Home Na czasie Lenovo stawia na sztuczną inteligencję

Lenovo stawia na sztuczną inteligencję

0
0
208

Dzięki przystępnym cenom, urządzenia te oferują przełomowe technologie szerokiemu gronu odbiorców i wychodzą poza tradycyjne ramy kategorii produktów. Zestaw Mirage AR, gogle Explorer Mixed Reality, smartfon moto x, tablet Tab 4 Home Assistant oraz konwertowalny laptop Yoga 920 wraz z modelami z edycji specjalnej to urządzenia cyfrowe o bardziej osobistym charakterze. Ofertę dopełniają 12-calowy konwertowalny laptop Yoga 720, Miix 520 Windows® 10 z odłączaną klawiaturą i monitor ThinkVision P27u.    

Kinowy obraz wprost przed oczami użytkownika z VR/AR — premiera Star Wars: Jedi Challenges

Star Wars: Jedi Challenges to nowy produkt rozszerzonej rzeczywistości stworzony na motywach Gwiezdnych Wojen, który zapewni fanom tej serii nieosiągalne dotychczas wrażenia. Zestaw Jedi Challenges obejmuje działające ze smartfonem gogle Lenovo Mirage AR, kontroler miecza świetlnego (Lightsaber Controller), lokalizator (Tracking Beacon) oraz wiele godzin gry w świecie Gwiezdnych Wojen1. Star Wars: Jedi Challenges działa ze smartfonami z systemem Android oraz iPhone’ami. Aby rozpocząć grę należy pobrać aplikację Star Wars: Jedi Challenges3 na kompatybilny smartfon, a następnie umieścić go w goglach Lenovo Mirage AR. Eleganckie, lekkie i wygodne w noszeniu Gogle Lenovo Mirage AR pozwalają zanurzyć się w świecie gry na wiele godzin. Goglom towarzyszy lokalizator (Tracking Beacon) umieszczany na podłodze. Stanowi on stabilny punkt odniesienia dla czujników w goglach monitorujących położenie użytkownika w czasie gry. Gogle współpracują z kontrolerem miecza świetlnego Lightsaber Controller, który posiada wartość kolekcjonerską. Jest on wzorowany na broni Anakina Skywalkera, Luke’a Skywalkiera i Reya. Miecz świetlny to kluczowy element zestawu działający jako kontroler i wskaźnik. Za jego pomocą gracze mogą poruszać się po interfejsie użytkownika, a wszystkie elementy sterujące, działania i polecenia aktywuje się prostą konfiguracją dwóch przycisków.

Otwarte podejście do współpracy i dostarczenia użytkownikom nowych wrażeń dzięki połączeniu urządzeń i multimedialnych treści wyróżnia Lenovo na tle innych producentów. Wraz z firmą Microsoft, Lenovo buduje nowy rodzaj świata VR dostępnego dzięki goglom Lenovo Explorer Mixed Reality i ponad 100 grom z funkcjami VR. Lenovo Explorer działa jako naturalne i przystępne cenowo rozszerzenie komputera PC. Za pośrednictwem tych gogli można korzystać z pakietu Microsoft Office, przeglądać strony internetowe, oglądać seriale w wirtualnym środowisku w domu lub biurze, grać w gry VR, poznawać nowe miejsca podczas holograficznych wycieczek oraz oglądać trójwymiarowe wideo 360 w rozdzielczości 4K. Konfiguracja zajmuje zaledwie kilka minut po podłączeniu gogli przewodem do komputera.

Cyfrowy asystent jeszcze bardziej mobilny – nowa moto x

Oto czas, by powiedzieć „hello moto x”. Smartfon moto x czwartej generacji został wyposażony w inteligentny aparat, który nie ogranicza się do robienia zdjęć. Dzięki funkcji wykrywania punktów orientacyjnych aparat moto x4 umożliwia poznawanie świata — wystarczy skierować obiektyw na interesujący obiekt, a urządzenie zapyta, czy użytkownik chce dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Robienie selfie uatrakcyjni funkcja rozszerzonej rzeczywistości pozwalająca na dodanie warstwy animacji do zdjęć i wideo. Najnowsza moto x to także pierwszy smartfon Motoroli z usługą Amazon Alexa3. Funkcja cyfrowego asystenta jest w pełni zintegrowania z moto x4 i aby z niej skorzystać nie trzeba nawet odblokowywać ekranu. Można używać jej w dowolnym miejscu, w hotelu lub u znajomych. Nowa moto x4 to nowy poziom inteligencji w smartfonie.

