Home Maszyneria Poly G7500 — kompleksowe rozwiązanie do sal konferencyjnych

Poly G7500 — kompleksowe rozwiązanie do sal konferencyjnych

0
0
116

 Firma Plantronics (obecnie Poly) zaprezentowała G7500 — rozwiązanie, które umożliwia obsługę treści i wideokonferencji za pomocą jednego urządzenia. G7500 oferuje zaawansowane funkcje udostępniania materiałów audio i wideo w rozdzielczości Ultra HD 4K, zapewniając użytkownikom przestrzenny dźwięk i doskonały obraz w salach konferencyjnych.

– Spędzamy dziś na spotkaniach więcej czasu niż kilka lat temu, co wpływa na zmianę sposobu współpracy w porównaniu do tego przed laty. Na konieczność wdrożenia bardziej elastycznych rozwiązań komunikacji w zakresie audio i video w pracy oddziałuje również wzrost liczby pracowników zdalnych, biura open space i rozproszenie pracowników po całym globie — mówi Chris Thorson, senior director of global solutions marketing w firmie Poly – wymienione czynniki generują popyt na rozwiązania do obsługi wideokonferencji, które wpływają na poprawę produktywności spotkań i zapewnią taki sam poziom współpracy, jak przy tych w cztery oczy. Firma Poly opracowała rozwiązanie G7500 z myślą o tych kwestiach — prostocie, przejrzystości i nieograniczonych możliwościach. Uczestnicy spotkania mogą skoncentrować się na omawianych problemach, a technologia schodzi na dalszy plan.

Twórcy rozwiązania G7500 postawili na jakość mediów i wspieranie pracy w zespole. Oprócz interfejsu zaprojektowanego z myślą o wyświetlaczach dotykowych i tradycyjnych oraz bezpiecznego połączenia z siecią rozwiązanie G7500 ma możliwość połączenia się z tablicą interaktywną. Użytkownicy mogą na niej nanosić poprawki w materiałach, używać jako ekranu do prezentacji i zapisywać wyświetlone notatki. Dzięki połączeniu funkcji konferencji wideo z udostępnianiem treści w jednym rozwiązaniu G7500 umożliwia uczestnikom rozmowy kompleksową współpracę z wykorzystaniem dowolnego urządzenia i poprawia produktywność spotkań.

Rozwiązanie to znajduje swoje zastosowanie także w telemedycynie — Korzystanie z materiałów wideo 4K jest jak oglądanie operacji oczami chirurga — powiedział Robert Vincent, otolaryngolog i chirurg z Francji – Dzięki G7500 zyskujemy wyraźny obraz i doskonałe światło, co ma ogromne znaczenie zarówno podczas interakcji z pacjentami, jak i gdy wykorzystujemy treści w celach szkoleniowych.

Opracowane przez firmę Poly innowacje — NoiseBlock i Acoustic Fence — ograniczają do minimum zakłócenia dźwiękowe, takie jak szum otoczenia i rozmowy poboczne, a dźwięk stereo zapewnia doskonałe wrażenia audio na odległość.

G7500 zostało wyposażone w intuicyjny i łatwy w nawigacji interfejs oraz architekturę, której wdrożenie nie przysparza problemów. Dzięki temu instalacja przebiega sprawnie i nie wymaga dużych nakładów finansowych. G7500 jest przeznaczone między innymi dla działów IT, kierowników firm, menedżerów obiektów, pracowników służby zdrowia i specjalistów ds. technologii audio-wideo.

G7500 to następna generacja rozwiązań firmy Poly zaprojektowanych z myślą o wydajnej współpracy opartej na komunikacji wideo i współdzieleniu treści w nowoczesnym biurze. Najnowszy pakiet rozwiązań firmy Poly wspomagających współpracę obejmuje rozwiązania Poly G7500, nową wersję EagleEye Cube, Poly Studio i Microsoft Teams on Polycom Trio. Wszystkie te produkty będzie można obejrzeć w czasie demonstracji na targach InfoComm 2019 oraz w warszawskim Centrum Doświadczeń Poly. Rozwiązanie G7500 jest na razie dostępne w Ameryce Północnej i Europie. Jeszcze w tym roku ruszy sprzedaż wysyłkowa do innych krajów.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …