Home Maszyneria Płyta główna Digital Life Foxconn

Płyta główna Digital Life Foxconn

0
0
190

A79A-S jest pierwszą na rynku płytą główną posiadającą chipset AMD 790FX i mostek południowy SB750. Nowa wersja SB pozwala na podłączanie większej liczby urządzeń zewnętrznych oraz posiada rozszerzone opcje overclockingu dzięki AOD Extreme, nowej technologii zaprojektowanej przez AMD. AOD zwiększa efektywność podkręcania procesorów Phenom™, pozwalając na podniesienie ich częstotliwości o co najmniej 200MHz.

Płyta główna obsługuje dwukanałowe pamięci DDR2 1066MHz, które w parze z procesorami AM2+ Phenom™ pozwalają na osiągnięcie najlepszej wydajności podsystemu pamięci.

A79A-S korzysta z technologii HyperTransport™ 3.0 oraz PCI Express drugiej generacji w celu osiągnięcia największej przepustowości między kartami graficznymi a rdzeniami procesora, przyczyniając się tym samym do wzrostu ogólnej wydajności komputera.

4 sloty PCI Express x 16

Z czterema slotami PCI Express x16 drugiej generacji i pełną obsługą ATI CrossFireX™, A79A-S obsługuje konfiguracje 4 slotów pracujących z przepustowością x8 lub 2 slotów z przepustowością x16. Pozwala to na osiągnięcie olbrzymiej wydajności w grach.

Stabilna jak skała

A79A-S używa kondensatorów 100% SOLID i ferrytowych dławików w celu zapewnienia stabilnej platformy do podkręcania i obsługi aplikacji wymagających dużej wydajności systemu, takich jak wypalanie płyt DVD lub kodowanie wideo.

Digital Life zapewnia lepszą jakość dźwięku i większe możliwości podłączania urządzeń zewnętrznych

Multimedia

A79A-S należy do segmentu płyt głównych Digital Life, w związku z czym przy projektowaniu został położony szczególny nacisk na funkcje multimedialne – zadbano o zaawansowaną obsługę dźwięku oraz o możliwość podłączenia wielu urządzeń zewnętrznych.  Dual Digital Audio dostarcza dźwięk wysokiej jakości przez cyfrowe lub analogowe wyjścia, oraz pozwala użytkownikowi rozdzielić dwa źródła dźwięku do niezależnych wyjść. Przykładowo dźwięk z filmu oraz z gry, może być rozdzielony poprzez złącze optyczne S/PDIF oraz komponentowe do zestawu głośników kina domowego. Możemy także użyć analogowych wyjść 7.1, lub wyjścia słuchawkowego na przednim panelu obudowy. A79A-S uzyskała certyfikat Dolby Digital Live™ i posiada wbudowaną technologię DTS CONNECT™, która znacząco wpływa na poprawę  jakości odtwarzanego dźwięku – zarówno w przypadku gier, jak i innych multimedialnych zastosowań.

12 sztuk USB 2.0

6 portów SATAII zarządzanych przez aplikację AMD RAIDXpert™ pozwala na łatwe i szybkie stworzenie bezpiecznego, niezawodnego i wydajnego środowiska do przechowywania danych. Na płycie głównej znajdują się 2 porty FireWire i 12 portów USB2.0, dzięki zastosowaniu nowego mostka południowego AMD SB750, który pozwala na podłączenie większej ilości urządzeń zewnętrznych, niż było to możliwe poprzednio na platformie AMD.

Kolejną funkcją rozszerzająca możliwości A79A-S jest Dual Gigabit LAN. Pozwala ona na podłączanie dwóch niezależnych sieci bez strat szybkości transferu oraz na dzielenie łącza internetowego z innym komputerem.

FoxOne Premium™ jest autorskim rozwiązaniem FOXCONNa służącym do łatwego podkręcania, kontroli wentylatorów, ustawiania napięć i monitoringu systemu poprzez aplikację pracującą w środowisku Windows. Dzięki temu nie trzeba w ogóle wchodzić do BIOS-u.

Gwarancja i cena

Płyta główna A79A-S będzie wkrótce dostępna w kanałach dystrybucyjnych na całym świecie w cenie około 790 złotych brutto. Produkt jest objęty 36 miesięczną gwarancją producenta.

Specyfikacja

Model

A79A-S, AMD® 790FX & SB750 z technologią AOD Extreme

Obsługa procesorów

– obsługa procesorów AMD pasujących do podstawki AM2+ (Phenom™ FX, Phenom™,   Sempron™)
 – obsługa dla procesorów AMD Socket AM2 (Athlon™64 FX**, AMD Sempron™,  Athlon™  64X2, AMD Athlon™ 64)

HyperTransport™

3.0

Pamięć

Dwukanałowe pamięci DDR2 1066/800/667/533 MHz,  4 sloty DIMM, maksymalnie 8 GB

Sloty

4 sloty PCI Express x16 drugiej generacji (tryby x16+x16 lub 4* x8) z obsługą CrossFireX™,

1 slot PCI Express x1 drugiej generacji,

1 slot PCI

Porty wejścia/wyjścia

6*SATAII, RAID 0,1,5,10, 2*eSATA, 12*USB2.0, 2*IEEE1394a, 1*ATA 133

Karta dźwiękowa

8-kanałowa Dual Digital HDA z obsługą DTS CONNECT™ & Dolby Digital Live™

Kart a sieciowa

Dual Gigabit LAN

Format płyty

ATX


* obsługa dwukanałowych pamięci DDR2 1066MHz jest możliwa tylko, gdy na płycie głównej znajduje się procesor Phenom™ AM2+Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…