Home Maszyneria Lenovo PHAB2 Pro

Lenovo PHAB2 Pro

0
0
199

Platforma Tango od Google w pierwszym urządzeniu konsumenckim dostępnym dla każdego – to najnowsza propozycja od firmy Lenovo, która zajmuje miejsce na półkach w sklepach w Polsce. Lenovo PHAB2 Pro za pomocą zestawu czujników, oprogramowania Google, wydajnej i niezawodnej platformy oraz rozbudowanym funkcjom multimedialnym zaciera granicę między obrazem rzeczywistym, a wirtualnym. Nowy phablet jest wyjątkowy nie tylko dzięki obecności innowacyjnego oprogramowania, ale też wydajności i funkcjonalności. Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 652 wspomagany przez 4 GB RAM gwarantuje dużą moc obliczeniową, płynność i stabilność działania. Spektakularny obraz QHD jest wyświetlany na ekranie o przekątnej 6.4", a realistyczny, otaczający dźwięk zapewniają technologie Dolby Atmos® i Dolby Audio™ Capture 5.1. Moc, wielkie możliwości i niezwykłe doświadczenia multimedialne idą w parze z wytrzymałością konstrukcji. Lenovo PHAB2 Pro z funkcją szybkiego ładowania i systemem zarządzania energią zapewnia cały dzień działania urządzenia.

Wirtualny świat informacji dostępny w codziennym życiu

Lenovo PHAB2 Pro łączy świat rzeczywisty z wirtualnym i wraz z Tango daje jeszcze więcej możliwości. Czujniki oraz kamery pozwalają na inteligentne postrzeganie miejsca – mierzą odległości, lokalizują przeszkody i nawigują, odnosząc się do informacji o dokładnym położeniu, ruchu phabletu, a także geometrii otoczenia. Tango widzi świat oczami człowieka, rozumie go i pozwala wchodzić w interakcje. Lenovo PHAB2 Pro umożliwia nawigację wewnątrz budynków, dzięki czemu może zaprowadzić użytkownika do sali konferencyjnej lub regału z ciastkami w supermarkecie. Wyznaczy też trasę do interesującego eksponatu w muzeum i wyświetli więcej informacji na jego temat. Rozbudowane funkcje mierzenia przestrzeni zwizualizują na dużym i czytelnym ekranie wygląd kuchni po remoncie lub pomogą sprawdzić czy upatrzona kanapa zmieści się w salonie między ścianą, a telewizorem. Tango wykorzystuje cyfrowe dane tak, by użytkownikom żyło się wygodniej.

Lenovo PHAB2 Pro widzi więcej dzięki kamerze 16 Mpx i szerokokątnemu aparatowi z soczewką „rybie oko”, który to naśladuje ludzki mechanizm widzenia. Czujniki głębokości i śledzenia ruchu precyzyjnie obliczają czas potrzebny do przemierzenia drogi między najbliższym obiektem a obiektywem, co w połączeniu z rosnącą liczbą aplikacji daje niezliczone możliwości wykorzystania Tango w codziennym życiu, pracy zawodowej oraz w rozrywce. Lenovo PHAB2 Pro może stać się przydatnym narzędziem dla architektów, designerów, projektantów oraz fanów gier. Przeniesienie rozbudowanej fabuły do rzeczywistego świata zmienia zupełnie sposób w jaki do tej pory patrzyliśmy na multimedialną rozrywkę. Ochrona domu przed atakiem zombie, czy bitwa w miejskim parku były do tej pory zarezerwowane tylko dla wyobraźni. Od teraz jest inaczej, bo Lenovo PHAB2 Pro likwiduje granicę między tym, co wirtualne, a realne.

Dwa światy na jednym ekranie

Zaawansowane technologie wymagają obecności wydajnych i wytrzymałych komponentów. Aby móc dostrzegać więcej i czerpać maksymalnie dużo przyjemności z Tango w urządzeniu Lenovo PHAB2 Pro zastosowano zaokrąglony na brzegach ekran IPS o przekątnej 6.4" i rozdzielczości QHD (2560 x 1440). Technologia Assertive Display reguluje krzywą kolorów oraz korekcję gamma dla każdego piksela, biorąc pod uwagę wyświetlaną treść i jasność otaczającego światła. Dzięki temu phablet może pochwalić się doskonałą widocznością obrazów w pełnym słońcu, efektywniejszym gospodarowaniem energią i co za tym idzie – także dłuższym czasem pracy na baterii. Zaletą dużego ekranu jest wygodne przeglądanie zasobów sieci w każdych warunkach, duża sceneria do toczenia wirtualnych potyczek i odtwarzania multimediów oraz ponadprzeciętny obszar roboczy do zastosowania biznesowego. Przekątna 6.4" umożliwia korzystanie z niemal nieograniczonej ilości funkcji od dzwonienia, wysyłania krótkich wiadomości, korzystania z map w drodze, przez surfowanie w sieci, zakupy online, przeglądanie prezentacji, dokumentów, aż po odtwarzanie multimediów w niezwykle wygodny sposób.

