Home Na czasie iPhone jak nowy od Swappie

iPhone jak nowy od Swappie

6 min
0
0
1,145

Czołowa europejska platforma odnawiania i sprzedaży smartfonów iPhone debiutuje na polskim rynku. Chce przyciągnąć nie tylko niższą ceną i obietnicą pozytywnego wpływu na środowisko, ale także długą gwarancją.

Każdy telefon sprzedawany na Swappie.com przechodzi 52-stopniową weryfikację i – jeśli trzeba – naprawę.
Swappie działa od pięciu lat i przez ten czas kupiło, odnowiło i sprzedało kilkaset tysięcy iPhone’ów. Fińska firma jest obecna na 15 rynkach europejskich, od teraz także w Polsce.
Platforma odnawiania i sprzedaży smartfonów Swappie oferuje obecnie modele od iPhone 7 do iPhone 12. Oferuje je do 40 proc. taniej i zapewnia, że działają “jak nowe”. To efekt m.in. 52-stopniowej weryfikacji każdego telefonu, a w razie potrzeby naprawy i wymiany niezbędnych elementów. Cały proces odbywa się in-house, w centrum technologicznym Swappie w Helsinkach lub w Tallinie.
Dostarczenie kurierem zamówienia w Polsce trwa 1-3 dni, każdy iPhone objęty jest 12- lub dodatkową 36-miesięczną gwarancją i podlega bezpłatnemu zwrotowi.
Centrum technologiczne Swappie, w którym wszystkie telefony podlegają gruntownemu procesowi 52-stopniowej weryfikacji, znajduje się w Helsinkach i Tallinie.
Mamy nadzieję, że Polacy nie tylko docenią obsługę Swappie, ale też uwierzą w naszą wizję gospodarki cyrkularnej przyszłości. Po co czekać na najnowszy model, który ma ukazać się w tym miesiącu? Po co wymieniać telefon co rok, dwa lata, skoro można mieć świetnie działający iPhone podlegający gwarancji, a jednocześnie ograniczyć swój negatywny wpływ na środowisko? – pyta Sami Marttinen, prezes i współzałożyciel Swappie.
Swappie szczyci się nawet 3-krotnym wydłużeniem żywotności iPhone’a, co ma niezwykle pozytywny wpływ na środowisko. Wyprodukowanie smartfona wymaga emisji 56 kg CO2 i zużycia ok. 900 litrów wody (dane Apple dla iPhone 11). Głównie dlatego, że jego komponenty zawierają rzadkie metale (m.in. złoto, srebro, kobalt, cynę, tantal). Wraz z całym urządzeniem po 2-3 latach często trafiają do śmieci, choć mogłyby służyć znacznie dłużej.

Polska ważnym rynkiem

W 2020 roku w Polsce sprzedano 8,5 mln smartfonów za ok. 9 mld zł, z czego iPhone’y odpowiadają za kwotę 2,36 mld zł. Zajmują pierwsze miejsce jeśli chodzi o wartość sprzedaży, choć dopiero 4. pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy (Raport IDC Mobile Phone Tracker).
Polska stanowi 5. największy kraj w którym działa firma Swappie, po Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Według Urzędu Komunikacji Elektronicznej 9 na 10 Polaków ma telefon komórkowy, z czego ok. 70 proc. stanowią smartfony. – Polska to dla Swappie strategiczny rynek nie tylko ze względu na dobre statystyki i otwartość Polaków na technologie mobilne – tłumaczy Sami Marttinen, prezes Swappie.
Wiemy, że dokonujecie przemyślanych, mądrych zakupów. Polacy porównują oferty, zwłaszcza w internecie. Tacy klienci wybierają Swappie nie tylko ze względu na konkurencyjną cenę, ale też to, co ona zawiera: gwarancję, darmowy zwrot, akcesoria i obsługę posprzedażową. Nie jesteśmy jedynie pośrednikiem w sprzedaży, jak inne portale. My sprawdzamy, w razie potrzeby naprawiamy i bierzemy odpowiedzialność za każdy sprzedany iPhone – tłumaczy prezes Swappie.

Lider w Europie

Obecnie Swappie zatrudnia 850 osób. Firmę wspierają potężne fundusze inwestycyjne, m.in. Tesi, Lifeline Ventures, Reaktor Ventures. Dotychczasowa kwota inwestycji w Swappie to 46,7 mln dolarów.
Swappie zostało założone w 2016 roku w Finlandii przez dwóch młodych przedsiębiorców, Samiego Marttinena i Jiriego Heinonena. Jeden z nich został oszukany przy zakupie używanego iPhone’a. – Postanowiłem wtedy stworzyć godną zaufania platformę, na której ludzie nie tylko sprzedawaliby swoje telefony, ale platforma wzięłaby za nie pełną odpowiedzialność – mówi Marttinen.

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

3 popularne cyberoszustwa finansowe! Sprawdź, jak się przed nimi ustrzec!

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia się wykorzystania swoich pe…