Home Maszyneria Polycom Studio prosty sposób na wideokonferencje

Polycom Studio prosty sposób na wideokonferencje

0
0
106

Według szacunków na całym świecie istnieje około 32 mln takich pomieszczeń, lecz tylko 2 proc. z nich jest wyposażone w sprzęt do prowadzenia wideokonferencji[1], który staje się coraz ważniejszy dla mobilnych pracowników. Przedsiębiorstwa liczą przy tym na to, że z tych niewielkich pomieszczeń wyłonią się wielkie pomysły.

Dzięki niewielkiemu urządzeniu – Polycom Studio każde przedsiębiorstwo prowadzące wideokonferencje za pomocą takich platform jak Zoom, Microsoft Teams, Skype dla firm, Google Meet, Cisco Webex czy Amazon Chime, będzie mogło zoptymalizować komunikację dzięki najwyższej jakości audio i wideo HD zapewnianej przez produkty marki Polycom, używając w tym celu przenośnego urządzenia USB. 

 Dzięki znakomitej jakości audio i wideo HD zapewnianej przez rozwiązanie Polycom Studio nawet najmniejszy gabinet może udostępniać użytkownikom możliwości pełnowymiarowej sali konferencyjnej.

„Polycom Studio sprawia, że wideokonferencje wysokiej jakości stają się dostępne dla każdego. Urządzenie to stanowi ważny pierwszy krok dla nowo połączonych firm Plantronics i Polycom na drodze do zaspokojenia potrzeb użytkowników niewielkich sal konferencyjnych często spotykanych we współczesnych biurach” – powiedział Joe Burton, prezes i dyrektor generalny firmy Plantronics.

Wystarczy zwykłe połączenie USB, aby dowolny komputer PC lub Mac uzyskał dostęp do funkcji Polycom Studio, a zarazem do możliwości tele- i wideokonferencyjnych na całkiem nowym poziomie. Opatentowane technologie NoiseBlock i Acoustic Fence redukują lub eliminują rozpraszający hałas napływający z biura, a zarazem nadają komunikacji profesjonalne brzmienie. Funkcja automatycznego śledzenia osoby mówiącej koncentruje się na wypowiadającym się właśnie użytkowniku w obrębie niezwykle szerokiego pola obejmującego 120 stopni. Dzięki rozdzielczości 4K i pięciokrotnemu powiększeniu elektronicznemu Polycom Studio zapewnia uczestnikom spotkania jakość i wrażenia zbliżone do studia telewizyjnego.

 „Przedsiębiorstwa na całym świecie uświadamiają sobie strategiczne znaczenie swoich mniejszych sal konferencyjnych. Spodziewamy się wręcz, że liczba takich niewielkich pomieszczeń wyposażonych w rozwiązania AV wzrośnie w ciągu najbliższych 12–24 miesięcy o 15 proc. Dzięki urządzeniu Polycom Studio firma Polycom wreszcie wprowadza swoje wieloletnie doświadczenie w dziedzinie wysokiej jakości obrazu i dźwięku do mniejszych pomieszczeń, w przypadku których niższe są również budżety. Z naszych wstępnych testów wynika, że Polycom Studio spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników takich salek konferencyjnych” – wyjaśnił Ira M. Weinstein, partner zarządzający w firmie analitycznej Recon Research.

Kierowników działów informatycznych ucieszy łatwość zarządzania urządzeniem Polycom Studio. W przeciwieństwie do większości urządzeń USB, które ograniczają wgląd informatyków w używane narzędzia do minimum lub wręcz do zera, nierzadko niemal całkowicie uniemożliwiając im zarządzanie czy aktualizację, Polycom Studio bezprzewodowo łączy się z siecią przedsiębiorstwa. Dzięki temu dział IT jest w stanie bezprzewodowo zarządzać wszystkimi urządzeniami Polycom Studio – w kilku salkach konferencyjnych, na dużym kampusie lub w biurach na całym świecie. Klienci mogą bez trudu zarządzać swoimi urządzeniami Polycom Studio tak jak pozostałym sprzętem marki Polycom za pośrednictwem chmury przy użyciu usługi Polycom Device Management Service for Enterprise lub lokalnie za pomocą oprogramowania Polycom RealPresence Resource Manager.



[1] Źródło: Research and Markets, „Global Video Conferencing in Huddle Rooms Market 2018-2022 — Looking Beyond the Hype” (Globalny rynek rozwiązań wideokonferencyjnych do małych pomieszczeń w latach 2018–2022 — spojrzenie poza szum medialny), http://www.researchandmarkets.com.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Tak pracownicy marnują czas. Kopiuj – wklej nawet ponad 50 tys. razy rocznie

Wielu pracowników spędza godziny, przeszukując obszerne bazy danych lub bez końca kopiując…