Home Biznes Kamery i-PRO z możliwością wykrywania zmian w scenie

Kamery i-PRO z możliwością wykrywania zmian w scenie

0
0
78

Nowa aplikacja analityczna wspierana mechanizmami sztucznej inteligencji umożliwia analizę zmian w scenie poprzez serię zarejestrowanych obrazów w ponad 100 modelach kamer i-PRO

 i-PRO, wprowadza do swojej kolekcji aplikacji analitycznych opartych o sztuczną inteligencję funkcję wykrywania zmian w scenie. Oparta o najnowocześniejszą technologię analityki wspomaganej mechanizmami sztucznej inteligencji, funkcja wykrywania zmian w scenie to pierwsza aplikacja, która dokonuje inteligentnego porównania analizowanej sceny. W przypadku wystąpienia anomalii w polu widzenia kamery, wysyłany jest alarm do zespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i operacje.

Nowa aplikacja będzie kompatybilna z ponad setką modeli kamer i-PRO. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod do wykrywania obiektów opartych na sztucznej inteligencji, które alarmują lub oznaczają, gdy obiekty przekraczają linie lub wchodzą w określone strefy, wykrywanie zmian w scenie umożliwia użytkownikom nauczenie kamery do rozpoznania całej sceny w normalnym stanie. Następnie, w przypadku odstępstw od normy w wybranych obszarach sceny, analityka sygnalizuje anomalie. Może to obejmować drzwi, które są otwarte dłużej niż zwykle lub brak produktów na półce sklepowej po przekroczeniu określonego limitu. Ze względu na spersonalizowane ustawienia progu, krótkie zmiany w scenie są ignorowane, ponieważ scena powraca do stanu normalnego w akceptowalnym czasie. Wykorzystanie wykrywania obiektów opartego na sztucznej inteligencji zapewnia, że osoby lub pojazdy przechodzące przez scenę mogą być automatycznie wykluczone.

Funkcja wykrywania zmian w scenie i-PRO służy zoptymalizowaniu algorytmu analizy sceny poprzez uczenie się na podstawie zarejestrowanych obrazów, mówi Norio Hitsuishi, dyrektor zarządzający ds. produktów i-PRO. Nasza aplikacja umożliwia użytkownikom określenie, jak duża zmiana powoduje alarm po określonym czasie. Na przykład drzwi zewnętrzne powinny móc się otwierać i zamykać rutynowo bez wywoływania alarmu. Korzystając z detekcji zmiany sceny, użytkownicy mogą ustawić alarm tylko wtedy, gdy drzwi zostaną pozostawione otwarte przez ponad 5 minut. To coś, czego tradycyjna analiza detekcji ruchu nie potrafi zrobić, dodaje Hitsuishi.

Wykrywanie zmian w scenie

Aplikacja Scene Change Detection może działać jednocześnie z innymi aplikacjami, takimi jak detekcja ruchu obiektów oparta na sztucznej inteligencji, co umożliwia profesjonalistom do spraw bezpieczeństwa wykrywanie wielu zdarzeń jednocześnie za pomocą jednej kamery. Wysokiej klasy serwer nie jest potrzebny, ponieważ całe przetwarzanie odbywa się na brzegu sieci. Aplikacja Scene Change Detection może uczyć się wielu różnych scenariuszy detekcji z maksymalnie 16 monitorowanymi obszarami zmian na scenariusz. Alarm może być odbierany za pośrednictwem wtyczki Active Guard i-PRO, zainstalowanej w popularnych systemach VMS, takich jak Genetec, Milestone i Video Insight.

Detekcja zmiany sceny jest szczególnie dobra w przypadku obiektów pozostawionych samopas czy przypadkach nielegalnego parkowania. Ponieważ obiekty w ruchu, takie jak ludzie i pojazdy, są wykluczone, fałszywe alarmy praktycznie nie mają miejsca, mówi Hitsuishi. Jeżeli wziąć pod uwagę wszystkie potencjalne zastosowania, zarówno w zakresie bezpieczeństwa, a także operacji i logistyki, możliwości są nieograniczone. Korzystanie z kamery monitorującej bezpieczeństwo w magazynie lub sklepie detalicznym w celu monitorowania stanów magazynowych jest doskonałym przykładem zwiększonej użyteczności tej aplikacji, dodaje.

AI Scene Change Detection to kolejny dobry przykład demonstrowania przez i-PRO otwartej i elastycznej polityki. Tworzymy produkty i technologie, które mogą być dostosowane do potrzeb rynku, jakiekolwiek by one nie były, mówi Gerard Figols, prezes i-PRO EMEA. Ta aplikacja wykracza poza czystą ochronę. Kamera może być używana jako monitor stanu zapasów w magazynach zaopatrzenia szpitalnego, gdzie zarządzanie zapasami jest istotne, czy w salach koncertowych i na stadionach, gdzie wyjścia ewakuacyjne muszą być utrzymywane w ciągłej gotowości, podsumowuje Figols.

Konfiguracja jest niezwykle łatwa dzięki narzędziu i-PRO, które prowadzi użytkowników przez każdy krok, od nauki sceny z wielu obrazów wykonanych w interwałach, które pokrywają różne warunki oświetleniowe, po ustawienie progów zmian obrazu i obszaru do monitorowania.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …