Home Maszyneria Nowości od Dell: komfortowa praca gdziekolwiek jesteś

Nowości od Dell: komfortowa praca gdziekolwiek jesteś

0
0
101
Niezależnie od miejsca pracy, technologia stanowi kluczowy czynnik ułatwiający codziennie zadania. Dobrze dobrany ekosystem urządzeń pomoże pracownikom w komunikacji z zespołem i klientami.
W przeprowadzonym niedawno badaniu DellForrester ponad 50% pracowników uznało monitory za najważniejsze urządzenie do poprawy produktywności w różnych przestrzeniach roboczych, dlatego Dell wprowadza pierwszy na świecie monitor o rozdzielczości 6K z technologią IPS Black1, który oferuje większy kontrast i głębszą czerń.
W pełni kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows i Mac, model UltraSharp 32 6K (U3224KB) podnosi poprzeczkę, zapewniając wyjątkowy poziom odwzorowania szczegółów, ostrość i dokładność kolorów w oszałamiającej rozdzielczości 6K. Dodatkową zaletą jest certyfikat VESA DisplayHDR 600 przeznaczony dla profesjonalistów zorientowanych na szczegóły, takich jak graficy, inżynierowie i analitycy danych, dla których liczy się każdy piksel. Dysponujący o 150% większą liczbą pikseli w rozdzielczości 6K w porównaniu z 4K, nowy monitor UltraSharp 32 6K oferuje dodatkowe szczegóły i przejrzystość na potrzeby pracy ze zbiorami danych i grafiką.
Nie chodzi jednak wyłącznie o rozdzielczość 6K. Wykorzystanie technologii IPS Black oznacza zwiększenie głębi ciemnych przedmiotów – nawet w ciemnych środowiskach – oraz dokładne odwzorowanie kolorów, praktycznie niezależnie od kąta oglądania. Zlecone niedawno przez spółkę Dell badanie Hot Tech wykazało, że monitory z technologią IPS Black oferują poziom czerni głębszy nawet o 41%3** oraz dokładność odwzorowania kolorów do 1,2-krotnie lepszą niż konwencjonalna technologia IPS4**, zwłaszcza w zakresie wyświetlania niskich odcieni szarości.
Monitor UltraSharp 32 6K sprawdzi się również wśród użytkowników prowadzących częste wideokonferencje, zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Posiada wbudowaną kamerę internetową HDR 4K, która oferuje automatyczne kadrowanie, regulowanie oświetlenia oraz lepszą wyrazistość, automatyczną osłonę SafeShutter, mikrofon eliminujący echo oraz podwójne głośniki 14W, co zapewnia bardziej inteligentną i bezpieczniejszą współpracę.
Zintegrowany wysuwany przedni panel przyłączeniowy zapewnia intuicyjny, łatwy dostęp do złącz, co z kolei umożliwia łatwe podłączanie akcesoriów i urządzeń oraz zmniejsza liczbę kabli, pozwalając utrzymać porządek w biurze. DisplayPort 2.1 zapewnia bezproblemowe przesyłanie obrazów bez kompresji. Łączność ThunderboltTM 4 w połączeniu z funkcją Extended Power Range dostarcza nawet 140W mocy, umożliwiając ładowanie i podłączanie wymagających stacji roboczych.

Nowe modele monitorów dla różnych typów pracy

  • Zakrzywiony monitor WQHD z technologią IPS Black, Dell UltraSharp 34 Curved USB-C Hub (U3423WE), umożliwia podłączenie i wyświetlanie treści z dwóch komputerów stacjonarnych za pomocą funkcji Picture-by-Picture (PBP) i Picture-in-Picture (PIP), oferując przy tym czysty dźwięk dzięki zintegrowanym podwójnym głośnikom 5W.
Biurko edytora zdjęć z monitorem Dell UltraSharp 34 Curved USB-C Hub (U3423WE).
Monitor Dell UltraSharp 43 4K USB-C Hub (U4323QE) to generator produktywności i wymarzone rozwiązanie w zakresie współpracy: umożliwia podłączenie jednego komputera PC do monitora i podzielenie ekranu do czterech części, a także podłączenie czterech różnych komputerów do monitora, wyświetlanie treści ze wszystkich czterech źródeł i przełączanie między nimi za pomocą KVM.

Zrównoważona produkcja

Przy projekcie nowych monitorów Dell wziął pod uwagę trzy aspekty: 1) co znajduje się w opakowaniu; 2) co jest wokół opakowania oraz 3) spełnienia norm środowiskowych w zakresie ekoznakowania, zgodnie z planem realizacji celów Dell Technologies na 2030 r. Monitory te zawierają nawet 85% tworzyw sztucznych z recyklingu konsumenckiego2 oraz nawet 90% aluminium z recyklingu9. Niektóre elementy opakowań, w których są wysyłane, są wykonane w 90% z materiałów pochodzących z recyklingu5.

Klawiatura i mysz: innowacje w urządzeniach peryferyjnych

Dell wprowadza pierwszą na świecie certyfikowaną przez Zoom6 klawiaturę do współpracy, Dell Premier Collaboration Keyboard (KB900). W eleganckiej obudowie umieszczono sterowanie dotykowe, umożliwiające łatwe zarządzanie połączeniami Zoom, w tym włączanie i wyłączanie mikrofonu, włączanie i wyłączanie obrazu wideo, łatwe udostępnianie ekranu i wywoływanie panelu czatu. Posiada takie funkcje jak inteligentne podświetlenie z wykrywaniem zbliżania dłoni oraz 15 programowalnych klawiszy, a jednominutowe ładowanie z portu USB-C pozwoli na cały dzień7 pracy albo do 20 dni7 w przypadku pełnego ładowania.
Klawiaturę można sparować z nową myszą Dell Premier Rechargeable Mouse (MS900) o przemyślanej konstrukcji. Mysz posiada czujnik działający na szklanych powierzchniach, umożliwiający bezproblemową pracę na niemal każdej powierzchni, zaś funkcja zaawansowanego, gładkiego przewijania w cztery strony pozwala na bardziej intuicyjną nawigację. Użytkownik może przełączać między trzema urządzeniami i dostosowywać prędkość, śledzenie (do 8K dpi) i precyzję z Dell Peripheral Manager – nie martwiąc się przy tym o żywotność akumulatora. Mysz zapewnia pół dnia7 pracy po jednominutowym szybkim ładowaniu przez USB-C i do trzech miesięcy7 żywotności akumulatora przy pełnym naładowaniu. Oba urządzenia działają bezproblemowo i bezpiecznie dzięki łączności Dell Pair, którą można nawiązać jednym kliknięciem8, zaś przesyłanie danych jest szyfrowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Acer Iconia Tab – tablety dla miłośników domowej rozrywki

Acer przedstawia dwa najnowsze tablety z serii Iconia Tab: Acer Iconia Tab P10 oraz Acer I…