Home Maszyneria Nie masz dostępu do Internetu stacjonarnego?

Nie masz dostępu do Internetu stacjonarnego?

4 min
0
0
141

Według operatorów komórkowych w zasięgu Internetu LTE znajduje się obecnie ponad 99% populacji kraju. Również prędkości transmisji danych sprawiają że LTE może stanowić realną alternatywę jako główne łącze Internetowe w domu. Szczególnie w małych miejscowościach oraz na terenach podmiejskich, czyli na obszarach, gdzie infrastruktura kablowych dostawców jest często niedostępna lub przestarzała. Potrzebny jest tylko odpowiedni router.

Archer MR400 to dwupasmowy, domowy router TP-Link, który zadowoli każdego użytkownika ceniącego sobie duży i stabilny zasięg WiFi. Wykorzystanie najnowszego standardu WiFi 802.11ac, prostota konfiguracji i łatwość użytkowania tego modelu dają gwarancję swobodnego dostępu do bezprzewodowego Internetu 3G/LTE w całym domu.

Domowy router TP-Link Archer MR400 jest urządzeniem wszechstronnym i daje możliwość wykorzystania mobilnego LTE jako głównego łącza internetowego w domu. Jednocześnie w przypadku przeprowadzki lub dłuższego wyjazdu – urządzenie można zabrać ze sobą i korzystać z Internetu w dowolnym miejscu.

Archer MR400 pracuje w dwóch pasmach: 2,4Ghz z prędkością do 450Mb/s i 5Ghz z prędkością do 867Mb/s, co umożliwia udostępnienie sieci wielu urządzeniom jednocześnie, bez obaw o zakłócenia w oglądaniu filmów czy szybkim pobieraniu plików. Oprogramowanie routera daje wiele możliwość typowych dla urządzeń stacjonarnych, takich jak: utworzenia dodatkowej sieci dla gości w obu pasmach czy włączenia kontroli rodzicielskiej. Możliwość stworzenia tuneli VPN docenią szczególnie osoby często pracujące z domu. Funkcja ta pozwala m.in. na szyfrowany i bezpieczny dostęp do zasobów lokalnej sieci w firmie przez Internet. Dodatkowo Archer MR400 wyposażony jest w cztery porty LAN, dzięki którym można szybko i łatwo podłączyć urządzenia przewodowe, takie jak telewizor czy konsola do gier.  

Konfiguracja  routera Archer MR400 jest bardzo prosta i nie przysporzy kłopotu nawet najmniej zorientowanym w tym temacie użytkownikom. Aby uzyskać dostęp do Internetu  wystarczy włożyć kartę SIM zakupioną u wybranego operatora i podłączyć router do prądu. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest również opcja  zarządzania ustawieniami sieci  za pomocą aplikacji TP-Link Tether, dostępnej na telefony i tablety.

Specyfikacja techniczna urządzenia jest dostępna na stronie TP-Link.

Router Archer MR400 jest dostępny w sprzedaży i objęty zostały 36-miesięczną gwarancją.

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Do 2024 roku dwie trzecie firm przeniesie się do chmury. Tylko co czwarta ma plan, jak to zrobić

Gartner prognozuje, że do końca 2024 roku dwie trzecie zasobów firmowych znajdować się będ…