Home Maszyneria Jak wykorzystać nowoczesne rozwiązania w ochronie biznesu?

Jak wykorzystać nowoczesne rozwiązania w ochronie biznesu?

0
0
130

Ochrona miejsca prowadzenia naszej działalności jest niezwykle ważna, gdyż często staje się ono łakomym kąskiem dla potencjalnych włamywaczy. Przedsiębiorcy inwestują w biznes niemałe pieniądze i nie mogą pozwolić sobie na jakiekolwiek straty czy opóźnienia. Mimo posiadania odpowiedniego ubezpieczenia i możliwości zaliczenia kradzieży do kosztów, każdy stara się jak najlepiej zabezpieczyć swój biznes. 

Statystyki policji napawają optymizmem, jednak tylko pozornie. Liczba włamań z kradzieżą spada, a ich wykrywalność rośnie. Niestety, dzieje się to tylko w 36,5% przypadków, a więc nadal większa część włamywaczy uchodzi bezkarnie. Złodzieje dostają się do sklepu czy magazynu najczęściej wyłamując drzwi i wybijając okna. W większości działają pod osłoną nocy i starają się ukryć swoją tożsamość zasłaniając twarz, a także korzystając z rękawiczek. Wydaje się, że w ten sposób są nieuchwytni i zanim ktokolwiek zareaguje, zdążą dokonać kradzieży. Technologia jednak nie stoi w miejscu i pojawiają się rozwiązania, które pomagają zwiększyć szansę na wykrycie sprawców. Nowoczesne urządzenia służą ochronie biznesu, a jednocześnie są ekonomicznie opłacalne. Czym one są i w jaki sposób je wykorzystać?

Skuteczna ochrona naszego biznesu dzięki technologii

Rozwiązania “smart” pojawiają się w coraz większej liczbie dziedzin naszego życia. Mamy inteligentne domy, samochody czy telefony, a technologia coraz śmielej dąży do ułatwienia i uproszczenia naszego codziennego funkcjonowania. Taka koncepcja wkroczyła także do branży bezpieczeństwa, gdzie specjalne kamery i czujniki błyskawicznie wykrywają włamywaczy i natychmiast informują właściciela o zdarzeniu. Systemy alarmowe skutecznie sprawdzają się w ochronie budynków mieszkalnych, dlatego warto zainteresować się nimi również w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. O możliwościach nowoczesnego monitoringu i sposobach jego wykorzystania w ochronie biznesu powiedział Tomasz Kowalewski, specjalista ds. systemów bezpieczeństwa w firmie EZVIZ:

–       Nowoczesne rozwiązania dostępne dla przedsiębiorców umożliwiają skuteczne zabezpieczenie miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia, które stanowią połączenie monitoringu i alarmu w jednym, dzięki czemu umożliwiają błyskawiczną reakcję w przypadku włamania. Takim przykładem jest kamera EZVIZ Husky Air, która została zaprojektowana właśnie z myślą o ochronie biznesu. Wyposażono ją w sygnalizator optyczno-akustyczny, którego celem jest odstraszenie intruza. Funkcja dzień/noc zapewnia doskonałą widoczność w nocy, a wbudowane Wi-Fi pozwala na połączenie monitoringu z aplikacją w smartfonie, dzięki czemu możliwy jest podgląd w czasie rzeczywistym. Kamera potrafi wykrywać ruch, a razem z innymi czujnikami firmy EZVIZ stanowi kompleksowe zabezpieczenie przed przestępcami.

Przedsiębiorcy mogą spać spokojnie – inteligentna kamera zadba o bezpieczeństwo

Kamery z detekcją ruchu i bezpośrednim podglądem obrazu w aplikacji dają możliwość szybkiej reakcji. Każdy ruch w obserwowanym przez kamerę miejscu doprowadzi do pojawienia się powiadomienia w naszym smartfonie, dzięki czemu będziemy mogli na bieżąco kontrolować sytuację. Jeśli okaże się, że alarm jest prawdziwy, za pomocą sygnalizatora optyczno-akustycznego bardzo szybko damy intruzowi znać, że doskonale wiemy o jego obecności. W wielu przypadkach taka reakcja wystarcza, aby przestępca zrezygnował z próby włamania. Jeśli tego nie zrobi i tak będziemy mieć czas na poinformowanie odpowiednich służb, jednocześnie cały czas nagrywając w wysokiej jakości poczynania włamywacza, który popełniając błąd, może ujawnić swoją tożsamość.

Tego typu urządzenia mogą być przydatne zwłaszcza w prowadzeniu małej działalności gospodarczej. Mały sklep, magazyn, biuro czy salon fryzjerski można z łatwością objąć czujnym okiem nowoczesnej kamery. Jeśli w jej zasięgu znajdą się drzwi i okna, zawsze będziemy mieć pewność, że nie ma tam niepożądanego gościa. Możliwość rozszerzenia o dodatkowe czujniki sprawi, że stworzymy wydajny system zabezpieczający, bez ponoszenia dużych kosztów jego instalacji. Dostęp do niego będzie prosty i intuicyjny – wystarczy smartfon z odpowiednią aplikacją. Tym samym, cały czas będziemy mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w obserwowanym przez nas miejscu.

Warto zaufać technologii i na bieżąco śledzić nowości, które pojawiają się na rynku. Ceny nowoczesnych urządzeń bardzo szybko spadają do rozsądnego poziomu, a ich możliwości potrafią diametralnie zmienić sposób naszego funkcjonowania – oczywiście na lepsze. Specjaliści od bezpieczeństwa wykorzystują coraz bardziej zaawansowane koncepcje, aby skutecznie chronić nasze domy i działalności przed włamywaczami. Warto więc osobiście przekonać się o tym, co mają do zaoferowania.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…