Home Na czasie Nowości nawigacyjne na iPhona

Nowości nawigacyjne na iPhona

0
0
101

„Większa wartość użytkowa nawigacji wynika nie tylko z wprowadzania nowych funkcji. Często to połączenie nowych funkcji z tymi już sprawdzonymi i lubianymi sprawia, że aplikacja oferuje nowe możliwości użytkowania. Dobrym przykładem jest planowana aktualizacja nawigacji dla pieszych, do której ma zostać dołączona funkcja Reality Scanner” – mówi Gerhard Mayr, vice-president działu Worldwide Mobile Phone w firmie NAVIGON

Znajdź cele specjalne za pomocą kamery i odbiornika GPS

Dzięki funkcji Reality Scanner spacer po mieście zmienia się w wycieczkę z przewodnikiem. Kamera wbudowana w iPhone’a oraz odbiornik GPS umożliwiają teraz odnajdowanie celów specjalnych w najbliższej okolicy użytkownika. Nazwa, symbol oraz odległość do szukanego miejsca pojawią się na ekranie nad obrazem wyświetlonym z kamery. Po kliknięciu na symbol POI otwiera się okienko z dodatkowymi informacjami. Użytkownik może również zostać poprowadzony bezpośrednio do wybranego miejsca.

Nawigacja campingowa

Nowa funkcja, która będzie dostępna do ściągnięcia w trybie „In App Purchase”, zmieni iPhone’a w urządzenie pożyteczne nie tylko w czasie spacerów, ale również podczas podróży samochodem kempingowym czy z przyczepą. Camping and Motorhome Navigation oblicza trasę wybierając drogi odpowiednie dla większych pojazdów z dużym obciążeniem. Dla każdego pojazdu można stworzyć indywidualny profil poprzez wprowadzenie do aplikacji jego wymiarów oraz wagi. Dzięki wprowadzonym danym nawigacja omija trasy na których znajdują się niskie mosty czy wąskie uliczki.


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…