Home Na czasie NetApp Connect Polska 2016 – wizja Data Fabric

NetApp Connect Polska 2016 – wizja Data Fabric

0
0
171

Branża IT nieustannie się zmienia. Organizacje rządowe oraz instytucje z obszaru ochrony zdrowia wdrażają nowe technologie, aby zwiększyć swoją wydajność. Banki i instytucje finansowe rewidują strukturę systemów zarządzania danymi. Dzięki wizji NetApp Data Fabric przedsiębiorstwa mogą dostosować swoje rozwiązania do rzeczywistych potrzeb i zyskać dzięki większej skalowalności, elastyczności oraz efektywności kosztowej” – dodał Thomas Kaiser.

Matt Watts, dyrektor do spraw technologii i strategii w regionie EMEA, w trakcie swojej prezentacji zwrócił uwagę na wyzwania czekające z jednej strony  dostawców rozwiązań IT, a z drugiej korzystające z nich firmy. Wyzwania te wiążą się z gwałtownym rozwojem rozwiązań cloud computingu, a także rosnącymi wymaganiami związanymi z analizą danych na potrzeby korporacyjnych aplikacji trzeciej platformy, co jest niezbędne do przyspieszenia reakcji firm na działania konkurencji i oczekiwania klientów. Stale wzrasta rola chmury hybrydowej, czyli środowiska, w którym firma może swobodnie korzystać z dobrodziejstw dotychczasowych rozwiązań i klasycznej architektury i jednocześnie czerpać korzyści z zastosowania rozwiązań chmurowych – zarówno tych prywatnych, jak i publicznych.

W tym obszarze NetApp oferuje swoim klientom Data Fabric – wizję przyszłości i dostępną już dziś technologię, która pozwala budować kompleksowe środowiska IT. Data Fabric łączy model klasyczny i chmurowy w spójną całość. Z biznesowego punktu widzenia Data Fabic jest filozofią nowoczesnego zarządzania danymi, zaś z technicznego, to architektura chmury hybrydowej.  Dzięki Data Fabric każda firma może rozwijać swój biznes korzystając z najnowszych technologii, takich jak chmury prywatne i publiczne, nie rezygnując przy tym ze sprawdzonych rozwiązań, zachowując pełną kontrolę nad swoimi danymi i swobodnie nimi zarządzając w całym cyklu ich życia.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…