Strona główna / Biznes / Fotel do pracy z notebookiem
niedziela 25 wrzesień 2011 | Cezary Tchorek-Helm/Archiwum
Fotel do pracy z notebookiem
Praca już na zawsze została skojarzona z przenośnym komputerem. Jeżeli dodamy do tego fakt, iż grupa profesji które można uprawiać bez konieczności bycia w biurze rośnie, to widać jak ważna staje się wygoda pracy. Najważniejszy bowiem jest fotel, na którym spędzamy coraz więcej czasu, pracując w sieci, przesyłając pliki czy korzystając z baz danych. Instytut Wzornictwa Przemysłowego pokazał nam taki mebel.

Z archiwum wyciągamy fotel na miarę tych wyzwań, który powstał w firmie  PROFIm. Podczas prezentacji w Warszawie mogliśmy, bez mała organoleptycznie, przekonać się jak bardzo wzrasta potencjał pracownika czy twórcy umiejscowionego na siedzisku na miarę 21 wieku a na pewno w 2011 roku.

Koncepcja wielofunkcyjna

Firma PROFIm położyła nacisk na wielofunkcyjny charakter stanowiska pracy oraz elastyczność w dopasowywaniu fotela do indywidualnych potrzeb oraz preferencji użytkownika. Takie cechy jak mobilność stanowiska pracy, które może wyeliminować klasyczne biurko oraz unikalna pozycja pracy, powodują że fotel (siedzisko) mPOSITION śmiało można określić jako rewolucję. Polega ona na dostosowaniu stanowiska pracy do potrzeb i preferencji użytkownika. W dobie wzrostu intensywnych prac umysłowych wymagających wysokiej koncentracji oraz długotrwałego napięcia intelektualnego, siedzisko mPOSITION pozwala na prawie dowolny wybór pozycji pracy.

Koniec z biurkiem – pracujemy jak w łóżku!

Badania biomechaniczne dowodzą, że najkorzystniejszą pozycją w pracy jest pozycja siedząco-leżąca. Przyznajemy, że po próbach dokonanych w budynku Instytutu Wzornictwa Przemysłowego nie możemy zapomnieć wrażenia jakie zapewnia siedzisko. Oprócz płynnej regulacji poziomu i kąta nachylenia siedziska i oparcia, mPOSITION ma pełną regulację stolika do laptopa a także wałka lędźwiowego i zagłówka. Całość oparcia pleców i zagłówka wykonana jest z elastycznej siatki. Ten materiał zresztą sugerowalibyśmy również i na samo siedzisko. Dopełnieniem i zarazem opcją użytkownika jest wysuwany podnóżek. Po sprofilowaniu fotela do naszych potrzeb – automatycznie odczuliśmy ulgę fizyczną i, co tu dużo gadać : chęć zabrania fotela ze sobą do pracy.  

Do tego wszystkiego warto dodać najwyższej jakości materiały, z których najbardziej przykuły naszą uwagę elastyczne podłokietniki, które przejmują cały ciężar wstającego czy siadającego użytkownika.

Jak powstawał projekt

Zmiany zachowań w pracy i obserwacja potrzeb użytkowników leżały u początku badań przeprowadzonych przez IWP. Wybór firmy PROFIm jest wynikiem konkursu, który wyłonił najlepszy projekt. Bardzo wysokie standardy produkcyjne firmy PROFIm pozwoliły, by powstał w Polsce światowej jakości produkt niezbędny do pracy dla coraz większej grupy pracowników korzystających z cyfrowych urządzeń. W ten sposób w branży nie kojarzącej się z innowacjami, jaką jest meblarstwo, powstał jeden z najnowocześniejszych foteli na świecie.

Dzięki współpracy specjalistów z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i PROFIm powstało hybrydowe, wielofunkcyjne stanowisko o pracy z komputerem.

Siedzisko ma zastosowanie nie tylko w przestrzeni biurowej czy mieszkalnej, ale również w ogólnodostępnej przestrzeni publicznej, jak biblioteki, muzea czy poczekalnie lotniskowe i kolejowe, a także w salonach multimedialnych i sieciowych kawiarniach. Elastyczna koncepcja siedziska otwiera szerokie możliwości przy wykorzystaniu go w szpitalach podczas programów rehabilitacyjnych różnego typu.

„W czasie finałów Imagine Cup 2010 w Warszawie usiadło i przetestowało fotel  ponad 1000 informatyków, uczestników konkursu, jurorów oraz przedstawicieli branży IT z 6 kontynentów” - powiedziała prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Beata Bochińska .

 

 

Fantastyczne

  • Koncepcja, materiały, design
  •  Użyteczność
  • Rewolucyjna organizacja pracy umysłowej

Sugerujemy

  • Ażurowy materiał siedziska (jak na oparciu)
  • Ładniejszy system jezdny (5-cio ramienny)
  • Miejsce do montażu lampy
  • Regulację pionową podłokietników

Do zmiany

  • Zabezpieczenie laptopa przed upadkiem ze stolika (występ, łapa)
Rower z Internetu

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej