Home Maszyneria Nowe macierze również dla MSP

Nowe macierze również dla MSP

934 min
0
0
132

Iomega StorCenter px2-300d oraz StorCenter ix4-300d zostały zaprojektowane dla zaawansowanych użytkowników, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji z rozproszonymi oddziałami. Urządzenia wykorzystują nagradzany system EMC LifeLine, umożliwiający dzielenie plików między różnymi platformami, także wykorzystanie technologii RAID, wymiennych dysków (px2-300d), wsparcie środowisk, przechowywanie danych w chmurze, ochronę antywirusową (px2-300d), integrację Active Directory, zaawansowaną technologię współdzielenia mediów i wiele innych.

Oba produkty sprzedawane są z najnowszym systemem LifeLine release 3.4, który oferuje znaczące ulepszenia w stosunku do starszych wersji oraz nowe funkcje, jak np. poprawiona obsługa Active Directory, bardziej wydajny system plików EXT4, możliwość współpracy z serwerem MySQL i systemami monitoringu wideo.

Macierze px2-300d mogą być w pełni wyposażone w dyski o pojemności 1TB, 2TB oraz 3TB i prędkości obrotowej 7200 obr/min, natomiast ix4-300d w dyski 1TB, 2TB i 3TB SATA II. Oba modele są też dostępne w wersji bezdyskowej umożliwiając  użytkownikom korzystanie z własnych dysków twardych. W najbliższym czasie w macierzach będą mogły być też używane dyski o pojemności 4TB.

Właściwości macierzy Iomega StorCenter px2-300d i StorCenter ix4-300d

 • Wbudowana technologia współpracy z chmurą: EMC Atmos, deduplikacja EMC Avamar (tylko w modelach StorCenter px2-300d), technologia Mozy Pro, Amazon S3 oraz Iomega Personal Cloud.
 • Iomega Personal Cloud umożliwiająca zdalny dostęp i współdzielenie plików przez Internet łącząc urządzenia StorCenter z innymi macierzami lub urządzeniami w sieci.
 • Zaawansowane funkcje monitoringu wideo, łącznie z wykrywaniem ruchu i alertami powiadamiającymi a także możliwością współpracy 16 kamer IP z każdą macierzą px2-300 i 8 w przypadku ix4-300d StorCenter.
 • Zaawansowana funkcja replikacji danych zapewniająca prosty sposób ochrony plików na nośnikach dołączanych przez USB lub dyskach udostępnionych w sieci Iomega Personal Cloud. 
 • Odtwarzanie danych po awarii za pośrednictwem dwóch macierzy w różnych lokalizacjach. 
 • Automatyczne skanowanie antywirusowe i usuwanie szkodliwego oprogramowania za pośrednictwem McAfee VirusScan Enterprise (tylko w modelach StorCenter px2-300d).
 • Kompatybilność ze środowiskami wirtualizacji, takimi jak: VMware, Microsoft Windows Server (Hyper-V) i Citrix XenServer.
 • Szyfrowanie woluminów pozwalające dodatkowo chronić dane przed nieautoryzowanym dostępem (tylko modele StorCenter px2-300d). 
 • Współpraca z systemami PC, Mac i Linux.
 • Aplikacja kliencka Iomega Link iOS do zdalnego monitoringu i przeglądania na smartfonach.
 • Ułatwiona archiwizacja za pomocą Time Machine w przypadku Apple OS X, Iomega QuikProtect w przypadku PC.
 • Enhanced Active Directory łącznie ze wsparciem Trusted Domain.
 • Wbudowana obsługa UPnP DLNA Certified Audio Video Media Server – strumieniowy przesył treści do różnych mediów.
 • Utrzymywanie kontaktu z klientami poprzez przesyłanie plików z wiadomościami do specjalnych folderów, które automatycznie przesyłają je na konta mediów społecznościowych typu Facebook, Flickr i YouTube.

Zarówno StorCenter px2-300d jak i ix4-300d mogą pomóc w ochronie dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu do zarządzania wideo SecureMind Surveillance Manager, zapewniając wielokanałowy monitoring, rejestrację i odtwarzanie wideo  z wielu kamer IP (kamery nie są częścią zestawu). Oferowane pojemności sprawiają, że macierze doskonale sprawdzają się w celach monitoringu wideo. Każde z urządzeń StorCenter px2-300d i ix4-300d zawiera licencję na jedną kamerę.

Gwarancja i dostępność

Nowe macierze Iomega dostępne będą na rynku w listopadzie odpowiednio w cenie:

 • Iomega StorCenter px2-300d –  od 449 Euro netto dla klienta końcowego  za model bezdyskowy.
 • Iomega StorCenter ix4-300d –  279 Euro netto dla klienta końcowego za model bezdyskowy.

 

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Cisco wzmacnia współpracę z Microsoft

Cisco wchodzi na nowy poziom współpracy z Microsoft na rzecz lepszego doświadczenia użytko…