Home Na czasie Polska innowacja w walce z patogenami

Polska innowacja w walce z patogenami

5 min
0
0
616

Radpol S.A. wprowadza na rynek innowacyjne bakteriobójcze osłony termokurczliwe przeznaczone do biologicznego zabezpieczenia powierzchni. Zapewniają one wytrzymałą i trwałą ochronę przed rozwojem bakterii, grzybów oraz innych mikrobów. Posiadają wysoką 99,90 proc. skuteczność mikrobiologiczną.

W czystym otoczeniu, gdzie dezynfekcja jest przeprowadzane regularnie, ryzyko przenoszenia się patogenów jest znacząco zmniejszone. Jednak istnieje wiele miejsc publicznych, w których z uwagi na duży przepływ ludzi nie ma możliwości ciągłego utrzymania odpowiedniej higieny. W takich miejscach może dochodzić do tzw. pośredniej transmisji patogenów z człowieka na człowieka. Osoby, które wcześniej kichały lub kasłały zasłaniając przy tym usta rękoma, dotykają następnie różnych powierzchni, na przykład klamek, poręczy, oparć czy uchwytów. Niebezpieczne patogeny utrzymują się na tych powierzchniach i przenoszą się na dłonie zdrowych osób, które również ich dotykały. Co może prowadzić do przenoszenia się różnych chorób. Odpowiedzią na problem pośredniej transmisji patogenów jest innowacyjna termokurczliwa osłona bakteriobójcza od Radpol.

– Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w obszarze tworzenia mieszanek polimerowych jak również stosowania technologii sieciowania radiacyjnego, wypracowaliśmy trwałe i efektywne rozwiązanie dla bardzo istotnego, zwłaszcza dziś, problemu związanego z pośrednią transmisją niebezpiecznych patogenów w miejscach publicznych – wyjaśnia Anna Kułach, Prezes Zarządu Radpol S.A.

Bakteriobójcze osłony termokurczliwe przeznaczone są do biologicznego zabezpieczenia powierzchni elementów. Zapewniają wytrzymałą i trwałą ochronę przed rozwojem bakterii. Posiadają wysoką 99,90 proc. skuteczność mikrobiologiczną. Bakteriobójcze osłony termokurczliwe od Radpol powstają na bazie specjalnego tworzywa polimerowego z dodatkiem nanocynku, który niezawodnie dezaktywuje bakterie i inne drobnoustroje w bardzo krótkim czasie. Za zachowanie pamięci kształtu osłony na obkurczanym elemencie odpowiada proces produkcji z wykorzystaniem akceleratora elektronowego (sieciowanie radiacyjne polimeru).

Osłony przeznaczone są do stosowania we wszystkich miejscach użyteczności publicznej, gdzie istnieje ryzyko przenoszenia mikrobów m.in.: w szpitalach, przychodniach zdrowia, aptekach, poczekalniach, urzędach, bankach, sklepach samoobsługowych, galeriach handlowych, w transporcie publicznym, siłowniach, placach zabaw, biurach, klubach i restauracjach, uczelniach i szkołach.

Aplikacja osłony jest bardzo prosta, wystarczy odciąć odmierzony wcześniej odcinek i nałożyć go np. na klamkę, poręcz lub uchwyt wózka sklepowego a następnie użyć dmuchawy z ciepłym powietrzem. Po podgrzaniu, osłona przyjmuje kształt elementu, na którym została obkurczona, tworząc szczelnie przylegającą warstwę o właściwościach bakteriobójczym.

Aktywność przeciwbakteryjna osłony termokurczliwej zostaje nadal zachowana po umyciu jej detergentami, alkoholem, środkami z chlorem i preparatami dezynfekującymi. Skuteczność bakteriobójczych osłon termokurczliwych Radpol została potwierdzona laboratoryjnie przez Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu.

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie Citrix ujawnia wyzwania firm w zakresie bezpieczeństwa pracy zdalnej

74% decydentów do spraw bezpieczeństwa w Europie i USA twierdzi, że procedury stały się ba…