Home Biznes Optymalny budżet technologiczny firmy

Optymalny budżet technologiczny firmy

0
0
253

Postęp technologiczny sprawił, że na rynku pojawiły się nowe produkty, usługi i możliwości, które odpowiednio dobrane pozwalają znacznie podnieść wydajność całej organizacji przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. To z kolei sprawia, że wydatkowanie budżetów technologicznych powinno być oparte o dogłębne analizy dostępnych na rynku opcji – dlatego właśnie efektywne zarządzanie zasobami finansowymi przeznaczonymi na wdrażanie innowacji to w dzisiejszych czasach konieczność.

Leasing sprzętu

Jednym z rozwiązań mogących ułatwić organizacjom „opanowanie” nowych technologii jest leasing sprzętu biurowego, czyli tzw. model OpEx, od angielskiego operational expenditure. Decydując się na wydzierżawienie drukarek czy skanerów firmy mogą liczyć przede wszystkim na optymalizację kosztów – często partnerzy technologiczni oferują możliwość płacenia jedynie za zużycie sprzętu. Niestety, jak wynika z naszych danych, to rozwiązanie nie jest jeszcze zbyt popularne, Na dzierżawę części sprzętów decyduje się dwa na pięć przedsiębiorstw, a jedynie co szósta firma gotowa jest na wypożyczenie wszystkich urządzeń w organizacji.

Optymalna liczba dostawców

Kolejnym sposobem na efektywne zarządzanie budżetem technologicznym jest zoptymalizowanie liczby dostawców. Pozwala to sprawniej zarządzać zasobami i znacznie ułatwia czynności operacyjne. Przede wszystkim jednak mniej podmiotów oznacza mniejsze kłopoty z integracją urządzeń i niekompatybilnością systemów. Jeszcze w 2019 roku jedno przedsiębiorstwo współpracowało średnio z ośmioma różnymi dostawcami sprzętu komputerowego w ramach całej organizacji – dziś jest ich jedynie sześciu, a wszystko wskazuje na to, że ta liczba nadal będzie się zmniejszać. Dwie trzecie (67%) przedsiębiorstw rozważa ich konsolidację w ciągu najbliższych trzech lat.

Korzystaj z doświadczenia partnerów

Najważniejszą metodą na sukces technologiczny firmy jest jednak korzystanie z doświadczenia partnerów. To przecież oni na co dzień mają styczność ze sprzętem i rozwiązaniami, a ich „know how” jest bezcenne. W obszarze druku oznacza to m.in. korzystanie z Usług Zarządzania Drukiem MPS, czyli połączenia leasingu z fachową pomocą i serwisem, które pomaga w prosty sposób zoptymalizować ten ekosystem w firmie. Na podstawie analizy potrzeb danej organizacji doradcy dopasowują odpowiedni sprzęt, a stałe monitorowanie jego użycia pozwala na usprawnienie procesów i fakturowanie na podstawie faktycznego zużycia. Przedsiębiorstwa dostają nie tylko najlepsze urządzenia dostosowane do ich indywidualnych wymagań, bez utraty wewnętrznych zasobów i czasu na bieżącą obsługę sprzętu, ale również specjalistyczny know-how dostawcy.

W dzisiejszych czasach nowe technologie i ich efektywne wykorzystanie determinuje sukces firmy. Drukarki, skanery czy kopiarki muszą być obecnie niezawodne, mieć krótki czas przestoju i być „na bieżąco z najnowszą technologią”, a do tego powinny optymalizować procesy przepływu informacji w firmie. Dlatego właśnie, kluczowe staje się by każda złotówka przeznaczona na unowocześnienie przedsiębiorstwa była dobrze wydana.

 

Komplety raport „Brother Digital Transformation” znajdą Państwo na stronie: https://www.brother.pl/digital-transformation

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…