Home Maszyneria Logitech Zone Wireless 2 – słuchawki biurowe wspierane sztuczną inteligencją

Logitech Zone Wireless 2 – słuchawki biurowe wspierane sztuczną inteligencją

0
0
104

Firma Logitech zaprezentowała  Zone Wireless 2 – najwyższej klasy zestaw słuchawkowy dla biznesu, który wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zapewnić dwukierunkowe połączenia bez żadnych szumów. Tłumienie zakłóceń dzięki AI, mikrofony z redukcją hałasu, hybrydowa aktywna redukcja szumów (ANC) i spersonalizowany dźwięk stereo pomagają wyraźnie słyszeć i być słyszanym podczas rozmów i spotkań, szczególnie w hałaśliwym otoczeniu.

Odpowiedź na wyzwania pracy hybrydowej

Praca hybrydowa przynosi wiele korzyści, ale również wyzwania. Badanie Equipping Your Employees for Hybrid Work wykazało, że 85% osób pracujących z domu boryka się z problemami audio — czy to z hałasem w tle od innych uczestników spotkań, czy też ze słabą jakością dźwięku przez głośniki komputerowe. Ten sam raport potwierdził, że pracownicy hybrydowi nie są odpowiednio wyposażeni w nowoczesne narzędzia do współpracy, takie jak wysokiej jakości zestawy słuchawkowe.
„Zone Wireless 2 to flagowy model słuchawek Logitech stworzony z myślą o profesjonalistach. którzy potrzebują produktu o wysokim stopniu kontroli, precyzji i innowacyjności” – powiedział Prakash Arunkundrum, dyrektor operacyjny w firmie Logitech. „Stworzyliśmy Zone Wireless 2 z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych, zapewniając wydajność bez żadnych kompromisów przy zachowaniu niższego śladu węglowego”.

Redukcja szumów z pomocą sztucznej inteligencji

Słuchawki Zone Wireless 2 tłumią dźwięki otoczenia po drugiej stronie połączenia, nawet jeśli nasz rozmówca nie ma zestawu z redukcją hałasu. Funkcja Advanced Call Clarity, aktywowana za pomocą aplikacji Logi Tune, wykorzystuje sztuczną inteligencję do oddzielenia głosu drugiej osoby od dźwięków w tle. Dodatkowo, zaawansowane mikrofony tłumiące hałas eliminują dźwięki i rozmowy w pobliżu, dzięki zaawansowanej technologii, która przechwytuje głos użytkownika. Tworzy to dwukierunkowy system tłumienia hałasu.
Funkcja ANC, czyli hybrydowa aktywna redukcja hałasu, eliminuje szumy z otoczenia, takie jak dźwięki klawiatury, rozmówców w pobliżu czy odgłosy wentylacji, a tryb transparentności pozwala użytkownikom wiedzieć, co dzieje się wokół, kiedy mają słuchawki na uszach. W aplikacji Logi Tune dostępna jest funkcja Personal EQ, dzięki której każdy może indywidualnie dostosować dla siebie ustawienia sprzętu z pomocą samodzielnego testu słuchu.

Wydajność i komfort przez cały dzień

Profesjonaliści poruszając się po przestrzeniach biura w ciągu dnia, mogą pozostawać podłączeni dzięki wielopunktowej technologii Bluetooth® i inteligentnemu wyliczaniu (tzw. smart enumeration). Ta zgłoszona do opatentowania funkcja rozwiązuje problem, z którym często borykają się użytkownicy, gdy odchodząc od komputera, tracą połączenie i nie odzyskują go kiedy wracają. Inteligentne wyliczanie wynika z komunikacji między słuchawkami, odbiornikiem USB-C i systemem operacyjnym, które inteligentnie przełączają się między dźwiękiem z słuchawek do komputera, bez konieczności ręcznego ustawiania lub usuwania dongla.

Długa praca na baterii

Słuchawki Zone Wireless 2 są gotowe na długie godziny pracy – zapewniają do 40 godzin czasu pracy na baterii, co może się zmieniać w zależności od tego, czy funkcja ANC jest włączona czy wyłączona. Szybkie ładowanie przez pięć minut wystarczy nawet na godzinę rozmów.
Nowoczesny design i intuicyjne sterowanie
Oprócz zaawansowanych funkcjonalności i doskonałej czystości dźwięku, słuchawki zachwycają również nowoczesnym wyglądem z miękkimi, oddychającymi nausznikami dostępnymi w różnych wersjach kolorystycznych – grafit, biel i róż – tak, aby każdy mógł wybrać najlepsze dla siebie. Ciesząc się wysokiej jakości dźwiękiem i wygodą, użytkownicy mogą po prostu stukać lub przesuwać po nauszniku, aby kontrolować media i głośność za pomocą inteligentnych dotykowych sterowań lub włączyć funkcję wykrywania nausznika w aplikacji Logi Tune. Pozwala ona na automatyczne odtwarzanie i pauzowanie dźwięku w momencie zakładania lub zdejmowania słuchawek.

Zarządzanie przez Dział IT

Działy IT mogą spokojnie wdrożyć słuchawki Zone Wireless 2 dla pracowników firmy, mając pewność, że są one certyfikowane dla platformy Microsoft Teams z wysokiej jakości mikrofonem do biur typu open space, dla Zoom, Google Meet, Google Voice i Fast Pair.
Integracja z Sync – platformą do zarządzania urządzeniami Logitech – zapewnia bezpieczne i skalowalne podejście do zdalnego zarządzania urządzeniami Logitech. Sync umożliwia administratorom IT aktualizowanie oprogramowania Zone Wireless 2 i rozwiązywanie problemów z jednego interfejsu działającego w chmurze, niezależnie od tego, czy słuchawki są używane zdalnie, czy w biurze.
Dostępność i cena
Słuchawki Zone Wireless 2 są dostępne na całym świecie na stronie logitech.com oraz u autoryzowanych sprzedawców. Sugerowana cena zestawu słuchawkowego to 1 599 PLN.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Cisco modernizuje infrastrukturę sieciową w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

Wyremontowany Oddział Transplantologii został wyposażony w nowoczesną, bezprzewodową sieć …