Home Na czasie Imagine Cup 2014 – zgłoszenia do 6 stycznia 2014

Imagine Cup 2014 – zgłoszenia do 6 stycznia 2014

0
0
175

Tylko zgłaszając się do polskiej edycji konkursu w jednej z trzech kategorii głównych, zespoły zyskują szansę na zakwalifikowanie się do Światowych Finałów 12-tej edycji Imagine Cup. Ponadto konkursowi głównemu towarzyszą dodatkowe rozgrywki on-line, tzw. „Challenges”, które niedawno zostały wzbogacone o nowe wyzwania dla studentów.

6 stycznia 2014 mija czas rejestracji do edycji lokalnej Imagine Cup 2014, największego na świecie konkursu technologicznego, skierowanego do studentów i uczniów powyżej 16. roku życia. Uczestnictwo w niej to jedyna szansa żeby móc wziąć udział w światowym finale konkursu, który odbędzie się w lipcu przyszłego roku w Seattle – rodzinnym mieście firmy Microsoft!

„Finały Krajowe to niepowtarzalna szansa dla drużyn z całej Polski na zaprezentowanie swoich pomysłów oraz sprawdzenie, czy mają one realne szanse na sukces zarówno w konkursie jak i komercyjny. Najlepsze z nich mają szansę na wzięcie udziału w Finałach Światowych w Seattle. To ogromne wyróżnienie i szansa na międzynarodowy sukces. Liczymy, że w tej edycji, tak jak w poprzednich, polskie drużyny również zajmą wysokie lokaty” – mówi Agata Dudar, Academic Program Manager w polskim oddziale Microsoft.

Jedynym sposobem zgłoszenia się do edycji lokalnej jest zarejestrowanie się na stronie www.imaginecup.com, a następnie wysłanie krótkiego opisu swojego pomysłu w jednej z głównych kategorii konkursu na adres [email protected] do 6 stycznia 2014 roku. Szczegóły dotyczące zgłoszeń można znaleźć w treści regulaminów zamieszczonych na stronie www.imaginecup.pl .

W Imagine Cup 2014 pojawiły się właśnie nowości w ramach rozgrywek online, tzw. „Challenges”:

  • Windows and Windows Phone Apps challenge – konkurs na aplikację, która musi być wynikiem współpracy z realną osobą dowolnej profesji, która w swojej pracy potrzebuje takiego rozwiązania na obydwu platformach, Windows oraz Windows Phone. Do 30 kwietnia można zgłaszać linki do gotowych aplikacji, które są już dostępne w sklepie Windows oraz Windows Phone. Wszyscy członkowie drużyny, która stworzy zwycięską parę aplikacji otrzymają nagrody po 5 tysięcy dolarów, telefony Nokia Windows Phone oraz zaproszenie do głównej siedziby Microsoft w Redmond, gdzie będą mieli okazję popracować z zespołem Windows and Windows Phone i zdobyć cenne doświadczenie, a także komentarze i opinie fachowców na temat swoich aplikacji.
  • Apps for Office – konkurs na aplikację webową dla pakietu Office, która zmieni sposób w jaki pracujemy z tym oprogramowaniem. Drużyna ma czas do 23 stycznia 2014, aby zgłosić krótki opis swojego pomysłu na aplikację. Zespół Microsoft Office wybierze najlepsze pomysły, a następnie z ich autorami podejmie współpracę przy tworzeniu aplikacji. Ponadto spośród wybranych drużyn, dwie dostaną szansę udziału w Finałach Światowych Imagine Cup w Seattle. Członkowie tych drużyn spotkają się ze ekspertami Microsoft, z którymi pracowali przy tworzeniu aplikacji i zawalczą o nagrodę w wysokości 5 tys. dolarów.
  • Brain Games 2.0 Challange– to quizy, które odbywają się dwa razy w miesiącu, we wtorki i są szansą również dla osób, które nie są specjalnie związane z technologią. Quizy dotyczą głównie historii firmy Microsoft i jej produktów. Osoba, która rozwiąże najlepiej i najszybciej obydwa quizy w danym miesiącu może wygrać 1 tys. dolarów. Dodatkowo w kwietniu 2014 ze wszystkich osób, które brały udział w quizach zostanie wylosowana osoba, która otrzyma nagrodę 5 tys. dolarów. Najbliższy quiz odbędzie się 24 grudnia, kolejne odpowiednio 1 i 16 stycznia.

Natomiast 3 stycznia ruszy rozgrywka User Experience Challenge, w której uczestnicy staną przed zadaniem zaprezentowania, jakie będą doświadczenia docelowych użytkowników ich konkursowych projektów.

Po więcej informacji o Imagine Cup 2014 warto na bieżąco odwiedzać oficjalny profil na portalu Facebook oraz stronę internetową

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kradzieże haseł i przejmowanie zdalnego pulpitu

Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do…