Home Na czasie Microsoft ma nowe (odświeżone) biuro

Microsoft ma nowe (odświeżone) biuro

0
0
281

Odnowione biuro ma przede wszystkim kojarzyć się z nowoczesnością, zacvhowując jednocześnie regionalny charakter oddziału firmy. Stąd liczne ściany zdobione są muralami nawiązującymi do polskich pionierów techniki. 

To właśnie murale z sylwetkami polskich naukowców i innowatorów, ale także prezentujące technologie Microsoft oraz polską naturę wypełniają warszawskie biuro firmy, które zmieniając swój wygląd podkreśla transformację kultury organizacji.

"biuro

Odhumanizowane biuro przyszłości?

Duży nacisk położono na pracę grupową – jest to typowy open space z pustymi biurkami i szafkami do przechowywania prywatnych rzeczy. Każdego dnia można pracować w innym miejscu i w innym towarzystwie. Jak przekonują pracownicy Microsoft jest to znakomita metoda do pogłębiania relacji pomiędzy ludźmi z różnych zespołów. Do tego oczywiście Microsoft Teams do pracy grupowej na odległość, gdyż pracownicy mogą swobodnie decydować gdzie w danym momencie będą pracować, a mogą to robić oczywiśćie z dowolnego miejsca.

Dzięki Microsoft Teams na jednym wirtualnym spotkaniu mogą się spotykać cztery osoby, które mogą równocześnie widzieć się, rozmawiać, wprowadzać poprawki do współdzielonego dokumentu i wymieniać uwagi na czacie. Jednym kliknięciem mogą nagrywać cały przebieg tego spotkania, żeby później wrócić do ustaleń albo wdrożyć w temat inną osobę w zespole.

Przy okazji pracownicy Microsoft podkreślili znaczenie takich rozwiązań jak PowerApps umożliwiające tworzenie aplikacji osobom, które nie są programistami czy sztucznej inteligencji wspierającej systemy CRM.

Nowe biuro wpisuje się w obecnie panującą modę gorących biurek i "budek telefonicznych" zapewniających minimum prywatności co przekłada się na sterylne, bezosobowe przestrzenie. Trudno wykluczyć pozytywny wpływ tego typu rozwiązań na większą produktywność i obniżenie kosztów najmowanych powierzchni. Z drugiej jednak strony nie jedna osoba zatęskni za swoim "grajdołkiem" – zdjęciami pociech czy pluszowym misiem na biurku.

Zawsze jest jednak alternatywa – praca w domu, oczywiście dzięki nowoczesnym narzędziom…

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Wzrost kosztów związanych z wyciekami danych w branży medycznej. Decyzje podejmowane ad hoc mogą być kosztowne

W 2023 r. koszty wycieków danych w branży ochrony zdrowia były o ponad 53% większe niż w 2…