Home Bezpieczeństwo Intel AMT – zdalne sterowanie

Intel AMT – zdalne sterowanie

0
0
87

AMT Umożliwia zdalną ingerencję w ustawienia sprzętowe – diagnostykę, zdalne naniesienie w razie potrzeby kopii zapasowych dokumentów, programów, a nawet zdalną instalację systemu operacyjnego. Pozwala diagnozowanie i naprawę wielu usterek komputerów, które do tej pory wymagały wizyt serwisowych.

Active Management Technology umożliwia administratorom zdalny dostęp do każdego systemu komputerowego podłączonego do sieci, nawet jeśli urządzenie będzie wyłączone, system operacyjny zamknięty lub twardy dysk ulegnie zniszczeniu. Druga generacja AMT pozwala izolować zainfekowane komputery zanim zarażą sieć i powiadamiać dział IT, kiedy zagrożenie zostanie usunięte. Pozwala to chronić sieci firmowe przed rozprzestrzenianiem się zagrożenia.

Intel AMT jest podsystemem zupełnie oddzielonym od systemu operacyjnego. Taka niezależność pomaga w rozwiązaniu jednego z najpoważniejszych problemów, z jakim borykają się szefowie IT – celowego lub przypadkowego zablokowania w komputerach funkcji związanych z zarządzaniem i bezpieczeństwem. Specyfikacja Intel AMT zapewnia kontrolę dostępu do odpowiednich funkcji dzięki zastosowaniu branżowych standardów bezpieczeństwa.


AMT jest stosowana w procesorach, chipsetach i kartach sieciowych Intela. Zapewnia większą kontrolę nad połączonymi w sieci komputerami i łatwiejsze zarządzanie zasobami IT. Jednocześnie umożliwia ograniczenie liczby i skrócenie czasu przestojów oraz interwencji technicznych, znacząco obniżając koszty infrastruktury sieciowej w przedsiębiorstwie.

Nowa technologia to część inicjatywy Intela – Cyfrowe Biuro – która ma na celu opracowywanie nowych sposobów użytkowania sprzętu przez pracowników biurowych.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kierunek Gen AI: nowe perspektywy dla firm telekomunikacyjnych

Generatywna sztuczna inteligencja szturmem podbija świat, przynosząc za sobą dynamiczny ro…