Home Analizy Muzyka dynamiczną kategorią danych mobilnych

Muzyka dynamiczną kategorią danych mobilnych

0
0
103

Raport Mobile Analytics identyfikuje mobilny dźwięk, zwłaszcza muzykę, jako wyłaniającą się kategorię danych mobilnych, które obecnie stanowią znaczącą część ogólnego ruchu. W całkowitym woluminie mobilnego dźwięku, zmierzonym w tym okresie zdecydowanie dominuje internetowe radio. Niedawna zapowiedź usługi iTunes Radio sugeruje, że internetowe radio będzie nadal odnotowywać szybki wzrost, ponieważ ruch iTunes Radio dołączy do ruchu generowanego przez inne popularne aplikacje, takie jak Spotify czy Pandora.

Wzrost liczby mobilnych transakcji wyszukiwania

Raport pokazuje, że abonenci mobilni coraz częściej używają wyszukiwania mobilnego, co wskazuje na wyższy poziom interakcji internetowych poza domem. Raport ujawnia, że 97 procent ruchu związanego z wyszukiwaniem mobilnym jest generowane przez trzy aplikacje: Google, Yahoo i Bing. Z niedawnych badań przeprowadzonych przez Google wynika, że 82 procent użytkowników smartfonów korzysta z wyszukiwania mobilnego w sklepach przed podjęciem decyzji o zakupie a także, że aktywność mobilna w sklepie zaczyna się od wyszukiwania, a nie od aplikacji zakupowych.

Cztery aplikacje generują większość danych

Jeśli chodzi o czołowe aplikacje mobilne, cztery z nich generują 82 procent mobilnego ruchu w urządzeniach iOS: Media Player, Safari, App Store i Facebook, przy czym Media Player odpowiada za niemal połowę. Te cztery aplikacje generują też 52 procent transakcji mobilnych. Aplikacja eBay, która odpowiadza 1 procent transakcji mobilnych, obecnie generuje tyle ruchu, że w istotny sposób przyczynia się do ogólnego woluminu ruchu mobilnego i jako pierwsza aplikacja e-handlowa przekroczyła próg jednego procenta. Facebook również zyskał na znaczeniu od lutego 2012 r., kiedy generował 1 procent ruchu. Facebook obecnie odpowiada za 5 procent ruchu.  

Światowe użycie Google Maps i Apple Maps

W skali światowej usługa Google Maps na urządzeniach iOS przewyższa popularnością własną aplikację firmy Apple i generuje nieco większy wolumin ruchu. Apple ma przewagę w Amerykach, zwłaszcza w Ameryce Północnej, gdzie Apple Maps wygrywa z Google Maps w stosunku 63 do 37 procent. Usługa Google dominuje w pozostałej części świata, szczególnie w regionie Azji i Pacyfiku, gdzie preferuje ją  80 procent użytkowników.

  • Dane na użytek raportu Citrix ByteMobile Mobile Analytics są generowane przez Smart Capacity Mobile Analytics, rozwiązanie Citrix do raportowania ruchu związanego z mobilną transmisją danych. Raport anonimowo gromadzi statystyki ruchu z sieci 3G i 4G globalnych operatorów warstwy pierwszej, którzy korzystają z rozwiązania Citrix ByteMobile, i zapewnia wgląd w bieżący stan ekosystemu mobilnego.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Firma LG pobiła nowy rekord, pomyślnie przesyłając i odbierając bezprzewodowo dane 6G THz na odległość 500 metrów

Firma LG Electronics ogłosiła udaną bezprzewodową transmisję i odbiór danych o częstotliwo…