Home Maszyneria Firmy potrzebują wsparcia technologicznego

Firmy potrzebują wsparcia technologicznego

0
0
210

W badaniach, przeprowadzonych we wrześniu 2008 r. wzięło udział ponad 150 biznesmenów związanych z branżą informatyczną. Jedynie 24 procent z nich było zdania, że obecnie wykorzystywane narzędzia do zarządzania wystarczą do utrzymania istniejących poziomów jakości usług informatycznych, mimo, że technologie wirtualizacji zwiększają szybkość działania i wydajność firm. Spośród tych zaś, którzy używają specjalistycznych narzędzi do zarządzania środowiskiem VMware, było ponad dwa razy więcej respondentów sądzących, że mogą utrzymać dotychczasowy poziom usług informatycznych.

Izolacja problemów to wyzwanie

Blisko 48% badanych określiło izolowanie pierwotnych przyczyn problemów wewnątrz wirtualnych środowisk serwerowych jako najważniejsze wyzwanie w środowiskach produkcyjnych warstwy pierwszej. Główny problem związany ze środowiskami VMware to: zdolność do odwzorowywania wirtualnych urządzeń w infrastrukturach fizycznych, takich jak serwery i aplikacje, zarządzanie pamięcią masową, wirtualne zabezpieczenia i monitorowanie wydajności aplikacji.

Ponadto badanie wykazało, że prawie 60% ankietowanych planuje wdrożenie technologii do wirtualizacji pamięci masowej w połączeniu ze środowiskiem VMware w ciągu następnego roku. Najczęściej wybieraną technologią pamięci masowej była wirtualizacja oparta na blokach danych oraz funkcja alokowania potrzebnej pojemności pamięci dokładnie wtedy, gdy jest ona potrzebna (thin provisioning) — 38%, drugą zaś w kolejności wirtualne sieci SAN i wirtualizacja pamięci masowej oparta na plikach.

,„Z uwagi na fakt, że technologie wirtualizacji nadal są wdrażane w większych i bardziej złożonych środowiskach produkcyjnych, należy staranniej uwzględniać codzienne wymagania tychże środowisk
w zakresie zarządzania”
— stwierdził Bob Laliberte, analityk z firmy Enterprise Strategy Group. „Najważniejsze z nich to wymagania wobec zespołów ds. zarządzania operacyjnego, aby ich członkowie mieli całkowitą widoczność infrastruktury wirtualnej i sposobów, w jaki ona wpływa na infrastrukturę fizyczną. Firma EMC nadal zwiększa przewagę nad konkurencją w tej dziedzinie poprzez dostarczanie użytkownikom nowych funkcjonalności do zarządzania ich fizycznymi i wirtualnymi infrastrukturami” – dodał.

„Rozwiązania w zakresie infrastruktury VMware poprzez konsolidację, optymalizację i automatyzację zwiększają efektywność centrów przetwarzania danych w firmach dowolnej wielkości na całym świecie” — powiedział Parag Patel, wiceprezes ds. współpracy w firmie VMware.

„Nasi klienci pragną również obsługiwać te infrastruktury za pomocą narzędzi do jednolitego zarządzania środowiskami zarówno fizycznymi, jak i wirtualnymi i proszą nas o pomoc w tworzeniu systemu operacyjnego dla centrów przetwarzania danych (Virtual Datacenter OS). Dlatego rozwiązania firm partnerskich, takich jak EMC, stają się użyteczne”.

Rozwiązania EMC do zarządzania infrastrukturą VMware

Rozwiązania EMC do zarządzania infrastrukturą VMware płynnie łączą obsługę wirtualizacji z najlepszą na rynku ofertą EMC w zakresie zarządzania sprzętem informatycznym. Rozwiązania te umożliwiają przedsiębiorstwom wdrożenie procesów ITIL i zarządzanie poziomami usług w środowiskach wirtualnych. Zapewniają też obsługę operacji informatycznych z całościowym obrazem środowiska informatycznego — mapowanie usług informatycznych na serwery, aplikacje, sieci i pamięć — w tym zależności między nimi oraz zmiany w konfiguracji i ich wpływ na najważniejsze usługi informatyczne. Rozwiązania umożliwiają również zarządzanie usługami informatycznymi, mapowanie zależności między infrastrukturą wirtualną a fizyczną, automatyczną analizę pierwotnych przyczyn problemów, zarządzanie pamięcią masową oraz zapewniają zgodność z najlepszymi procedurami i przepisami branżowymi związanymi z infrastrukturą VMware.

„Wiemy, że nasi klienci potrzebują jednolitej strategii do zarządzania informacjami, która stanie się skutecznym rozwiązaniem dla najważniejszych usług niezależnie od tego, skąd pochodzą informacje, jak są one wykorzystywane i dokąd wysyłane” — powiedział Chris Gahagan, wiceprezes EMC ds. oprogramowania do zarządzania zasobami. „Aby to osiągnąć, potrzebują spójnego, zintegrowanego podejścia do kompleksowego zarządzania całą infrastrukturą informacyjną”.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Polacy chcą pracować elastycznie. Praca z biura? Tak, ale w zamian za  podwyżkę o minimum 20 proc.

Polscy pracownicy biurowi oczekują od pracodawców większej elastyczności względem lokaliza…