Home Maszyneria HP wprowadza rozwiązania dla pracowników hybrydowych

HP wprowadza rozwiązania dla pracowników hybrydowych

9 min
0
0
1,091

Dzięki nowym rozwiązaniom działy IT mają więcej swobody i mogą skupić się na tym, co ważne dla ich firmy i jej pracowników. HP jest zaangażowane w rozwój innowacji hybrydowego systemu pracy, tym samym zapewniając organizacjom jeszcze lepsze warunki do pracy zdalnej. Kompleksowa oferta HP w zakresie sprzętu, oprogramowania i usług opartych na chmurze gwarantuje pracownikom dostęp najnowszych technologii i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie niezależnie od miejsca pracy.

Nowe usługi zarządcze dla zespołów IT

 

HP Adaptive Endpoint Management[ii] to w pełni zarządzana usługa, która pomaga menedżerom IT wysyłać komputery PC bezpośrednio do pracowników, bez konieczności dotykania ich podczas procesu instalacji. Pracownicy mogą szybko, w mniej niż godzinę, rozpocząć pracę, rozpakować swój komputer z systemem Windows i zalogować się za pomocą jednego kliknięcia. Pakiet aplikacji instaluje się automatycznie, dzięki czemu konfiguracja urządzenia jest szybka i niezwykle intuicyjna a wszystko to bez konieczności kontaktu z działem IT. HP Adaptive Endpoint Management uwalnia również dział IT od codziennego zarządzania komputerami. Z pomocą ekspertów serwisowych HP, usługa automatycznie zaopatruje komputery w Microsoft Autopilot i egzekwuje zasady bezpieczeństwa z chmury. Eksperci serwisowi HP mogą również obsługiwać starsze, wymagające aplikacje za pośrednictwem chmury pomagając przyspieszyć proces ich modernizacji. HP Adaptive Endpoint Management bezpiecznie zarządza coraz bardziej rozproszonymi środowiskami komputerowymi, nawet z wieloma systemami operacyjnymi i dostawcami.

 Nowe rozwiązania zarządcze dla zespołów IT

Dla działów IT, które chcą zarządzać BIOS-em za pomocą chmury, został zaprojektowany specjalny HP Connect dla Microsoft Endpoint Manager[iii]. Uwalnia on cenne zasoby IT, ułatwiając zdalne konfigurowanie, zabezpieczanie i aktualizowanie BIOS-u komputerów komercyjnych HP. Dzięki temu pracownicy działu IT mogą teraz tworzyć zasady dla grup urządzeń, dostosowując ponad 100 różnych ustawień systemu BIOS HP. Co więcej, mogą oni również systematycznie przekazywać pożądane ustawienia do odpowiednich urządzeń podczas ich wstępnej konfiguracji, a także, w razie potrzeby, zdalnie je zmieniać – wszystko to dzieje się za pośrednictwem chmury. HP Connect dla Microsoft Endpoint Manager pozwala również informatykom lepiej chronić BIOS komputerów przed nieautoryzowanymi zmianami, eliminując ryzyko związane z tradycyjnym zarządzaniem opartym na hasłach.

HP pomaga klientom w pełni cieszyć się z zalet jakie daje firmom pełna mobilność w zakresie sposobu pracy, usuwając tym samym bariery utrudniające przyjęcie zarządzania w chmurze powiedziała Nicole Dezen, CVP, Device Partner Sales w Microsoft. Dzięki wykorzystaniu Microsoft Graph API dla Intune HP, Connect dla Microsoft Endpoint Manager daje nowoczesnemu administratorowi urządzeń większą kontrolę nad funkcjami specyficznymi dla urządzeń HP. Pokazuje to, jak nowe usługi i aplikacje, za sprawą elastyczności platformy Microsoft Intunem, mogą być łatwo dostępne.

 Od początku pandemii 58% ITDM przyspieszyło korzystanie z wirtualnych desktopów.[iv] HP Cloud Endpoint Manager to gotowe do pracy w chmurze rozwiązanie przeznaczone dla działów IT, które chcą w lepszy sposób wdrażać i bezpiecznie zarządzać tysiącami urządzeń HP Thin Client a wszystko to za pomocą nowoczesnego i intuicyjnego interfejsu. Rozwiązanie to, dostępne z dowolnego miejsca za pośrednictwem przeglądarki internetowej, pomaga informatykom w ustalaniu priorytetów. Dzieje się tak dzięki konfigurowalnym pulpitom nawigacyjnym, które obejmują wskaźniki i analizy pozwalające na bieżąco śledzić proces wdrażania, zgodność urządzeń i stan serwerów. HP Cloud Endpoint Manager wyposaża zespoły IT w powiadomienia w czasie rzeczywistym, które pozwalają szybko identyfikować i rozwiązywać problemy, a także oszczędzać czas dzięki automatyzacji powtarzalnych zadań zarządzania. 

 

[i] Badania pierwotne Dynata dla HP.

[ii] HP Adaptive Endpoint Manager zawiera HP TechPulse, platformę telemetryczną i analityczną, która zapewnia krytyczne dane dotyczące urządzeń oraz aplikacji i nie jest sprzedawana jako samodzielna usługa. HP TechPulse przestrzega rygorystycznych przepisów GDPR dotyczących prywatności i posiada certyfikaty ISO27001, ISO27701, ISO27017 oraz SOC2 Type2 w zakresie bezpieczeństwa informacji. Wymagany jest dostęp do Internetu z połączeniem do portalu TechPulse. Pełne wymagania systemowe można znaleźć pod adresem http://www.hpdaas.com/requirements. Usługi HP podlegają odpowiednim warunkom świadczenia usług HP, dostarczonym lub wskazanym Klientowi w momencie zakupu. Klientowi mogą przysługiwać dodatkowe prawa ustawowe zgodnie z obowiązującymi przepisami lokalnymi, a na prawa te w żaden sposób nie wpływają warunki świadczenia usług HP ani ograniczona gwarancja HP dołączona do Produktu HP.

[iii] HP Connect dla Microsoft Endpoint Manager będzie dostępny pod adresem Admin.hp.com dla komputerów HP Pro, Elite, Z i komputerów zarządzanych za pomocą Microsoft Endpoint Manager. Wymagana subskrypcja Microsoft Endpoint Manager, sprzedawana oddzielnie. Wymagane połączenie sieciowe.

[iv] Badanie HP, 5/2020, n = 1070 TDMs: USA, Japonia, Wielka Brytania [IT POV]

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  Robert Kamiński
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Raport Salesforce: 71% rozwijających się  firm przetrwało pandemię dzięki cyfryzacji Firma…