Daj się poprowadzić nowym aparatom

Lenovo PHAB2 Pro został wyposażony w zaawansowane aparaty. Przedni 8 Mpx ze stałą ostrością, przysłoną f/2.2 i wielkością piksela na poziomie 1.4  µm wykonuje ostre i jasne zdjęcia typu selfie. Sprawdzi się także podczas wideorozmów, konferencji i w czasie nagrywania materiałów na swojego vloga. Tylna kamera 16 Mpx z detekcją fazy (PDAF), dwoma diodami doświetlającymi i funkcją Fast-Focus daje użytkownikom do rąk zaawansowane narzędzie fotograficzne, które umożliwia wykonanie zachwycających zdjęć w różnych sceneriach i warunkach oświetleniowych. Efektem są realistyczne, nasycone fotografie charakteryzujące się wysoką szczegółowością i profesjonalnym efektem rozmycia tła. Oprogramowanie aparatu ma także tryb ręczny oraz efekty specjalne przez co daje duże możliwości i początkującym, i zaawansowanym fanom fotografii.

Doświadczaj więcej z Lenovo PHAB2 Pro

Nowy phablet Lenovo łączy zalety smartfonów i tabletów, a duża przekątna, wysoka rozdzielczość, dobry aparat oraz system Dolby AudioTM Capture 5.1 i Dolby Atmos® dostarczają doświadczeń na nowym poziomie. Możliwości audio w Lenovo PHAB2 Pro wychodzą poza schematy. Rejestracja i odtwarzanie dźwięku cechuje się krystalicznie czystym brzmieniem, głębią i efektem przestrzennym. Nie bez znaczenia jest obecność aż trzech mikrofonów i funkcja redukcji szumów. Dzięki Dolby Atmos® podczas używania słuchawek użytkownik będzie miał wrażenie, że znajduje się właśnie w środku akcji gry lub ulubionego serialu. Filmy, nagrania z koncertów, teledyski i gry będą wyglądać i brzmieć jeszcze lepiej niż do tej pory i to dzięki urządzeniu ważącym zaledwie 259 g. Rozrywka to jednak nie wszystko – rozbudowane możliwości multimedialne zrobią wrażenie także na polu zawodowym np. podczas przedstawiania nowego projektu mebli u klienta, czy prezentacji multimedialnej na ważnym spotkaniu.

Wydajność połączona z wytrzymałością

Tango potrzebuje do płynnego działania stabilnego i wydajnego urządzenia. Łączenie realnego i wirtualnego świata to wymagające zadanie, dlatego silnikiem Lenovo PHAB2 Pro jest mocny procesor Qualcomm® Snapdragon™ 652 Tango Ed. wspierany przez 4 GB pamięci RAM i system Android™ 6.0 Marshmallow. Procesor szybko przetwarza rozbudowane dane odbierane jednocześnie z  czujników kamer, żyroskopu i akcelerometru oraz opatruje je specjalnymi sygnaturami czasowymi. Pozwala to na płynne działanie gier oraz funkcji rzeczywistości rozszerzonej, w których trójwymiarowe nakładki graficzne są naturalnie dopasowane do otoczenia. Wbudowana pamięć 64 GB z opcją rozbudowy o kolejne 128 GB poprzez kartę microSD oferuje dużo miejsca na multimedia w wysokiej jakości – filmy, muzykę, zdjęcia, projekty i prezentacje, a dwuzakresowe Wi-Fi i  transmisja danych w standardzie 4G LTE oraz Bluetooth® 4.0 pozwala cieszyć się szybkim i niezawodnym połączeniem sieciowym w dowolnym miejscu. Urządzenie posiada dwa sloty na karty SIM oraz może być zabezpieczone odciskiem palca. Czytnik linii papilarnych znajduje w wygodnym miejscu, pod tylną kamerą. Mocne parametry i rozbudowane funkcje Tango mają swoje wymagania energetyczne, stąd w phablecie można znaleźć pojemny akumulator 4050 mAh pracujący nawet do 18 godzin na jednym naładowaniu. Bateria obsługuje funkcję szybkiego ładowania, z którą nawet  najbardziej intensywny dzień nie pozbawi nikogo kontaktu z rzeczywistością. Tą prawdziwą i tą wirtualną. 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Co najbardziej wkurza Polaków w wiadomościach od rekruterów?

Aż 92,5 proc. pracowników biurowych otrzymuje bezpośrednie wiadomości od rekruterów, np. z…