Home Biznes Nowe modele mobilnych terminali Ingenico

Nowe modele mobilnych terminali Ingenico

0
0
94

Technologia WiFi jest szczególnie przydatna tam gdzie sygnał GPRS, stosowany w klasycznych terminalach, może być zakłócony lub niedostępny: w halach targowych, restauracjach, pubach czy klubach muzycznych zlokalizowanych np. w piwnicach. Z kolei 3G pozwala na bezpieczniejsze i szybsze przesyłanie dużych ilości danych.  Dzięki temu właściciele punktów handlowo – usługowych mogą przyjmować więcej płatności bez ryzyka zawieszenia systemu czy wydłużenia czasu transakcji. Dodatkowo sprzedawcy mogą np. łatwo prezentować i zarządzać treściami reklamowymi wyświetlanymi na ekranie terminala.

Terminale z WiFi dla małych przedsiębiorstw

Przenośny terminal wyposażony w moduł komunikacji WiFi skierowany jest głównie do małych przedsiębiorstw, które stawiają na bezpośredni kontakt z klientem. Dzięki zwiększonej  mobilności, jaką gwarantuje terminal, jakość obsługi w punktach handlowo – usługowych diametralnie się zmieni. Rozwiązania zapewne przypadną do gustu np. właścicielom lokali gastronomicznych, którzy dokonują transakcji wszędzie tam, gdzie jest klient. Dodatkowo do urządzenia został wbudowany protokół zabezpieczający transakcje elektroniczne, oznaczony certyfikatem WiFi Alliance, dzięki czemu płatności są całkowicie kodowane i chronione.

Technologia 3G dla mobilnych

Terminal działający w oparciu o technologię komunikacji 3G jest urządzeniem szczególnie wygodnym dla firm realizujących transakcje zdalnie oraz przesyłających dane na duże odległości. Przedsiębiorcy dostarczający usługi do domu klienta oraz kurierzy i dostawcy z pewnością docenią zalety stabilnego połączenia z siecią. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość przysłania znacznie większej ilości danych niż w przypadku zwykłego połączenia GPRS. Terminal wyposażony jest także w zintegrowany moduł radiowy, działający na czterech częstotliwościach, który znacznie poprawia jakość połączenia. Na wypadek zakłóceń sieci 3G terminal jest również wyposażony w moduł GPRS funkcjonujący jako zabezpieczenie połączeń a nowa bateria znacznie wydłuża czas pracy terminalu.

Mobilne terminale impulsem dla obrotu bezgotówkowego w sektorze MSP

Nowe rozwiązania jakie oferuje firma Ingenico w mobilnych terminalach są skierowane do małych i średnich firm operujących między innymi w sektorze usług. Zgodnie z danymi NBP w III kwartale 2013 r przeprowadzono około 377 mln transakcji bezgotówkowych. Średnio na jedną kartę płatniczą, w tym okresie przypadły transakcje o wartości 951 zł. Dane pochodzące z sektora bankowego jasno wskazują na rozwój transakcji bezgotówkowych, na przestrzeni lat, jednak wzrost ten jest w znikomym stopniu udziałem sektora MSP.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…