Home Bezpieczeństwo Jak zabezpieczyć firmową sieć małych biur i oddziałów?

Jak zabezpieczyć firmową sieć małych biur i oddziałów?

0
0
101

Rozproszone oddziały placówek handlowych, turystycznych, szpitali, instytucji finansowych czy rządowych stanowią łatwy cel dla cyberprzestępców, dlatego też wymagają wzmocnienia zabezpieczeń sieci, zdalnego dostępu i produktywności pracowników. Przeprowadzone dotychczas ataki pokazują, że słabo chronione sieci małych przedsiębiorstw są używane jako brama do atakowania dużych korporacji.

Firmy inwestują w nowoczesne zabezpieczenia firmowych sieci w głównych siedzibach, niejednokrotnie zapominając o wdrożeniu takich rozwiązań w swoich oddziałach. Wykorzystują to hakerzy, którzy dostają się do firmowej sieci łamiąc zabezpieczenia właśnie w mniejszych placówkach. Staje się to coraz częstszym zjawiskiem w obliczu rosnącej popularności pracy zdalnej. Domowe biura rzadko są gotowe na wyzwania w zakresie bezpieczeństwa – mówi Paweł Śmigielski, Country Channel Manager, Cyberoam. Urządzenie Cyberoam CR10iNG zostało zaprojektowane by dostarczać małym oddziałom i domowym biurom zabezpieczeń równych tym zastosowanym w siedzibach głównych. Zapewnia pracownikom mobilnym i pracującym w filiach bezpieczny zdalny dostęp do sieci IPSec lub SSL VPN, pozwalając na korzystanie z firmowych aplikacji i serwerów. Dodatkowo, możliwość centralnego zarządzania tym urządzeniem stanowi duże ułatwienie dla administratorów sieci i dostawców usług bezpieczeństwa – dodaje.

Działanie Cyberoam CR10iNG opiera się na tych samych zasadach co odpowiedników dedykowanych większym firmom, dzięki czemu zyskuje on możliwości zabezpieczeń nowej generacji. To znaczna korzyść dla małych podmiotów, których działanie opiera się na mobilności pracowników lub telepracy. Jak wskazują badania, liczba takich osób stale wzrasta.

Chociaż w obliczu rosnącej liczby naruszeń bezpieczeństwa danych małe firmy są coraz bardziej świadome zagrożeń, wciąż jednak brakuje rozwiązań odpowiadających ich specyficznym wymaganiom. CR10iNG ma wypełnić tę lukę i wzmacniać bezpieczeństwo organizacji rządowych, małych firm, placówek handlowych oraz oddziałów firm.

Cyberoam CR10iNG zapewnia przepustowość Firewalla na poziomie 400 Mbps i przepustowość UTM na poziomie 60 Mbps, pozwalając na znaczne podniesienie poziomu bezpieczeństwa sieci. Wyposażony jest we flagową technologię identyfikacji użytkowników (warstwa 8) i jest centralnie zarządzany za pomocą Cyberoam Central Console oraz kompatybilny z Cyberoam iView, umożliwiającym scentralizowane raportowanie w przypadku organizacji o rozproszonej strukturze.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

1 na 5 firm nie prowadzi backupu swoich danych

Zdecydowana część menedżerów wyższego szczebla w małych i średnich przedsiębiorstwach (58 …