Home Analizy Informatyczna przyszłość biznesu w chmurze

Informatyczna przyszłość biznesu w chmurze

0
0
69

Rola nowych technologii sukcesywnie wzrasta w naszym świecie zarówno z perspektywy konsumentów, jak i przedsiębiorców. Tak jak większość z nas nie wyobraża sobie już dzisiaj wyjścia z domu bez telefonu komórkowego czy smartfonu i życia bez stałego dostępu do sieci Internet, tak przedsiębiorcy nie mają już wątpliwości, że sprawne funkcjonowanie ich organizacji jest w dużym stopniu uzależnione od narzędzi i rozwiązań informatycznych.

  •  Wyniki przytoczonych badań pozwalają też wysunąć tezę, że rolę rozwiązań IT w firmie tym bardziej doceniają te firmy, które już korzystają z usług w chmurze. 77% badanych firm, które zadeklarowały, że używają przynajmniej jednej usługi w chmurze w swoich firmach, podkreśla znaczenie rozwiązań informatycznych dla ich sprawności organizacyjnej i efektywności działania.
  •  Badania Microsoft pokazują też, że po rozwiązania cloud computing w Polsce równie chętnie sięgają młode firmy (55%) jak i te, które funkcjonują w biznesie 6 lat lub dłużej (52%). Jednocześnie warto odnotować, że te pierwsze lepiej oceniają swoją przyszłość (42% względem 21% wśród firm działających już na rynku przynajmniej 6 lat). Młode, rozwijające się przedsiębiorstwa skłonne są również więcej inwestować w rozwój chmury, co może im przynieść wymierne korzyści i istotną przewagę konkurencyjną.
  • Na tle Europy Polska wyraźnie wyróżnia się pod względem zainteresowania i poziomu zadowolenia z nowych rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej. Aż 67% z organizacji, które wdrożyły w Polsce cloud computing, ocenia, że inne firmy z tego samego segmentu będą musiały wdrożyć tę technologię, aby się rozwijać (49% ogółem w Polsce), tymczasem ogólne dane europejskie pokazują, że odsetek takich deklaracji wyniósł jedynie 41%.

O badaniu

Badanie SMB Cloud Survey 2013 zostało przeprowadzone na zlecenie Microsoft przez agencję badawczą Ipsos MORI między 6 lutego a 3 marca 2013 r. w 23 krajach. Badanie przeprowadzono za pomocą kwestionariuszy online (6600 respondentów) oraz wywiadów telefonicznych/metodą CATI (200 respondentów). Odpowiedzi udzielali pracownicy etatowi w przedsiębiorstwach zatrudniających do 25 osób. Respondenci otrzymali kwestionariusze w języku właściwym dla danego kraju.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Podróże bez obaw: Innowacyjne zabezpieczenia dla telefonów w przypadku ich utraty

W dobie cyfrowej telefon komórkowy jest nie tylko naszym komunikatorem, ale także skarbnic…