Home Bezpieczeństwo Norton: Mobile Security i Tablet Security po polsku

Norton: Mobile Security i Tablet Security po polsku

0
0
83

Z zainstalowanym na tablecie lub smartfonie pakietem bezpieczeństwa Norton można bezpiecznie przeglądać strony WWW, dokonywać transakcji w sklepach internetowych czy korzystać z usług bankowości elektronicznej. Norton Mobile Security oraz Norton Tablet Security pozwalają również na zdalne (za pomocą wiadomości SMS lub specjalnej strony internetowej) zablokowanie i wymazanie wrażliwych danych z zgubionych albo też skradzionych urządzeń mobilnych.  Dodatkowo za pomocą strony internetowej można zlokalizować położenie urządzenia na mapie.  Program Norton Mobile Security pozwala również na blokowanie niechcianych połączeń oraz wiadomości SMS od wybranych numerów.""

 • Aplikacje w polskiej wersji językowej dostępne są w sprzedaży detalicznej w cenie 105 zł.

Norton Tablet Security

Program został opracowany z myślą o tabletach z systemem Android. Apliakcja chroni nie tylko samo urządzenie, ale także prywatność i ważne dane użytkownika w przypadku zgubienia lub kradzieży tabletu. Program zabezpiecza również przed wirusami i innymi zagrożeniami, za pomocą następujących funkcji:

 • Zdalna lokalizacja urządzenia przez sieć WWW: W przypadku zgubienia lub kradzieży tabletu można go łatwo zlokalizować – wystarczy wejść na stronę www z dowolnego innego urządzenia z dostępem do internetu.
 • Zdalna blokada przez sieć WWW: Pozwala na zdalne zablokowanie zgubionego lub skradzionego urządzenia z dowolnego miejsca, co uniemożliwia niepowołanym osobom wyświetlenie prywatnych informacji lub generowanie wyższych rachunków telefonicznych.
 • Powiadomienie o zgubieniu urządzenia: Powoduje wyświetlanie odpowiedniego komunikatu na ekranie tabletu. Dzięki temu, osoba, która znalazła urządzenie, może skontaktować się z właścicielem.
 • Szybka i skuteczna ochrona przed zagrożeniami atakującymi tablety. Wykrywa i usuwa zagrożenia bez obniżania wydajności urządzenia.
 • Ochrona przed atakami typu „phishing”: Blokuje witryny wyłudzające informacje. Tablet oraz informacje osobiste są chronione podczas korzystania z sieci Wi-Fi. Funkcja nie powoduje obniżenia wydajności urządzenia, nie zakłuca też pracy na tablecie.
 • Ochrona przed zagrożeniami pobieranymi z Internetu: Wszystkie pliki i aktualizacje aplikacji pobierane na urządzenie są automatycznie skanowane pod kątem zagrożeń.
 • Usługa Norton Community Watch: Zbiera informacje pochodzące od milionów użytkowników programów Norton w celu szybszego wykrywania nowych zagrożeń, identyfikacji bezpiecznych plików oraz oferowania lepszej i skuteczniejszej ochrony.
 • Usługa LiveUpdateTM z wykrywaniem stanu roamingu: Co tydzień sprawdza dostępność aktualizacji w celu zapewnienia stałej ochrony. Aktualizacje są pobierane tylko wówczas, gdy użytkownik nie korzysta z roamingu, co pozwala na uniknięcie zbędnych opłat.

Norton Mobile Security

To rozwiązanie dedykowane dla smartfonów, które oferuje sieciowe funkcje antykradzieżowe oraz funkcję lokalizacji urządzenia. Najciekawsze, nowe funkcje programu:

 • SMS-Based Antitheft — funkcje antykradzieżowe wykorzystujące wiadomości SMS. Oprócz funkcji „Scream” (krzyk), użytkownik ma możliwość zdalnej lokalizacji, blokowania urządzenia i kasowania zawartości poleceniami SMS. Użytkownik może również utworzyć listę osób zaufanych (znajomych lub członków rodziny), które mogą ze swojego telefonu wysłać kod odblokowania.
 • Web-Based Antitheft — sieciowe funkcje antykradzieżowe. Użytkownik może zdalnie zlokalizować swoje urządzenie za pośrednictwem portalu antitheft.norton.com. Oparta na wykorzystaniu Internetu funkcja „Lost Notice” (informacja o utracie) umożliwia wyświetlanie dowolnej wiadomości dla osoby, która znajdzie urządzenie.
 • Funkcje ochrony prywatności zabezpieczają dane osobowe przed phishingiem i pozwalają użytkownikom uniknąć niechcianych połączeń. Użytkownicy mogą bezpiecznie surfować w Internecie — Technologia Norton Safe Web ostrzega o niebezpiecznych stronach chroniąc urządzenie przed treściami pobieranymi w sieciach komórkowych i przez połączenia Wi-Fi, nie powodując spowolnienia pracy urządzenia, ani zakłóceń. Funkcja blokowania umożliwia zablokowanie połączeń i wiadomości tekstowych od określonych osób lub z określonych numerów telefonów.
 • Zabezpieczenie przed szkodliwym oprogramowaniem. Oprogramowanie Norton automatycznie skanuje wszystkie aplikacje i ich uaktualnienia pobierane do urządzenia mobilnego lub na kartę SD w celu ochrony przed zagrożeniami.


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…