Rozszerzenie funkcjonalności tabletu – Lenovo Home Assistant Pack

Alexa rozwija funkcjonalność także innych urządzeń — Lenovo jako pierwszy producent wprowadza tę usługę na tabletach. Dzięki zestawowi Home Assistant Pack działającemu z Alexa, rodzinny tablet Tab 4 stał się jeszcze bardziej wszechstronny. Za pomocą komend głosowych można sprawdzić wiadomości, pogodę lub kalendarz i wyświetlić je na ekranie Tab 4, a także robić zakupy przez Internet, słuchać muzyki czy sterować urządzeniami Smart Home w swoim domu. Szukane informacje można odczytać na 10- lub 8-calowym ekranie tabletu. Wystarczy zapytać – pakiet Home Assistant Pack to aplikacja Home Assistant, donośny głośnik 3W oraz dwa mikrofony z funkcją wykrywania głosu z dużej odległości. Dzięki tym dodatkom można głosowo nie tylko wyszukać informacje, ale też usłyszeć odpowiedzi z odległości trzech metrów, z dowolnego kierunku. Po połączeniu tabletu Tab 4 z zestawem Home Assistant Pack ekran przełącza się na interfejs Home Assistant i jest gotowy do działania. Ten lekki tablet, ważący zaledwie 320 g, można zabrać ze sobą wszędzie, a dzięki opcjonalnym pakietom Kid’s Pack i Productivity Pack, można korzystać z urządzenia na wiele rożnych sposobów. Oprócz funkcji inteligentnego asystenta, z pakietem Kid’s Pack Tab 4 sprawdzi się jako tablet dla dzieci, a z pakietem Productivity Pack jako urządzenie 2w1 idealne do pracy.

"lenovo"

Pełna personalizacja z cyfrowym piórem i uwierzytelnianiem biometrycznym w Yoga 920

To koniec ery, w której określenie PC oznaczało „komputer osobisty”, oferując tylko jednokierunkową interakcję z użytkownikiem. Obecnie znaczenie PC uległo zmianie i określa raczej spersonalizowaną pracę z komputerem, a sztuczna inteligencja (AI) na podstawie dostępnych danych kontekstowych oferuje coś jeszcze. Urządzenie może lepiej przewidywać potrzeby użytkownika i dopasować formę interakcji na wiele różnych sposobów. Konwertowalny notebook Yoga 920 to kolejny etap rozwoju inteligentnego laptopa. Oferuje funkcje cyfrowego pióra, rozpoznawania głosu z odległości4, mieszanej rzeczywistości5, biometrycznego zabezpieczania urządzenia i danych oraz inne przydatne narzędzia.

Ponieważ wielu użytkowników nadal korzysta klawiatury lub pióra do tworzenia własnych materiałów, Yoga 920 posiada opcjonalne pióro cyfrowe Lenovo Active Pen 2 z funkcją Windows Ink™. Rozpoznaje ono 4096 poziomów czułości podczas rysowania i robienia notatek bez opóźnień. Charakterystyczna dla smartfonów i głośników, inteligentna technologia rozpoznawania głosu jest również obecna w laptopie Yoga 920 w postaci Cortany. Teraz rozpoznaje ona polecenia głosowe w trybie gotowości z odległości do 4 metrów3, dzięki czemu można za pomocą komend głosowych dodawać pozycje do listy zakupów, wysyłać e-maile, śledzić przesyłki, uruchamiać aplikacje i wiele więcej. Cortana wykorzystuje sztuczną inteligencję do lepszego zrozumienia użytkownika, przez co także Yoga 920 staje się także jeszcze inteligentniejszym urządzeniem. Komputer łączy w sobie moc obliczeniową najnowszego, 4-rdzeniowego procesora Intel® i7 8. generacji, system operacyjny Windows® 10 oraz olśniewającą grafikę na niemal bezramkowym ekranie dotykowym 4K IPS o przekątnej 13.9 cala.

Yoga 920 działa na cztery różne sposoby, a jej ekran obraca się w zakresie 360° zmieniając się z laptopa w tablet, a waży jedynie 1,37 kg. Yoga 920 jest także dostępna w edycji limitowanej ze szklaną obudową Gorilla Glass® w trzech różnych wzorach: Yoga 920 Vibes z motywem „wizualnej wibracji”, Star Wars Special Edition Yoga 920 Rebel Alliance, a także Star Wars Special Edition Yoga 920 Galactic Empire6.

Osoby chcące wyświetlać zawartość laptopa na większym ekranie mogą zrobić to używając nowego monitora ThinkVision P27u. Charakteryzuje się on bezramkowym ekranem o rozdzielczości 4K, odwzorowaniem kolorów z profesjonalną dokładnością i wyróżnia się krótkim czasem reakcji. Monitor został wyposażony w złącza USB Typu-C i wielofunkcyjną podstawkę umożliwiającą zamocowanie opcjonalnego soundbara.

Lenovo zapowiedziało także 12-calowy laptop Yoga 720 – swój najbardziej mobilny i kompaktowy model, mający niecałe 16 mm grubości i ważący zaledwie 1,14 kg. Urządzenie jest wyposażone w opcjonalne pióro Active Pen, czytnik linii papilarnych oraz asystenta – Cortanę. Natomiast Miix 520 z systemem Windows 10 i odłączaną klawiaturą umożliwia intuicyjne tworzenie cyfrowej zawartości oraz korzystanie z rozrywki przy użyciu takich funkcji, jak pióro cyfrowe Lenovo czy opcjonalna kamera WorldView do obrazów trójwymiarowych.

Ceny i dostępność

Ceny i dostępność produktów zależą od kraju. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://news.lenovo.com/IFA2017

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Pranie nie musi być długie, żeby było skuteczne

Nowoczesne technologie coraz śmielej wchodzą do naszych domów, wnosząc ze sobą wygodę i wy…