Home Maszyneria Oki: pierwsza cyfrowa drukarka 5 kolorów

Oki: pierwsza cyfrowa drukarka 5 kolorów

5 min
0
0
81

ES9541 nawiązuje do innowacyjnych i już docenionych urządzeń A3 i A4 z białym tonerem, które Oki zaproponowało w 2012 r., po raz pierwszy wprowadzając wtedy uniwersalne i wydajne tonery do bardzo specjalistycznego wcześniej sektora białego druku. 

ES9541 umożliwia drukowanie z prędkością 50 str./min, a tonery wystarczają na 38 000 stron, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie urządzeń. Dzięki temu możliwe jest drukowanie w dużych ilościach. Dzięki technologii płaskiej drogi przejścia papieru  i technologii cyfrowej LED, ES9541 może obsługiwać nośniki o gramaturze papieru do 360g/m2 (jednostronnie) lub do 320g/m2 (dwustronnie), czyli znacznie cięższe niż obsługiwane przez porównywalne drukarki. Dodając do tego możliwość wydruku w formatach od A6 do SRA3, banerów o długości do 1,3 m oraz na przezroczystych materiałach, otrzymujemy najbardziej wszechstronną drukarkę w tej klasie cenowej.

 • Opcjonalny serwer EFI Fiery Xf umożliwia zaawansowane zarządzanie kolorami podstawowymi i dodatkowymi z jednoczesną optymalizacją głębi koloru i jakości druku, parametrami wymaganymi w branży graficznej.

Drukarka ES9541 to ogromny krok naprzód dla sektora druku kolorowego. Urządzenie posiada najlepsze na rynku parametry i funkcje:

 • Wysoka prędkość druku: 50 str./min kolor/mono, plus 45 str./min (biały)
  i 18 str./min (przezroczysty)
 • Szeroka gama nośników: do 360 g/m2, do 320 g/m2 dla druku dwustronnego
 • Rodzaje nośników: papier błyszczący, folia, papier termotransferowy i papier wodoodporny
 • Największa wydajność tonerów w tej klasie cenowej (38 000 stron – tylko CMYK)
 • Łatwe użytkowanie dzięki 10,9 cm kolorowemu wyświetlaczowi LCD i klawiaturze numerycznej
 • Rozdzielone tonery i bębny (dla optymalnego wykorzystania)
 • Solidne kasety podawania papieru  zapewniają mnogość konfiguracji multimedialnych używanych mediów, maksymalnie do 2950 arkuszy
 • Technologia LED zapewniająca wysoką jakość druku
 • EFI Fiery® XF (opcja)

Przyszłość druku cyfrowego LED

Drukarka ES9541 dedykowana jest przede wszystkim rynkowi wydruków specjalistycznych i graphic arts oferując firmom możliwość niskonakładowych wydruków w bardzo wysokiej jakości, w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji. To wszystko zyskujemy dzięki jednemu urządzeniu − ES9541. 

Biały toner umożliwia szereg zastosowań, w tym drukowanie od ręki na papierze kolorowym, drukowanie oznakowań i tworzenie materiałów POP na przezroczystej folii, wydruki na koszulkach za pomocą papieru termotransferowego, wydruki próbne, drukowanie materiałów promocyjnych i dokumentów marketingowych. Podstawowym zastosowaniem tonera bezbarwnego będą wydruki od ręki wysokiej jakości katalogów, podręczników i albumów ze zdjęciami, a także wydruki próbne i tworzenie atrakcyjnych dokumentów marketingowych
z dodatkowym połyskiem.

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Zestawy Poly i Microsoft Teams Rooms Studio do pracy hybrydowej

Firma Poly oferuje nowe rozwiązania dla Microsoft Teams Rooms w systemie Windows, współpra…