Home Praca zdalna Geolokalizacja postępuje

Geolokalizacja postępuje

0
0
110

Na świecie liczba użytkowników Foursquare sięga blisko 20 mln, liczba polskich „Foursquare-owców” szacowana jest na 20 tys. i z miesiąca na miesiąc wzrasta – wynika z raportu opracowanego przez MSLGROUP Social Hive Poland i Interactive Research Center – „Geolokalizacja w Polsce 2012”.

Raport „Geolokalizacja w Polsce2012” dowiódł, iż największą liczbą miejsc na 4sq w polskich miastach może pochwalić się Warszawa.

  • 48 proc. wszystkich polskich lokalizacji znajduję się w stolicy, na drugim miejscu uplasował się Kraków – 14 proc., trzecie miejsce zajęły ex aequo Poznań i Wrocław – 8 proc.
  • W dalszej kolejności znalazły się Gdańsk – 7 proc., Łódź – 6 proc., Gdynia – 3 proc. oraz Katowice i Szczecin – 2 proc. 
  • Zestawienie przeprowadzone przez MSLGROUP Social Hive Poland oraz Interactive Research Center wyłoniło także pięć najważniejszych lokalizacji, w których polscy użytkownicy Foursquaredokonują najwięcej meldunków.
  • Swoiste TOP 5 stanowią: Lotnisko Chopina w Warszawie, Rynek Główny w Krakowie, sklepy IKEA w Gdańsku i Katowicach, kawiarnie sieci Starbucks Coffe w Warszawie i Wrocławiu oraz sklep Lidl w Sopocie.

Raport dowiódł także, iż sklepy, galerie handlowe, restauracje, urzędy oraz stacje benzynowe są lokalizacjami, w których polscy użytkownicy 4sq najczęściej zaznaczają swoją obecność. W rankingu najchętniej odwiedzanych restauracji, barów i fast-foodów znalazły się kawiarnie sieci Starbucks (16 tys. meldunków), sieć restauracji McDonald’s (blisko 10 tys.) i kawiarnie Coffe Heaven (ponad 7 tys.) Co ciekawe Polacy meldują się także w urzędach.

Najbardziej popularne w tym przypadku są placówki Poczty Polskiej – w lokalnych urzędach pocztowych odnotowano 3 tys. „check-in’ów”. Na drugim miejscu plasują się urzędy miejskie z dorobkiem ponad 1 tys. meldunków. Urzędy skarbowe to trzecie pod kątem popularności placówki państwowe, odwiedzane przez polskich „Foursquare’owców” – mogą się pochwalić prawie pół tysiącem meldunków.

Wśród najchętniej odwiedzanych stacji benzynowych króluje BP (2,3 tys. check-in’ów), a najpopularniejsze firmy to: Agora (5,7 tys.), Onet.pl (1,7 tys.) oraz Microsoft (1,6 tys.).  Raport przedstawia także obraz statystycznego polskiego użytkownika 4sq, który posiada w swoim gronie znajomych średnio 47 użytkowników, 11 odznak, 308 meldunków oraz jest majorem w 8 miejscach.

Chodząc po mieście oraz wybierając się w podróże użytkownicy aplikacji "meldują się" w danym miejscu, w zamian otrzymując tzw. badge, czyli odznaki. Najbardziej popularne w Polsce odznaki to „Newbie” (83 proc.) przyznawana nowym użytkownikom, „Adventurer” (66 proc.) – za meldunek w 10 miejscach, „Local” (57 proc.) wręczana użytkownikom za „check-in” w tym samym miejscu trzy razy w ciągu tygodnia oraz „Explorer” (55 proc.) , której zdobycie wymaga meldunku w 25 różnych lokalizacjach.

Pełna treść raportu dostępna jest pod adresem: http://www.slideshare.net/MSLSocialHivePoland/foursquare-w-polsce

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…