Home Analizy Norton najpopularniejszy wg GfK Polonia

Norton najpopularniejszy wg GfK Polonia

0
0
76

W czerwcu udział w sprzedaży produktów Norton (wersje w pudełkach, pod uwagę brano programy antywirusowe i pakiety bezpieczeństwa) wyniósł 53%, co stanowi 7% wzrost w stosunku do czerwca 2011 r.

  • Według raportów firmy Symantec obejmujących 2011 r., Polska znalazła się w czołówce państw najbardziej zagrożonych przestępczością internetową w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), nadal jednak ponad jedna czwarta Polaków nie korzysta z żadnego oprogramowania zabezpieczającego.

„Wielkość sprzedaży pakietów oprogramowania zabezpieczającego świadczy o wzroście świadomości klientów na temat istniejących zagrożeń. Co ważne – z raportu GfK Polonia wynika, że klienci zaczęli częściej wybierać rozbudowane pakiety zabezpieczające, oferujące kompleksową ochronę danych, tożsamości i komputerów, a także posiadające dodatkowe funkcje, takie jak kontrola rodzicielska czy bezpieczeństwo w mediach społecznościowych. To ważne, ponieważ cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują nowe kanały komunikacji do przeprowadzania ataków – większość internautów wie, że nie powinni klikać w podejrzane linki w wiadomościach e-mail, ale nie wykazuje podobnej podejrzliwości wobec wiadomości od członków rodziny czy znajomych w serwisach społecznościowych, a w nich również mogą kryć się zagrożenia – mówi Ewa Kellner, Norton Sales Manager w Europie Wschodniej.


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…