Home Po godzinach Inteligentny dom a ekologia

Inteligentny dom a ekologia

0
0
783

Dzięki zastosowaniu w domach, mieszkaniach czy firmach inteligentnych urządzeń, możemy przyczynić się do mniejszego zużywania zasobów naturalnych. Jakie rozwiązania smart home warto zatem wdrożyć, aby zadbać o środowisko oraz swój portfel?

Nowoczesne rozwiązania w służbie ekologii

W ostatnich latach coraz częściej w naszych decyzjach zakupowych kierujemy się troską o planetę. Również producenci inteligentnych urządzeń doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o środowisko. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, projektują technologie, które pomagają zoptymalizować zużycie energii i tym samym chronić zasoby naturalne. Wśród takich produktów możemy znaleźć między innymi czujniki ruchu, światła, czy temperatury, które pomagają nam ograniczyć zużycie energii do poziomu naszego faktycznego zapotrzebowania. Na tym lista ekologicznych rozwiązań się jednak nie kończy.

Oszczędzanie energii elektrycznej

Czy słyszeliście o inteligentnych wtyczkach? To niezwykle praktyczny gadżet szczególnie dla osób, które w ostatnim czasie przeniosły do mieszkań swoją pracę lub naukę. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, ile konkretny sprzęt zużywa energii, a tym samym nie jesteśmy w stanie wdrożyć planu oszczędzania i obniżyć rachunków. Dzięki takiemu gniazdku możemy uzyskać dostęp do tych danych. Jak to działa? Wyjaśnimy to na przykładzie wtyczki T31 od marki Ezviz. Wspomniana wtyczka łączy się bezpośrednio z routerem Wi-Fi za pomocą dedykowanej aplikacji, która pozwala zarządzać kilkoma urządzeniami jednocześnie. W ten sposób zyskujemy dostęp do wszystkich inteligentnych rozwiązań w domu. To jednak nie koniec możliwości, jakie daje T31. Zapewne każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zapomnieć, czy przed wyjściem zgasiliśmy światło lub, czy wyjęliśmy żelazko z kontaktu. Z poziomu aplikacji szybko to ustalicie i w razie potrzeby wyłączycie podpięte do wtyczki sprzęty. Również za jej pomocą możecie tworzyć harmonogram pracy urządzeń.

Smart bezpieczeństwo

Urządzenia smart home powinny zapewniać także poczucie bezpieczeństwa. Do tego nic nie sprawdzi się lepiej niż inteligentna kamera, która będzie mieć na oku posiadłość oraz jej domowników. Wśród dostępnych na rynku sprzętów bez problemu znajdziemy ekologiczne rozwiązania. Co powiecie na bateryjną kamerę, którą wystarczy naładować jedynie 2 razy do roku? Kamera C3A to kolejne ekologiczne rozwiązanie od Ezviz. Po podłączeniu jej do bazy W2D czas baterii z 2 miesięcy wydłuża się nawet do 6 miesięcy. To aż pół roku bez ładowania urządzenia. Do tego C3A jest bardzo prosta w instalacji. Bez problemu zamontujecie ją w dowolnym miejscu bez konieczności kłopotliwego doprowadzania przewodów. Również na zewnątrz, ponieważ została zaprojektowana do pracy w niemal każdych warunkach pogodowych. Świetnie poradzi sobie nawet w ekstremalnych temperaturach w zakresie od -20°C do +45°C.

Jak więc widzicie wygoda i bezpieczeństwo, to nie jedyne powody, dla których warto postawić na nowoczesne technologie. Rozwiązania smart home pozwalają zaoszczędzić czas, energię, a także pieniądze.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…