Home Na czasie Gadu-Gadu mocną marką Internetu

Gadu-Gadu mocną marką Internetu

4 min
0
0
99

Wyniki badania przedstawiono na wrześniowej konferencji Digital Day w Warszawie, poświęconej zagadnieniu Internetu i digitalizacji w biznesie, marketingu i życiu codziennym. W opinii respondentów (cała populacja) Gadu-Gadu znalazło się wśród najsilniejszych marek internetowych w Polsce obok Google, Allegro i Wikipedii.

Internauci badający udział w badaniu w takiej kolejności wskazywali trzy najsilniejsze marki: Google, Wikipedia, Gadu-Gadu. Marka Gadu-Gadu znalazła się także wśród marek najbardziej zyskujących na popularności obok m.in. serwisu Allegro.pl, który należy do firmy Naspers, będącej właścicielem również Gadu-Gadu.

Według respondentów marka Gadu-Gadu to także marka otwarta na dialog i przystępna (wymieniana obok serwisu myspace.com), najbardziej trendy (obok Google) oraz „pewna siebie” (obok YouTube, Dziennik.pl).

Cieszymy się z zaufania milionów użytkowników, którym od ponad 8 lat oferujemy przyjazną komunikację” – mówi Piotr Pokrzywa, członek zarządu Gadu-Gadu S.A.

„Dzisiaj tak silny brand, jak Gadu-Gadu to nie tylko komunikator, ale wielomilionowa społeczność, w ramach której oferujemy różne usługi. Z Gadu-Gadu korzysta już co drugi polski internauta, a nazwa Gadu-Gadu jest znana daleko poza granicami naszego kraju – możemy być tylko dumni, że polskie projekty odnoszą takie sukcesy”.

„Jak wynika z naszego badania Gadu-Gadu to bardzo silna marka głównie za sprawą tzw. zapotrzebowania (filar ‘relevance’) – wg metodologii BAV oznacza to, że wiele osób widzi adekwatną korzyść w korzystaniu z marki oraz dostrzega wyrazistą obietnicę” – mówi Marek Staniszewski, Dyrektor Strategiczny Young&Rubicam Brands.

Marka osiągnęła również bardzo wysokie wskazania na wymiarze „szacunek” (filar ‘esteem’) – oznacza to, że marka staje się coraz bardziej popularna i jest postrzegana jako godna zaufania – spełnia składane obietnice. Dodatkowo marka ma bardzo dobrą reputację i jest wysoko postrzegana na wymiarze dostarczanej jakości”.


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak się bronić przed SIM swap?

Oszuści biorą na celu użytkowników smartfonów za pomocą metody SIM Swap, która może doprow…