Home Na czasie NTT System na fali gigantycznych wzrostów

NTT System na fali gigantycznych wzrostów

0
0
123

Grupa Kapitałowa NTT System, osiągnęła rekordowe wyniki finansowe w pierwszej połowie 2020 r. Zysk brutto Grupy wyniósł 5,24 mln zł, zaś zysk netto aż 4,11 mln zł. NTT System doskonale sobie radzi od początku roku. Mimo niekorzystnych tendencji w gospodarce już w pierwszym kwartale Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 1,840 mln zł, czyli niemal dwa razy więcej, niż przed rokiem –  937 tys. zł.

Zyski półroczne Grupy Kapitałowej jednego z największych producentów sprzętu komputerowego i dystrybutora IT rosną od 2017 roku co najmniej o połowę rok do roku. Wyjątkiem był 2018 r., w którym Grupa Kapitałowa NTT System odnotowała  jeszcze większy zysk netto – 3,76 mln zł (szczegóły na wykresie), ale był on powiększony o 2,24 mln zł za sprawą zbycia aktywów, w tym nieruchomości inwestycyjnych.

Niemal  57-procentowy wzrost zysku netto w pierwszej połowie 2020 r. (i 63-proceontowy brutto) został uzyskany przy przychodach w wysokości 289,4 mln zł, czyli o 23 proc. większych, niż przed rokiem.

Tak duży wzrost przychodów polskiego producenta i dystrybutora IT  został osiągnięty przede wszystkim za sprawą rezygnacji z nisko marżowych transakcji angażujących duże środki i obarczonych znacznym ryzykiem handlowym oraz jednoczesne skoncentrowanie się na produktach zapewniających wyższą marżę.

 – W konsekwencji lockdownu odnotowaliśmy wzmożony popyt na sprzęt komputerowy, jednak kluczowe znaczenie dla osiągniętych wyników miało skuteczne wsparcie naszych Partnerów e-commerce w dobrym przygotowaniu do sprzedaży produktów z naszego portfolio. Dzięki temu zamknięcie sklepów stacjonarnych nie wstrzymało naszego biznesu detalicznego – powiedział Tadeusz Kurek, Prezes NTT System.

O skuteczności wspomnianych działań świadczą wyniki – dystrybucja komputerów innych producentów, to grupa produktowa, której wartość sprzedaży w minionej połowie roku wzrosła do 81,2 mln zł ( 51,8 mln zł w H1 2019 r.). Jednocześnie o niemal 40 mln zł  – osiągając poziom niemal 182 mln zł – wzrosły przychody z tytułu dystrybucji podzespołów, akcesoriów i peryferii. Warto zaznaczyć, że w tym okresie największy wzrost, dotyczył oprogramowania (w tym gier). Sprzedaż produktów z tej grupy wzrosła z 1,44 do 3,63 mln zł.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Wzrost kosztów związanych z wyciekami danych w branży medycznej. Decyzje podejmowane ad hoc mogą być kosztowne

W 2023 r. koszty wycieków danych w branży ochrony zdrowia były o ponad 53% większe niż w 2…