Home Po godzinach Nowy Kobo Elipsa 2E dostosowany do ręcznego nanoszenia notatek

Nowy Kobo Elipsa 2E dostosowany do ręcznego nanoszenia notatek

0
0
110

Kobo Elipsa 2E, nowy czytnik firmy Rakuten Kobo, został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy preferują pracę na tekście na żywo. Zestaw zawiera również Kobo Stylus 2, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą organizować swoje pomysły i prace podczas czytania. To ulepszona wersja czytnika, który idealnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

Kobo Elipsa 2E

Zespół inżynierów i projektantów Rakuten pracował nad osiągnięciem efektu, jak najbardziej zbliżonego do obcowania z tradycyjną książką. W ten sposób powstał Kobo Elipsa 2E, czytnik przystosowany do czytania i ręcznego nanoszenia notatek. Urządzenie zostało wyposażone w antyrefleksyjny, dotykowy wyświetlacz E Ink o przekątnej 10,3 cala oraz technologię ComfortLight PRO, która zmniejsza ekspozycję na światło niebieskie, dzięki czemu oczy wolniej się męczą w trakcie czytania. Kobo Elipsa 2E pozwala również na tworzenie
i organizowanie zeszytów, które w łatwy sposób można przenieść do dysku sieciowego
z poziomu urządzenia. Czytnik posiada 32GB wbudowanej pamięci i można z niego korzystać nawet przez kilka tygodni na jednym ładowaniu, w zależności od częstotliwości użytkowania. Dzięki bezprzewodowej technologii Bluetooth®, użytkownicy płynnie przełączą się między czytaniem a słuchaniem ulubionych podcastów z biblioteki Kobo. Czytnik Elipsa 2E został wykonany z plastiku, który w 85 procentach pochodzi z recyklingu, w tym 10% plastiku, który został odłowiony z oceanów.

„Od ponad dekady wprowadzamy innowacje w cyfrowej przestrzeni czytelniczej dzięki najlepszym w swojej klasie czytnikom elektronicznym, bogatej ofercie ebooków i audiobooków oraz najlepiej ocenianym aplikacjom Kobo. Kobo Elipsa 2E to najnowszy krok w naszej podróży, która ma na celu uczynić doświadczenia czytelników jeszcze lepszymi – staramy się zacierać granicę pomiędzy książkami tradycyjnymi i cyfrowymi — oferując niezrównane doświadczenie czytelnicze.” – powiedział Michael Tamblyn, CEO, Rakuten Kobo.

„Rozumiemy, że dla wielu osób czytanie to coś więcej niż słowa zapisane na stronie. Wiele z nich chce aktywnie angażować się w idee, o których czytają. Funkcje zaznaczania, podkreślania oraz notowania w notatnikach przy użyciu wszechstronnego, intuicyjnie zaprojektowanego rysika są niezbędne do uchwycenia myśli i pomysłów, inspirowanych przez lekturę. Dla zapalonych czytelników literatury faktu, do tej pory eBooki nie były optymalnym medium, ponieważ nie pozwalały na zaznaczanie tekstu i angażowanie się w treść tak skutecznie, jak w przypadku książki drukowanej. Wprowadzając Kobo Stylus, rozwiązaliśmy ten problem, a dzięki Kobo Elipsa 2E i naszemu ulepszonemu Kobo Stylus 2, stworzyliśmy doskonałe doświadczenie czytelnicze dla wszystkich fanów literatury.” – dodaje Tamblyn.

Kobo Stylus 2

Ergonomiczny rysik Kobo Stylus 2 pozwala na płynne pisanie, wymazywanie błędów za pomocą gumki oraz podkreślanie fragmentów tekstu przy wykorzystaniu funkcji zakreślacza. Gdy nie jest używany można podłączyć go do ładowania lub wygodnie przechowywać przy czytniku, dzięki magnesowi. Rysik świetnie zastępuje ołówek wykorzystywany przy papierowej książce i pozwala na pisanie na marginesach oraz wygodne umieszczanie notatek. Dzięki specjalnej technologii opatentowanej przez Kobo, wszystkie notatki będą dostosowywać się do tekstu, niezależnie od zmian rozmiaru czcionki czy układu strony.

SleepCover Kobo Elipsa 2E

Wraz z nowym czytnikiem, swoją premierę ma etui ochronne SleepCover Kobo Elipsa 2E. Zostało ono wykonane w 97 procentach z przetworzonego plastiku, w tym w 10 procentach
z plastiku odłowionego z oceanów. Etui Kobo Elipsa 2E SleepCover, jest dostępne w kolorze czarnym, i pozwala na oszczędzanie baterii poprzez usypianie czytnika po zamknięciu. Dzięki wbudowanym magnesom, etui łatwo i pewnie się zamyka oraz posiada możliwość przechowania Kobo Stylus 2.

Kobo Elipsa 2E, w komplecie z Kobo Stylus 2, będzie sprzedawany w cenie 1849 PLN, a etui SleepCover Kobo Elipsa 2E w cenie 329,99 PLN. Oba produkty będą dostępne na stronie www.kobo.com/ereaders i u wybranych sprzedawców. Zamówienia przedpremierowe będą możliwe od dziś, a urządzenie trafi do regularnej sprzedaży już 19 kwietnia
w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, Australii, Nowej Zelandii, Polsce, Czechach, Rumunii, Singapurze, Malezji, Tajwanie, Hong Kongu, Japonii i Turcji. Użytkownicy z Polski, którzy zdecydują się na zakup pomiędzy 5 a 18 kwietnia otrzymają 50% zniżki na etui SleepCover Kobo Elipsa 2E.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …