Home Maszyneria Nowe drukarki Canon z serii MegaTank do zastosowań domowych

Nowe drukarki Canon z serii MegaTank do zastosowań domowych

0
0
75
Canon poszerza serię MegaTank o cztery nowe szybkie drukarki z uzupełnianymi zbiornikami na atrament. Urządzenia te docenią zwłaszcza rodziny, studenci, czy osoby pracujące zdalnie, które chcą zaoszczędzić na domowych wydrukach. Firma wprowadza dzisiaj na rynek następujące modele:
– PIXMA G4470: szybka drukarka 4 w 1 z automatycznym podajnikiem dokumentów i łącznością Wi-Fi
– PIXMA G3470: drukarka wielofunkcyjna 3 w 1 z łącznością WiFi – dostępna w trzech kolorach
– PIXMA G2470: drukarka wielofunkcyjna 3 w 1
– PIXMA G1430: drukarka jednofunkcyjna

Wszystkie modele umożliwiają łatwe uzupełnianie wysokowydajnych zbiorników na atrament oraz oferują dużą szybkość drukowania i wysoką jakość wydruku, a także uproszczone interfejsy, dzięki którym obsługa drukarek nie sprawia żadnych trudności.

Niskie koszty eksploatacji

 
Firma Canon rozbudowała swoją ofertę o cztery ekonomiczne drukarki, które umożliwiają drukowanie bardzo wielu dokumentów i zdjęć w wysokiej jakości bez konieczności wymiany kartridżów z atramentem. Dzięki systemowi stałego napełniania atramentem, koszty eksploatacji są niższe niż w przypadku drukarek korzystających z kartridżów. Dzięki wysokowydajnym zbiornikom z atramentem wszystkie cztery modele mogą wydrukować 6000 arkuszy z jednej butelki czarnego atramentu[1], a w trybie ekonomicznym – nawet 7600 arkuszy[2] (o 27% więcej).  W przypadku drukowania w kolorze, najnowsze urządzenia MegaTank zapewniają imponującą wydajność do 7700 stron z zestawu butelek z kolorowym atramentem[3] (8100 w trybie ekonomicznym). To doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych rodzin, szukających niedrogiej drukarki, która w razie potrzeby zagwarantuje znakomitą jakość wydruku. Drukarki wykorzystują zarówno atrament pigmentowy, jak i barwnikowy, co pozwala uzyskać z jednej strony głęboką czerń liter, a z drugiej – obrazy w żywych i nasyconych barwach.

Szybkość i wydajność

Prezentowane cztery modele w serii MegaTank cechują się dużą szybkością drukowania: 11,0 obrazów/min w przypadku druku w czerni (monochromatycznego) i 6,0 obrazów/min w przypadku druku w kolorze. To lepsze osiągi niż w przypadku poprzednich drukarek MegaTank. Wyraźne i wysokiej jakości wydruki zadowolą wszystkich użytkowników: od studentów, piszących obszerne eseje, po rodziny, które w domowym zaciszu drukują owoce wspólnych plastycznych eksperymentów. Z kolei osobom pracującym zdalnie model PIXMA G4470 oferuje automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy. Przyspiesza on skanowanie i kopiowanie wielostronicowych dokumentów podnosząc ogólną produktywność.

Łatwa obsługa dla całej rodziny

Urządzenia PIXMA G2470, PIXMA G4470 oraz seria PIXMA G3470 zaprojektowano pod kątem funkcjonalności i nieskomplikowanej obsługi. Panele LCD powodują, że drukarki instaluje się z łatwością, a i późniejsze korzystanie z nich jest bardzo proste. Dzięki technologii atramentowej MegaTank firmy Canon także konserwacja tych modeli nie sprawia żadnych trudności. Przestoje w pracy drukarki zminimalizowano dzięki wymiennej kasecie konserwacyjnej oraz niewymagającym ściskania butelkom z mechanicznym identyfikatorem.Obsługa sieci WiFi w modelach z serii PIXMA G3470 i drukarce PIXMA G4470 umożliwia bezproblemowe łączenie ze sprzętem użytkownika dzięki zgodności z Apple AirPrint i Mopria® dla systemu Android, a także aplikacji Canon PRINT, która zarządza drukowaniem z poziomu urządzeń inteligentnych. Firma Canon nie zapomniała o osobach poszukujących twórczej inspiracji. Canon Creative Park pozwala użytkownikom obudzić w sobie artystę i tworzyć papierowe modele 3D, a także spersonalizowane kartki – z możliwością drukowania na magnetycznym i matowym papierze fotograficznym (dotyczy wszystkich prezentowanych urządzeń). Drukarki w serii PIXMA G3470 dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, białym i czerwonym.  W ramach serii MegaTank firma Canon wprowadza dziś na rynek także drukarki MAXIFY GX3040 i MAXIFY GX4040, przeznaczone dla małych przedsiębiorstw i biur domowych.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…