Home Maszyneria Monitor podglądowy NEC

Monitor podglądowy NEC

0
0
103

NEC MDview272 łączy najnowszą technologię wyświetlania z fabryczną zgodnością z branżowym standardem DICOM, jak również zapewnia szereg usprawnień dotyczących produktywności i funkcji ekologicznych. Wykorzystanie najnowszego panelu Advanced High Performance In Plan Switching (AH-IPS) gwarantuje wyjątkową jakość kolorów oraz bardzo wysoką rozdzielczość natywną 3.7MP (2560×1440).

Monitor ten posiada również zintegrowane funkcje, które nie są dostępne w standardowych monitorach. Pomagają one w optymalizacji i zgodności obrazu, jak również w integracji  z systemem Picture Archiving and Communication System (PACS), pozwalając na bezproblemową rozbudowę rozwiązań ogólnoszpitalnych.

 

  • Komfort pracy, zapewnia  możliwość regulacji wysokości ekranu oraz takie funkcje jak: programowalny hub USB, wyświetlanie obrazu picture-in-picture oraz przyszłościowe złącza –  DisplayPort czy Mini-DisplayPort

– Niezależnie od tego, czy chodzi o raportowanie w radiologii czy szpitalny system informacji, dostęp do najlepszych w swojej klasie monitorów jest niezbędny do przeglądania obrazów medycznych. Wiernie odwzorowane kolory, stabilność obrazu, zgodność ze standardami oraz łatwość użytkowania i konserwacji sprawiają, że NEC MDview272 to obecnie jeden z najlepszych medycznych monitorów podglądowych w swojej klasie. Spełnia on wymagania w zakresie reprodukcji obrazu w takich dziedzinach jak: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, medycyna nuklearna/pozytonowa emisyjna tomografia komputerowa i kardiologia, jak również w przypadku przechowywania i archiwizowania zdjęć medycznych PACS – powiedział Shinji Nohara, Medical Solution Manager w NEC Display Solutions Europe.

  • Specjalnie dla zastosowań klinicznych MDview272 posiada fabryczne ustawienia, spełniające wymagania standardu DICOM zarówno w przypadku obrazów kolorowych, jak i w skali szarości,  dzięki czemu jest gotowy do natychmiastowego użycia. Układy: Digital Uniformity Control (wyrównanie jednorodności jasności oraz temperatury barwowej na całej powierzchni ekranu) oraz Backlight Ageing Correction (korekcja starzenia się diod podświetlających ekran) zapewniają kontrolę nad punktem bieli ze stałą jakością obrazu. Oprogramowanie GammaCompMD QA dostarczane z monitorem ułatwia konserwację, kalibrację, dokumentację oraz stałe utrzymanie wymaganej jakości. Te funkcje sprawiają, że monitory LCD spełniają wymogi jednorodności wymagane w testach akceptacyjnych oraz wymogi utrzymania jakości przez cały okres użytkowania produktu.

NEC MDview272 zaprojektowany jako monitor podglądowy nie jest przeznaczony do celów diagnostycznych i nie jest urządzeniem medycznym w rozumieniu dyrektywy MDD 93/42/EC.

Dostępność i gwarancja

Monitor NEC MDview272 jest już dostępny na rynku u autoryzowanych sprzedawców sprzętu medycznego w całej Europie. W zestawie z każdym monitorem znajduje się: przewód zasilający, kable: DVI-D, DVI-D – DVI-D, DisplayPort oraz oprogramowanie GammaCompMD QA i instrukcja obsługi. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy). 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…