Home Maszyneria Poly G7500 — kompleksowe rozwiązanie do sal konferencyjnych

Poly G7500 — kompleksowe rozwiązanie do sal konferencyjnych

6 min
0
0
114

 Firma Plantronics (obecnie Poly) zaprezentowała G7500 — rozwiązanie, które umożliwia obsługę treści i wideokonferencji za pomocą jednego urządzenia. G7500 oferuje zaawansowane funkcje udostępniania materiałów audio i wideo w rozdzielczości Ultra HD 4K, zapewniając użytkownikom przestrzenny dźwięk i doskonały obraz w salach konferencyjnych.

– Spędzamy dziś na spotkaniach więcej czasu niż kilka lat temu, co wpływa na zmianę sposobu współpracy w porównaniu do tego przed laty. Na konieczność wdrożenia bardziej elastycznych rozwiązań komunikacji w zakresie audio i video w pracy oddziałuje również wzrost liczby pracowników zdalnych, biura open space i rozproszenie pracowników po całym globie — mówi Chris Thorson, senior director of global solutions marketing w firmie Poly – wymienione czynniki generują popyt na rozwiązania do obsługi wideokonferencji, które wpływają na poprawę produktywności spotkań i zapewnią taki sam poziom współpracy, jak przy tych w cztery oczy. Firma Poly opracowała rozwiązanie G7500 z myślą o tych kwestiach — prostocie, przejrzystości i nieograniczonych możliwościach. Uczestnicy spotkania mogą skoncentrować się na omawianych problemach, a technologia schodzi na dalszy plan.

Twórcy rozwiązania G7500 postawili na jakość mediów i wspieranie pracy w zespole. Oprócz interfejsu zaprojektowanego z myślą o wyświetlaczach dotykowych i tradycyjnych oraz bezpiecznego połączenia z siecią rozwiązanie G7500 ma możliwość połączenia się z tablicą interaktywną. Użytkownicy mogą na niej nanosić poprawki w materiałach, używać jako ekranu do prezentacji i zapisywać wyświetlone notatki. Dzięki połączeniu funkcji konferencji wideo z udostępnianiem treści w jednym rozwiązaniu G7500 umożliwia uczestnikom rozmowy kompleksową współpracę z wykorzystaniem dowolnego urządzenia i poprawia produktywność spotkań.

Rozwiązanie to znajduje swoje zastosowanie także w telemedycynie — Korzystanie z materiałów wideo 4K jest jak oglądanie operacji oczami chirurga — powiedział Robert Vincent, otolaryngolog i chirurg z Francji – Dzięki G7500 zyskujemy wyraźny obraz i doskonałe światło, co ma ogromne znaczenie zarówno podczas interakcji z pacjentami, jak i gdy wykorzystujemy treści w celach szkoleniowych.

Opracowane przez firmę Poly innowacje — NoiseBlock i Acoustic Fence — ograniczają do minimum zakłócenia dźwiękowe, takie jak szum otoczenia i rozmowy poboczne, a dźwięk stereo zapewnia doskonałe wrażenia audio na odległość.

G7500 zostało wyposażone w intuicyjny i łatwy w nawigacji interfejs oraz architekturę, której wdrożenie nie przysparza problemów. Dzięki temu instalacja przebiega sprawnie i nie wymaga dużych nakładów finansowych. G7500 jest przeznaczone między innymi dla działów IT, kierowników firm, menedżerów obiektów, pracowników służby zdrowia i specjalistów ds. technologii audio-wideo.

G7500 to następna generacja rozwiązań firmy Poly zaprojektowanych z myślą o wydajnej współpracy opartej na komunikacji wideo i współdzieleniu treści w nowoczesnym biurze. Najnowszy pakiet rozwiązań firmy Poly wspomagających współpracę obejmuje rozwiązania Poly G7500, nową wersję EagleEye Cube, Poly Studio i Microsoft Teams on Polycom Trio. Wszystkie te produkty będzie można obejrzeć w czasie demonstracji na targach InfoComm 2019 oraz w warszawskim Centrum Doświadczeń Poly. Rozwiązanie G7500 jest na razie dostępne w Ameryce Północnej i Europie. Jeszcze w tym roku ruszy sprzedaż wysyłkowa do innych krajów.

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Do 2024 roku dwie trzecie firm przeniesie się do chmury. Tylko co czwarta ma plan, jak to zrobić

Gartner prognozuje, że do końca 2024 roku dwie trzecie zasobów firmowych znajdować się będ…