Home Maszyneria Nowa klawiatura Gigabyte

Nowa klawiatura Gigabyte

0
0
129

Zastosowany anty-ghosting umożliwia stosowanie kombinacji składających się aż z 20 klawiszy; klawiatura posiada też dotykowy system kontroli poziomu głośności.
Ergonomia i design
Projektanci GIGABYTE zdecydowali się na zastosowanie wyjątkowego rozwiązania – w modelu Aivia K8100 wprowadzono trzy grupy klawiszy: 70 gram, 60 gram i 50 gram, które wymagają zróżnicowanej siły nacisku. Dla profesjonalnych graczy bardzo ważne jest intuicyjne rozłożenie siły nacisku dla poszczególnych klawiszy. I tak w przypadku klawiszy używanych najczęściej, takich jak WASD, Ctrl, Spacja czy kursory, waga ustalona została na 70g. Natomiast dla klawiszy używanych sporadycznie – Tab, Caps-Lock czy Shift, które zazwyczaj kontrolujemy za pomocą małego palca, waga wynosi odpowiednio 50 gram.
GHOST – autorski silnik definiuje makra
Klawiatura dla graczy Aivia K8100 wykorzystuje silnik GIGABYTE GHOST pozwalający na definiowanie zaawansowanych makr. Oprócz szerokich opcji konfiguracyjnych Aivia K8100 pozwala również na zapisywanie poszczególnych układów makr w wbudowanej pamięci klawiatury. Dzięki temu możemy korzystać z naszych predefiniowanych ustawień nawet gdy podłączamy klawiaturę GIGABYTE do innego komputera. Jednak to co najważniejsze, w przypadku silnika GHOST, to możliwość konfigurowania makr.

  • I tak pięć programowalnych klawiszy pozwala nam na przypisanie pięciu makr w pięciu różnych trybach, co w sumie daje 25 kombinacji.
  • Zmiany trybu odbywają się za pomocą dedykowanego przycisku, znajdującego się w lewym, górnym rogu klawiatury. Wbudowana pamięć podręczna umożliwia stworzenie nawet 100 programowalnych zestawów makr, z czego 25 może być wywołanych za pomocą wspomnianych wcześniej klawiszy. Gracze mogą w łatwy sposób przełączać się między stworzonymi zestawami. Dzięki oprogramowaniu GHOST, tworzenie rozbudowanych makr jest łatwe i intuicyjne. System GHOST zadebiutował wraz z wprowadzeniem do sprzedaży myszy M8000X Extreme i od tego czasu jest intensywnie rozwijany. Jak do tej pory zaowocowało to wprowadzeniem kliku nowych rozwiązań, funkcji i usprawnień. Możemy także być pewni, że silnik GHOST będzie w dalszym ciągu ewoluował tak, aby w jak najlepszym stopniu zaspokoić wymagania graczy.

Technologia Anti-Ghosting
Gracze nienawidzą, gdy wydawane przez nich komendy są źle interpretowane przez komputer. Dlatego też GIGABYTE zaimplementował w modelu Aivia K8100 technologię anti-ghost. Dzięki temu rozwiązaniu gracz otrzymuje możliwość stosowania kombinacji składających się aż z 20 klawiszy wciśniętych jednocześnie! Komputer odczyta naciśnięcie każdego z nich i odpowiednio je zinterpretuje, gwarantując brak problemów (pozbycie się tzw. efektu „ghosting”) w czasie aktywności.

Dotykowy system kontroli poziomu głośności

Wykorzystanie wysokiej klasy sensora umożliwia sterowanie na dwa różne sposoby. Pierwszy polega na przyciskaniu lewej (obniżenie poziomu głośności) lub prawej (zwiększenie poziomu głośności) strony panelu dotykowego. Druga metoda sprowadza się do przesuwania palca po panelu dotykowym w lewą lub prawą stronę, co powoduje odpowiednio ściszanie lub pogłaśnianie.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Cyfryzacja biznesu w Polsce: firmy powinny przyspieszyć obrany kurs

Jedna trzecia firm w Polsce zamierza zwiększać wydatki na realizację transformacji cyfrowe…