Home Biznes Gotowi na Ogólne Rozporządzenie UE o Ochronie Danych?

Gotowi na Ogólne Rozporządzenie UE o Ochronie Danych?

0
0
124

Ma ono również zabezpieczać infrastruktury IT przed atakami oraz zapobiegać kradzieżom danych. 

Ogólne Rozporządzenie UE o Ochronie Danych: Firmy muszą się przygotować

Nowe przepisy dotyczyć będą wszystkich firm przechowujących i przetwarzających dane osobowe, na przykład w bazach danych klientów. Firmy powinny zapewnić kompleksową ochronę wszystkich kluczowych sektorów poprzez wdrożenie najbardziej zaawansowanych technologii; jeśli nie wypełnią tego kryterium, muszą spodziewać się kar finansowych. Firmy korzystające z przestarzałego lub nieaktualnego oprogramowania, które otwiera drzwi do ataku cyberprzestępców, karane będą za naruszenie danych. Jednym z kluczowych do podjęcia kroków jest stworzenie obowiązkowych reguł opisujących zarządzanie wrażliwymi danymi. Kolejną ważną kwestię stanowi zapewnienie kompleksowej ochrony systemów IT przed wyciekami danych oraz cyberatakami. W takim wypadku niezbędne stają się rozwiązania zawierające system zarządzania poprawkami. Pozwalają one na instalowanie aktualizacji od dostawców oprogramowania niezwłocznie w zarządzanej sieci.

Jest rozwiązanie!

Instalowanie aktualizacji oprogramowania to ważny krok na drodze do łatania luk w zabezpieczeniach, a co za tym idzie do zamykania ich przed cyberprzestępcami. G DATA Patch Management pomaga administratorom wypełniać swoje obowiązki, a zastosowane łaty mogą dzięki temu rozwiązaniu objąć sieć swoją ochroną natychmiast (możliwe jest również ich stopniowe instalowanie). W połączeniu ze skutecznymi rozwiązaniami antywirusowymi od G DATA uzyskać można kompleksową ochronę systemów IT przed kradzieżą danych i jednocześnie zapewnić firmie cenne wsparcie w przestrzeganiu zapisów Ogólnego Rozporządzenia UE o Ochronie Danych. G DATA Patch Management działa jako moduł add-on do rozwiązań sieciowych producenta zabezpieczeń IT wspierający administratorów w odpowiednim zarządzaniu łatami i aktualizacjami.

Zalety G DATA Patch Management:

  • Centralne zarządzanie poprawkami: Aktualizacje są dystrybuowane centralnie do indywidualnych klientów za pośrednictwem serwera zarządzającego; możliwe jest także ich stopniowe dystrybuowanie.
  • Ryzyko ograniczone do minimum: Istnieje możliwość wstępnej instalacji poprawek w środowisku testowym w celu sprawdzenia, czy nie pojawią się dla danego klienta problemy związane z kompatybilnością.
  • Najnowsze aktualizacje: Dzięki rozwiązaniu G DATA Patch Management managerowie IT zyskują pewność, że klienci zawsze korzystają z najnowszej wersji swojego oprogramowania, a poszczególne luki w zabezpieczeniach są na bieżąco łatane.  
  • Wszystko w mgnieniu oka: Moduł zapewnia administratorom podgląd oprogramowania w sieci oraz dostępnych łat.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …