Home Praca zdalna Lenovo tablet Yoga – rewolucja?

Lenovo tablet Yoga – rewolucja?

0
0
126

Lenovo słynie z ciekawych urządzeń, takich jak konwertowalny notebook Yoga – tym razem firma oferuje nowy sposób korzystania z tabletu. Na premierze nowego sprzętu pojawiło się wiele znanych osób ze świata show-biznesu, takich jak Novika, Lidia Popiel, Łukasz Jemioł, Natalia Siwiec oraz wielu innych. 

Przełomowy Tablet Yoga działa w trzech pozycjach ułatwiających jego używanie: Trzymaj w dłoni (hold), Tryb Połóż (tilt) oraz Tryb Postaw (stand). Tablet Yoga działa na baterii przez nawet 18 godzin. Zauważyliśmy, że użytkownicy często korzystają z tabletów na trzy główne sposoby. Pozwoliło nam to odejść od szablonowego wzornictwa tabletu i ułatwić użytkownikom czytanie, przeglądanie stron internetowych, oglądanie wideo oraz interakcję z zawartością ekranu – powiedział Andrzej Sowiński, Dyrektor Generalny Lenovo Polska – Lenovo oferuje szerokie portfolio tabletów, z którego każdy użytkownik może wybrać coś dopasowanego do własnych potrzeb.
Yoga: nowa jakość na rynku tabletów
Projektanci i inżynierowie Lenovo zidentyfikowali trzy główne problemy użytkowników tabletów: zmęczenie wskutek trzymania i używania tabletu, brak podpórki do postawienia tabletu oraz niewystarczający kąt widzenia tabletu gdy sprzęt jest położony na płaskiej powierzchni, np. na stole. Obserwacje te zainspirowały ich do odejścia od szablonowego wzornictwa i opracowania wyjątkowych trybów pracy tabletu Yoga.

W pozycji Trzymaj w dłoni (hold) specjalny uchwyt ułatwia trzymanie tabletu w dłoni i zapewnia łatwiejszą obsługę w przypadkach, gdy inne tablety wymagają użycia obu rąk.Tryb Trzymaj w dłoni nawiązuje do sposobu czytania czasopism, dzięki czemu ułatwia lekturę ulubionych tekstów, korzystanie z serwisów społecznościowych i przeglądanie stron internetowych.

W celu ustawienia tabletu Yoga w Trybie Postaw (stand) wystarczy obrócić boczny uchwyt o 90 stopni. Powoduje to wysunięcie podstawki umożliwiającej postawienie tabletu na biurku czy stole. Użytkownicy mogą wygodnie dobrać odpowiedni kąt widzenia w zakresie od 110 do 135 stopni. Tryb Postaw ułatwia wygodne oglądanie filmów, prowadzenie rozmów wideo oraz korzystanie z dziesięciopunktowego ekranu wielodotykowego bez używania dodatkowych akcesoriów.

Nowe modele Yoga można też ustawić w Trybie Połóż (tilt), który ułatwia bezpośrednie pisanie na tablecie, korzystanie z gier lub przeglądanie stron internetowych pod wygodniejszym kątem. Korzystanie z zaawansowanych multimediów i różnych trybów tabletu ułatwia oprogramowanie, które automatycznie proponuje najczęściej używane aplikacje w Trybach Trzymaj w dłoni i Postaw.

"lenovo

Konstrukcja tabletu Yoga uwzględniająca różne tryby działania zapewnia nie tylko większą użyteczność, ale też znacznie dłuższy czas działania baterii niż w przypadku typowych tabletów, bo aż do 18 godzin1. Cylindryczny uchwyt mieści wydajne, podwójne baterie, które zazwyczaj stosowane są w laptopach, a nie w tabletach. Za pośrednictwem złącza USB OTG tablet Yoga może nawet ładować inne urządzenia, takie jak smartfony2. Modele 10- i 8-calowy o pojemności 16 lub 32 GB działają z czterordzeniowym procesorem MT8125 w wersji Wi-Fi, a modele 3G z czterordzeniowym procesorem MT8389, oraz z systemem Android 4.2. Technologia Dolby® zapewnia wysokiej jakości dźwięk z przednich głośników tabletu Yoga, a także za pośrednictwem słuchawek.
Tablety Yog są wyjątkowo mobilne dzięki znikomej wadze: model 10-calowy waży 0,61 kg, a model 8-calowy — 0,39 kg. Urządzenia te zawierają wyświetlacze HD 1280 x 800, tylną kamerę 5 MP z autofokusem oraz dodatkową kamerę przednią, gniazdo kart micro SD umożliwiające rozbudowę pamięci do łącznie 64 GB, łączność Wi-Fi i opcjonalnie 3G, złącze micro USB oraz wzbogacającą dźwięk funkcję Dolby DS1. Do modelu 10-calowego Lenovo oferuje opcjonalną klawiaturę Bluetooth. Działa ona też jako osłona, która wybudza tablet po zdjęciu oraz wprowadza w stan uśpienia po jej założeniu. Lenovo oferuje użytkownikom tabletu Yoga różne usługi, w tym przedłużenia i rozszerzenia gwarancji oraz pomoc techniczną klasy premium.

Ceny i dostępność
Tablet Lenovo Yoga jest dostępny w Polsce od 5 listopada. Sugerowane ceny producenta w Polsce za model 8-calowy zaczynają się od 1099 złotych; model 10-calowy można nabyć już od 1199 złotch. Osłona z klawiaturą Bluetooth Lenovo Yoga 10 jest dostępna również od 5 listopada w cenie 349 złotych.
Sprzęt jest w sklepach Euro RTV AGD, Komputronik, Media Markt, Mediaexpert, Neonet, Saturn, Sferis, Vobis oraz X-Kom.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…