Home Na czasie Otwarcie pierwszego centrum danych Data4 w Polsce

Otwarcie pierwszego centrum danych Data4 w Polsce

0
0
143

Data4, europejski operator i inwestor w sektorze centrów danych, właśnie otworzył swoje pierwsze centrum danych w Polsce. Centrum to znajduje się w Jawczycach koło Warszawy i jest częścią większego kampusu, który w przyszłości będzie składał się z czterech obiektów o łącznej mocy 60 MW. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 1 mld złotych.

Pierwszy polski kampus centrów danych Data4 zajmuje powierzchnię 4 hektarów. Składa się on z czterech obiektów, które będą dysponować łączną mocą 60 MW. Całkowita dostępna powierzchnia wyniesie 50 tysięcy metrów kwadratowych brutto, z czego 15 tysięcy metrów kwadratowych netto będzie przewidziane dla klientów jako przestrzeń IT. Pierwsze centrum danych o mocy 8 MW jest już w fazie rozruchu i zajmuje ponad 2,2 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni netto. Kampus zostanie połączony światłowodowymi łączami telekomunikacyjnymi z sieciami dostępnymi w Warszawie, co zapewni klientom dostęp do wielu operatorów telekomunikacyjnych oraz pełną redundancję procesów i rozwiązań stosowanych w innych kampusach Data4 w Europie.

Ambitny plan Data4

Otwarcie kampusu w Warszawie jest ważnym krokiem dla Data4 w realizacji jego ambicji pozostania głównym paneuropejskim graczem w sektorze centrów danych. Data4 dostrzega rosnące zapotrzebowanie na usługi kolokacyjne w Polsce i dlatego zdecydował się na budowę drugiego budynku w podwarszawskiej lokalizacji.

Decyzja o inwestycji w Polsce wynika z strategicznego położenia kraju w Europie Środkowo-Wschodniej. Warszawa, ze względu na swoje dogodne położenie przy skrzyżowaniu tras telekomunikacyjnych z Czech i Niemiec, zapewnia doskonałe połączenie zachodniej i środkowo-wschodniej części Europy oraz krajów skandynawskich. Data4 wybrało Jawczyce pod Warszawą jako pierwszą lokalizację w Polsce ze względu na korzystne możliwości długoterminowej rozbudowy kampusu.

Data4, obecna już we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Luksemburgu, a wkrótce także w Niemczech, projektuje, buduje i obsługuje 31 centra danych o wysokiej łączności, bezpieczeństwie i zrównoważonym charakterze ekologicznym, które wspierają rozwój klientów w różnych częściach Europy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Rekordowe wakacje Polaków za granicą: nowe kierunki, większe możliwości

Polacy coraz częściej wybierają zagraniczne wakacje, korzystając z regularnych i niskokosz…