Home Maszyneria Panda Security dla MSP

Panda Security dla MSP

6 min
0
0
84

Scentralizowana i przejrzysta konsola administracyjna dostarcza w czasie rzeczywistym informacje na temat działania sieci. Nowy mechanizm antyspamowy wykrywa nawet 95% niepożądanej korespondencji, gwarantując bezpieczeństwo wszystkich firmowych danych.

Dla sektora MSP

Panda Security for Business to rozwiązanie przeznaczone dla małych i średnich firm, które umożliwia zabezpieczenie serwerów plików oraz stacji roboczych za pomocą oprogramowania Panda ClientShield lub Panda Internet Security. Chroni przed wirusami, robakami, rootkitami, trojanami, spamem i phishingiem, jak również wyciekiem informacji i zaplanowanymi atakami. Możliwość centralnego zarządzania całym systemem bezpieczeństwa – za pomocą przejrzystej i łatwej w obsłudze konsoli AdminSecure – pozwala ograniczyć czas i koszty, jakie pochłania administrowanie. Ograniczenie pracownikom dostępu do bezużytecznych aplikacji lub treści wpływa natomiast na zwiększenie wydajności ich pracy.

„Badania, które przeprowadziliśmy w ramach akcji Infected or Not pokazały, że instalowanie na firmowych komputerach oprogramowania antywirusowego to za mało. 72% komputerów i tak jest zainfekowanych” – wyjaśnia Olga Komuda, Product Manager firmy Panda Security Polska.

Konsola modułowa

Firmy, które korzystają z Panda Security for Business same decydują, w jaki sposób są chronione i nie muszą zlecać zadań związanych z bezpieczeństwem firmom zewnętrznym. Mogą także dopasować ochronę do swoich potrzeb i posiadanej infrastruktury. Rozwiązanie ma budowę modułową, co oznacza, że można zakupić tylko niezbędne w danej chwili elementy, zaś w miarę rozwoju dokupić kolejne. To pozwala racjonalnie inwestować w rozwiązania IT i zapewnia szybki zwrot z inwestycji. Nowa wersja konsoli administracyjnej AdminSecure 4.03 pozwala na instalowanie ochrony na serwerach z oprogramowaniem Windows Server 2008.

Technologie i funkcjonalności

Panda Security for Business bazuje na zaawansowanych

technologiach TruPrevent, na które składają się: system zapobiegania infekcjom, wykrywanie proaktywne i analiza behawioralna. To jedyne rozwiązanie, które w jednym pakiecie łączy wszystkie zabezpieczenia niezbędne dla małych i średnich firm: system HIPS (Host Intrusion Prevention System), szczegółowe kontrole zaplanowanych ataków, zarządzanie aplikacjami i kontrolę dostępu do sieci.

Rozwiązanie zawiera:
• Kontrola dostępu do sieci – uniemożliwia zainfekowanym lub niezabezpieczonym komputerom łączenie się z siecią, eliminując przez to ryzyko infekowania innych komputerów czy plików.
• Kontrola aplikacji – umożliwia administratorowi pełen nadzór nad punktem końcowym oraz zasobami sieci. Korzystając z tej funkcji administrator może określić, których aplikacji będzie można używać, a których nie.
• Usługa szczegółowej kontroli (przeprowadzanej cyklicznie) i neutralizacji złośliwego oprogramowania – pozwala wykrywać nawet najbardziej zaawansowane ukryte zagrożenia.
• Centralne zarządzanie kwarantanną – pozwala administratorom na przejęcie kontroli nad podejrzanymi plikami oraz zdefiniowanie działań, jakie mają zostać podjęte.
• Zabezpieczenie przed spamem komputerów i serwerów Exchange.
• Alarmy na temat zdarzeń i monitorowanie w czasie rzeczywistym statusu zabezpieczenia i wydajności serwerów administracyjnych i dystrybucyjnych
• Szczegółowe raporty – administrator może korzystać z szeregu raportów predefiniowanych oraz tworzyć własne.Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie UEK: stacje bazowe nie wpływają na wartość nieruchomości

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do …