Home Na czasie Nowe mikropłatności

Nowe mikropłatności

0
0
126

Sklepy i twórcy, którzy wdrożą YetiPay mogą liczyć na opłacalną sprzedaż już od 2 groszy za transakcję. Integracja systemu jest prosta i darmowa. YetiPay ma umożliwić czerpanie zysków przez serwisy oferujące muzykę, artykuły czy wirtualne dobra.

„Losy mikropłatności w Polsce zależą przede wszystkim od sprzedawców, nie od kupujących. Na tym etapie najważniejsza jest infrastruktura, miejsca w których można dokonać groszowych transakcji. Dlatego stawki i prowizje za te transakcje powinny być niskie, dostosowane do lokalnej siły nabywczej, tak by sprzedawcy uwierzyli w opłacalność tego rozwiązania.  Dopiero wówczas, będziemy mogli sprawdzić popularność tego rozwiązania wśród internautów. Tutaj głównym konkurentem będą płatności sms, które są szybkie i dla wielu niezastąpione” – mówi Krzysztof Bartnik z portalu eKomercyjnie.pl.

""Autorzy systemu przywiązali również dużo uwagi do sprawnego procesu zakupu. Tradycyjne e-płatności zmniejszały prawdopodobieństwo sprzedaży, ponieważ odrywały użytkowników od głównej czynności (np. grania czy słuchania muzyki).

YetiPay nie wymaga logowania się w oddzielnej zakładce, lecz w specjalnym okienku na stronie sprzedawcy, a dwa kliknięcia myszką realizują zakup.

„Naszą ambicją jest popularyzacja mikropłatności w Polsce. Chcemy by sprzedawcy mogli zaoferować treści i dobra  po cenach dostosowanych do oczekiwań kupujących, innymi słowy by obie strony spotkały się w pół drogi. „Dzisiaj wielu produktów nie ma w sieci, bo nie ma jak ich zmonetyzować. Może internauta chętniej zostawi pieniądze sprzedawcy, który umożliwi mu kupienie artykułu ulubionego autora, pozwoli pogrubić słowo w ogłoszeniu, czy zasilić ulubionego bloggera 9 groszami. YetiPay pozwala to wszystko zrobić przy zachowaniu rentowności zbliżonej do kosztów e-przelewów, czy transakcji kartą kredytową, a nie do sms premium, które w praktyce są jedyną stosowaną dzisiaj metodą płatności” – mówi Piotr Żychliński, szef YetiPay

Jak to działa

YetiPay działa jak elektroniczny portfel, aby z niego korzystać należy zasilić ją przelewem elektronicznym, tradycyjnym lub kartą kredytową. System zapewnia użytkownikom anonimowość – informacje finansowe i dane użytkownika nie są przekazywane na zewnątrz.

Podstawowe funkcjonalności systemu

  • Y              płatność za towary lub usługi
  • E              przesyłanie środków finansowych pomiędzy użytkownikami
  • T              darowizny dla organizacji non profit
  • I               ochrona rodzicielska przed niekontrolowanym wypływem pieniędzy z konta


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kradzieże haseł i przejmowanie zdalnego pulpitu

Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do…