Home Na czasie Polacy zbudowali system Lotto w RPA

Polacy zbudowali system Lotto w RPA

0
0
104

W ramach rocznego projektu między innymi dostarczono i zainstalowano 9 tys. terminali stacjonarnych, oraz przygotowano specjalne oprogramowanie dla ponad 2 tys. przenośnych urządzeń do sprzedaży gier loteryjnych. Przeprowadzono także szkolenia dla obsługi loterii.

W ramach projektu:

  • Dostarczono loterii Ithuba 9 tys. najnowocześniejszych na rynku loteryjnym terminali, dzięki którym transakcja zawarcia zakładu oraz wydruk kuponu, będącego jej potwierdzeniem, przebiegają w czasie nie dłuższym niż 2 sekundy.
  • Przygotowano i zaimplementowano specjalne oprogramowanie dla ponad 2 tys. terminali przenośnych, przygotowane wcześniej w warszawskim centrum technologicznym firmy GTECH.  
  • Przeprowadzono szkolenia dla obsługi oraz wspierano proces rekrutacji pracowników loterii.
  • Zbudowano nową sieć komunikacji IP.

 Prace projektowe przebiegały w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmował budowę od podstaw systemu centralnego loterii oraz organizację centrum operacyjnego. W drugim etapie wdrożono nowe gry (Lotto, Powerball, PowerPlay) oraz uruchomiono zakłady sportowe. W tym samym czasie trwała organizacja struktur samej loterii.

To był jeden z najciekawszych projektów jakie prowadziliśmy. Loterie w Afryce odbiegają organizacyjnie od tych z jakimi mamy do czynienia np. w Europie. Między innymi dlatego, że tradycją jest tam handel uliczny co sprawiło, że jednym z wymagań Klienta było przygotowanie oprogramowania dla przenośnych terminali do sprzedaży gier w dowolnym miejscu. Samo rozwiązanie nie było skomplikowane dla naszych programistów, wyzwaniem było natomiast zapewnienie bezpiecznej i szybkiej sieci łączności z systemem centralnym, który rejestruje wszystkie zawarte transakcje” – powiedział Jarosław Dąbrowski – szef centrum technologicznego GTECH Poland (Grupa IGT).

Wraz z nowym systemem została zbudowana sieć komunikacji IP z wykorzystaniem głównie technologii 3G. Pozwoliło to m.in. na znacznie większą elastyczność w doborze lokalizacji i instalacji nowych terminali oraz wykorzystanie urządzeń przenośnych do sprzedaży gier loteryjnych (np. na ulicach).

„Budowa systemu dla loterii w RPA była sporym wyzwaniem również ze względu na wymagany krótki czas zakończenia projektu. Wszystkie prace – począwszy od przygotowania oprogramowania, jego testowanie aż po ostateczne wdrożenie – były prowadzone przez pracowników z Warszawy lub pod ich nadzorem. Udało się w terminie wywiązać ze wszystkich zapisów kontraktu oraz dokładnie zrealizować cele założone przez Klienta, co na jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję w tym dość niszowym sektorze usług IT” – dodaje Dąbrowski

Od ponad 20 lat to właśnie w Polsce jest rozwijane centrum usług IT świadczonych obecnie dla loterii na całym świecie. Firma GTECH Poland ma w Warszawie ponad 300 osobowe centrum technologiczne, które eksportuje rocznie usługi IT dla loterii o wartości ponad 70 mln zł rocznie.

Właścicielem loterii w RPA jest holding Ithuba, w skład którego wchodzi między innymi Imbhumbha Management – organizacja w pełni reprezentowana przez czarnoskóre kobiety z obszarów wiejskich, słabo rozwiniętych pod względem ekonomicznym. Misją loterii jest między innymi aktywizacja zawodowa grup społecznych pochodzących z tych terenów. 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Polacy chcą pracować elastycznie. Praca z biura? Tak, ale w zamian za  podwyżkę o minimum 20 proc.

Polscy pracownicy biurowi oczekują od pracodawców większej elastyczności względem lokaliza…