Home Na czasie Pożegnanie z kopiami zapasowymi?

Pożegnanie z kopiami zapasowymi?

7 min
0
0
72

SafeSync 5.0 to rozwiązanie, które zapewnia efektywny i bezpieczny sposób przechowywania, udostępniania, synchronizowania i zabezpieczania każdego aspektu cyfrowego życia.

SafeSync wychodzi poza prostą funkcję robienia kopii zapasowej online. Gwarantuje użytkownikowi, że bez względu na to gdzie i za pomocą jakiego urządzenia (laptop, desktop, Mac, smartfon, tablet) łączy się z siecią, może zawsze otwierać i aktualizować swoje pliki – i to przy poziomie zabezpieczeń niespotykanym w żadnym innym rozwiązaniu tego typu.

Filip Demianiuk, Regional Technical Manager International Markets North w firmie Trend Micro, komentuje: „Cyfrowa codzienność, w której żyją konsumenci, wymaga wysokiego poziomu synchronizacji i ochrony danych, które – mówiąc szczerze – nie mogą być zapewnione przez proste rozwiązania oparte na kopiach zapasowych, z których korzystano do tej pory. Wiemy, że większość naszych klientów posiada więcej niż jedno urządzenie z dostępem do sieci, a wielu traktuje swoje smartfony i tablety jako przedłużenie komputera. Dlatego tak ważne jest to, że SafeSync odchodzi od koncepcji robienia kopii zapasowych – dane są bowiem umieszczane w chmurze, zawsze dostępne i bezpieczne. Możemy na przykład zsynchronizować pliki z naszego komputera, smartfonu lub iPada i obejrzeć je potem przy pomocy jakiegokolwiek urządzenia z dostępem do sieci, całkowicie bezpiecznie”.

Rewolucyjne funkcje, zalety i usprawnienia

  • Dedykowane europejskie centrum danych; szyfrowanie od końca-do końca – W przeciwieństwie do innych firm, Trend Micro przechowuje teraz wszystkie pliki z SafeSync w Europie i nigdzie indziej. Firma wykorzystuje dedykowane centrum danych,  obsługiwane, konserwowane i będące własnością Trend Micro – oficjalne otwarcie data center miało miejsce dziś. Pliki są zatem pod pełną ochroną obowiązujących w Europie rygorystycznych przepisów o bezpieczeństwie danych. Skupienie na bezpieczeństwie danych użytkowników jest też widoczne w dostępnej w standardzie funkcji szyfrowania od końca-do końca. Oznacza to, że dane są bezpieczne zarówno podczas transmisji, jak i przechowywania w centrum danych.
  • Synchronizacja i Ochrona – Automatyczna, natychmiastowa i nieprzerwana synchronizacja wszystkich potrzebnych danych pomiędzy urządzeniami osobistymi odbywająca się za pośrednictwem chmury. Nawet jeśli urządzenie użytkownika zostanie zgubione, skradzione lub uszkodzone, wszystkie dane pozostaną bezpieczne w chmurze – z możliwością uzyskania dostępu do nich za pomocą któregoś z pozostałych urządzeń.
  • Przechowywanie i Zarządzanie – Każdy z użytkowników otrzymuje osobistą przestrzeń do przechowywania danych wraz z konsolą online do zarządzania plikami za pośrednictwem dowolnego interfejsu z dostępem do internetu. Muzyka, zdjęcia, filmy i inne cenne fragmenty życia są dostępne na wyciągnięcie ręki – łatwo jest także nimi zarządzać.
  • Udostępnianie – Bezpieczne, natychmiastowe udostępnianie plików osobom trzecim. Wrzucanie najnowszych zdjęć na Facebooka czy udostępnianie filmu na Tweeterze to nie tylko nasz styl życia, lecz również wbudowana funkcja SafeSync.
  • Dostęp zawsze i wszędzie – Bez względu na to, gdzie użytkownik się łączy, mas dostęp do swoich plików za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do sieci – kiedy tylko chce.
  • Zaprojektowany od nowa, łatwiejszy w użyciu interfejs – Interfejs SafeSync został całkowicie zmieniony, by ułatwić korzystanie z rozwiązania zarówno nowym, jak i doświadczonym użytkownikom. SafeSync 5.0 pozwala na przeciąganie i upuszczanie plików do folderu SafeSync, natychmiastowo synchronizując je z chmurą i wszystkimi pozostałymi urządzeniami.
  • Muzyka Gratis – Aby zademonstrować ogromne możliwości,  bezpieczeństwo i funkcje oferowane przez SafeSync umożliwiające zarządzanie cyfrowymi skarbami, Trend Micro połączyło siły z eMusic. Firma oferuje próbną subskrypcję z pulą kredytów muzycznych wartą 21 funtów (24.50 euro). Więcej szczegółów można uzyskać pisząc na adres trend@emusic.com

Ceny i dostępność:

Nowi klienci mogą nabyć SafeSync 5.0 już dziś na tej stronie, a aktualni użytkownicy będą otrzymywać automatyczne aktualizacje produktu począwszy od końca listopada.

  • 20GB – 5.00 Euro (1 rok) lub 29.95 Euro miesięcznie
  • 50GB – 7.00 Euro (1 rok) lub 69.95 Euro miesięcznie
  • 100GB – 11.00 Euro (1 rok) lub 110.00 Euro miesięcznie


Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

4 nieoczywiste zastosowania kamer wewnętrznych

Jeszcze kilkanaście lat temu inwestowały w nie głównie mniejsze i większe firmy. Obecnie m…