliczyć ponadto ciekawy design i niecodzienną kolorystykę.

ToughDrive 2,5" Pro White w odróżnieniu od wersji Pink jest kompatybilny z komputerami Apple Macintosh (współpracuje z systemem Mac OS X lub wyższym) oraz posiada wbudowane złącze FireWire 400 (nowy interfejs o dużej szybkości transmisji, następca standardu ATA.).

Dyski są dostępne w pojemnościach od 40, 80, 100, 120, 160 i 250 GB z gwarancją na 24 miesiące. Freecom ToughDrive Pink 160GB kosztuje 449 zł netto (sugerowana cena detaliczna), a ToughDrive Pro White 160GB – 653 zł netto (sugerowana cena detaliczna).

Freecom jest europejskim producentem IT specjalizującym się w profesjonalnych rozwiązaniach dla mobilnych użytkowników. Oferta Freecom zawiera zewnętrzne dyski twarde (od 1’’ i 1,8’’ kwintesencji mobilności, poprzez dyski 2,5’’ oraz stacjonarne 3,5’’), miniaturowe nagrywarki DVD, profesjonalne oraz unikalne rozwiązania Flash czy wreszcie najnowsze rozwiązania archiwizacji danych w oparciu o systemy taśmowe.

Veracomp jest specjalizowanym dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych. Skupia się na sześciu obszarach technologicznych: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo, serwery i pamięci masowe, zarządzanie infrastrukturą, peryferia i multimedia. Veracomp prowadzi doradztwo techniczne, świadczy usługi, udziela konsultacji oraz oferuje pomoc marketingową. Spółka działa w 16 krajach Europy Środkowowschodniej.


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak nadrobić 10 lat zacofania i zdążyć do 2035 roku?

Przez najbliższe 3 lata sprzedaż samochodów elektrycznych musi wzrosnąć aż 12-krotnie, aby…